Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

yaro09
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2012, 13:06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: yaro09 » 06 paź 2014, 15:08

Witam.
Sytuacja wygląda następująco:

Obecnie ciepłą wodę uzyskuję ze starego kotła CO na węgiel i drzewo - ciepła woda jest wtedy, gdy się w nim pali.
Chcę zmienić to rozwiązanie, aby nie palić w piecu cały rok.
PO ZIMIE PLANUJĘ:
- wymiana starego kotła na nowy (ekogroszek), który w zimie będzie grzał także wode użytkową (tak jak teraz) + BYĆ MOŻE panele słoneczne.
- elektryczne podgrzewacze - przy obecnym bojlerze ciepłej wody zamontuję elektryczny podgrzewacz (przepływowy lub pojemnościowy) na całą łazienkę (prysznic, wanna, umywalka). Jeśli nie będzie się palić w kotle CO, to pogrzewacze będą pracować.

Aktualnie robię gruntowny remont kuchni i pod zlewem chcę zamontować dodatkowy mniejszy podgrzewacz przepływowy. I TU PYTANIE - jaki wybrać? Chciałbym, abym mógł go wyłączać w razie potrzeby, ponieważ jeśli będę palił w kotle CO, to mam ciepłą wodę i nie potrzebuję używać tego podgrzewacza.
Jakie rozwiązanie proponujecie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: Żółtodziub » 07 paź 2014, 7:58

Jeżeli i tak będziesz zmieniał piec to nie ma sensu kupować drogiego podgrzewacza wody. Najbardziej popularne i chyba najtańsze są podgrzewacze Dafi. Zobacz na allegro. Pierwsza lepsza aukcja - [link do oferty na Allegro wygasł]
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

yaro09
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2012, 13:06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: yaro09 » 07 paź 2014, 8:32

Będę zmieniał piec, jednak w lecie nie będę go używał, bo po co?
Tylko aby woda ciepła była? Nieopłacalne.
Dlatego szukam podgrzewacza, najpierw chciałbym skupić się na sprzęcie do kuchni pod zlew.

Macie u siebie takie sprzęty? Wypowie się ktoś?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: Bolas » 08 paź 2014, 6:26

Ja przez 4m-ce używałem 15L podgrzewacza pojemnościowego ogrzanego do 55'C a za nim zawór mieszający obniżający temperaturę do użytkowego 43'C. Starczało żeby wyprysznicować dzieci i na krótkie prysznice dla dorosłych :) Jeżeli mało wody będziesz zużywał to przepływówka jak planujesz więcej zużywać to pojemnościowy i pamiętaj że przepływowe są ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Te pierwsze mogą być podpięte bezpośrednio pod instalację a drugie wymagają specjalnych baterii.

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: Żółtodziub » 09 paź 2014, 12:21

yaro09 pisze:Będę zmieniał piec, jednak w lecie nie będę go używał, bo po co?
Tylko aby woda ciepła była? Nieopłacalne.
Dlatego szukam podgrzewacza, najpierw chciałbym skupić się na sprzęcie do kuchni pod zlew.

Macie u siebie takie sprzęty? Wypowie się ktoś?

No najlepszy i najtańszy będzie ten Dafi, który podałem wyżej. Bolas przedstawił Ci bardziej zaawansowane rozwiązania :)
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

yaro09
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2012, 13:06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: yaro09 » 11 paź 2014, 14:16

dzięki za odpowiedzi Panowie, ale pojawił się inny pomysł.
Mam stary bojler CWU z wężownicą od CO.
Jest już stary, nieocieplony i trzeba go już wymienić na nowy. Tylko jaki? Może z grzałką elektryczną?

Znajomy elektryk poradził mi, abym na wyjściu tego bojlera zamontował podgrzewacz przepływowy 18kW, który będzie zasilał kuchnię oraz łazienkę.
Zastanawiam się nad tą opcją, ponieważ ciepłą wode potrzebuję tylko kilka litrów rano + wieczorem aby się umyć. Dlatego nie wiem, czy grzanie wody grzałką w bojlerze będzie opłacalne? Cały dzień mnie w domu nie ma, a woda ciepła będzie cały czas. Nie wiem czy jest w tym sens.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: Enerbau » 11 paź 2014, 23:05

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby przepływowy podgrzewacz wody. Zużyje tylko tyle energii, ile będzie używany! Pompowanie ciepła w zbiorniki, kiedy nie jest wiadome kiedy będzie ono zużyte, to jest marnotrawstwo energii.

yaro09
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2012, 13:06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: yaro09 » 12 paź 2014, 19:37

Też tak myślę. Czy mógłby ktoś mi doradzić jaki model wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze?
Obecnie produkuje się różne zaawansowane podgrzewacze, które inteligentnie dobierają wartość mocy, na podstawie temperatury otrzymanej wody. Czyli np jeśli do podgrzewacza wpłynie nawet ciepła woda z bojlera z wężownicą CO, to podgrzewacz albo jej już nie będzie niepotrzebnie podgrzewał, albo jedynie podgrzeje do temperatury, jaką się ustawiło w podgrzewaczu.
Tylko znów pytanie jaki sprzęt wybrać...

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: przemasboss » 08 gru 2014, 11:06

Według mnie skoro w przyszłym roku planujesz wymianę kotła to może lepiej też wymienić zasobnik CWU tak by był podłączony do pieca i do prądu, tak byś latem nie musiał palić żeby była ciepła woda. Chyba że już konkretnie się uparłeś na ten podgrzewacz to Buderus ma jakieś w swojej ofercie. A to jedna z lepszych marek oferujących technikę grzewczą w naszym kraju.

Marcin Korek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:36
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: Marcin Korek » 01 wrz 2015, 10:24

A co sądzicie o ogrzewaczach Biawar? Są dostępne np. tu http://www.przeplywowe.pl/c-714/przeplywowe-biawar Warto wybrać tą firmę, a może jakaś inna jest godna polecenia?
Marcin Korek

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Przepływowy pogrzewacz wody do zlewu kuchennego

autor: Greengaz » 01 wrz 2015, 10:42

Doprecyzuj proszę.
Pytasz o spam reklamowy, czy o producenta podgrzewacza?
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości

Gotowe projekty domów