Normy wielkości wiat śmietnikowych.

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

anbie
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2014, 20:24
Normy wielkości wiat śmietnikowych.

autor: anbie » 08 sty 2014, 9:29

Witam!

Czy istnieją jakieś normy albo uregulowania prawne określające wymogi welkości czy kubatury śmietników dla nowobudowanych bloków?

Sytuacja naszej wspólnoty jest następująca. Wraz z oddaniem pierszego bloku na osiedlu oddano również wiatę śmietnikową. Wiata ta miała wystarczającą wielkość jak na nasze potrzeby. Następnie obok wybudowano drugi blok - conajmniej dwa razy większy - a wraz z nim wiatę - tej samej wielkości co nasza. I tu zaczeły się problemy z iloścą śmieci. Następnie wybudowano trzeci blok - tym razem już bez wiaty no i w efekcie końcowym regularnie mamy przepełnione śmietniki - pomimo ich regularnego opróżniania przez śmieciarki. Zastanawiam się, czy problem ten nie jest uregulowany jakoś przez normy czy prawo budowlane - np. czy jest określona wymagana zależność pomiędzy kubaturą budynku czy też planowaną ilość mieszkańców budynku a kubaturą śmietnika.

matskl
Re: Normy wielkości wiat śmietnikowych.

autor: matskl » 08 sty 2014, 17:15

Ja się nie spotkałem z takimi normami, spółdzielnia czy deweloper musi zapewnić śmietniki i zapewniła. Podczas budowy tną koszty i na smietnik nie starcza juz....

wwww.remonciki.pl

Saber
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 07 lip 2014, 13:09
Re: Normy wielkości wiat śmietnikowych.

autor: Saber » 04 gru 2014, 13:13

U nas robiła to firma olto, nie wiem czy były jakieś uregulowania, wszystkim zajmowała się właśnie ona.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów