Ocieplenie domu: wełna czy styropian

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

Albi16
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:55
Ocieplenie domu: wełna czy styropian

autor: Albi16 » 01 gru 2014, 13:03

Mój murarz doradził mi, że wełna będzie lepsza na ocieplenie domu z zewnątrz. Jeździ do Niemiec i twierdzi, że tam wszyscy zdzierają styropian i kładą wełnę, bo zdrowsza, ściany oddychają i nie ma w domu wilgoci. Napisałem na muratorze taki wątek i gość mi odpisał, że to ściema, że nie ma czegoś takiego jak oddychalność ścian i że to wentylacja robi swoje, a nie ocieplenie. I że wełna pochłania wodę z tynków itd.

Co wy o tym myślicie, bo ja już sam nie wiem, u mnie na Podkarpaciu faktycznie nikt wełną nie ociepla, ale myślałem że dlatego że drożej wychodzi.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ocieplenie domu: wełna czy styropian

autor: Interno » 01 gru 2014, 13:58

Jeśli już to polecam wełnę.
Ważna jest wewnątrz budowli odpowiednia wymiana powietrza przed dodaniem ocieplenia, gdyż potem może być walka z grzybem.
Czy tam w Pana stronach Ci co docieplają stosują napowietrzniki ? to też kosztuje więc większość rezygnuje.

KTH
Re: Ocieplenie domu: wełna czy styropian

autor: KTH » 01 gru 2014, 16:43

projektowanie zewnętrznych przegród w świetle nowych warunków technicznych ... do nabycia w księgarniach technicznych cena 43 zł i wszystkiego się dowiesz na temat ...

tu na forum jest kilkadziesiąt tematów wełna czy styropian, więc dublowanie odpowiedzi i udzielanie ich po raz wtóry jest bezsensu. Szukajcie a znajdziecie !


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów