podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

seelk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:45
podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

autor: seelk » 13 lis 2014, 14:58

Chciałbym podzielić pokój na 2 mniejsze, mieszkanie jest póki co na sprzedaż i zastanawiam się nad możliwością jego przerobienia. Chciałbym się zorientować czy jest realna szansa wstawienia ścianki gipsowo-kartonowej ok 6cm, tak aby zachować funkcjonalność każdego z okien?

Obrazek
Zdjecie bez naniesionych zmian, aby można było lepiej zobaczyć odległość między oknami:

Obrazek


W mieszkaniu znajduje się jeszcze otwarta kuchnia, która też chce przedzielić, ale tak jak widać na zdjęciu odstęp pomiędzy oknami jest dużo większy i tutaj raczej nie powinno być żadnego problemu:

Obrazek

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

autor: -_- greg » 13 lis 2014, 17:30

Nie bardzo to widzę. Ściana z płyt GK na stelażu metalowym to minimum 7,5cm. Sam styk ściany z oknem można zrobić węższy. Drzwi balkonowe nie będą się otwierać tak jak powinny chociaż może to będzie do zaakceptowania.
Po podzieleniu mieszkania, nowe pomieszczenia nie będą zbyt małe?

Żeby coś więcej i konkretniej powiedzieć potrzebny jest rys. mieszkania z wymiarami.

Elka40
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 30 wrz 2014, 21:04
Re: podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

autor: Elka40 » 13 lis 2014, 20:08

Kombinowałabym jakoś inaczej. Tak to wyjdzie mało funkcjonalnie

KTH
Re: podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

autor: KTH » 13 lis 2014, 21:08

pomysłów jest cała masa ... zależy co i kto ma być za tą ścianą ;-)

Obrazek

Klaudyna78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 30 wrz 2014, 13:32
Re: podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

autor: Klaudyna78 » 27 lis 2014, 18:46

Wszystko zależy co w tych pokojach będzie. Fajna jest ta szklana ściana na zdjęciu powyżej. Może poszukaj w necie co innego zamiast ściany możesz wstawić.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: podział pokoju na 2 mniejsze z oknem na całej szerokości

autor: martinrekk » 23 lip 2018, 12:57

Zamawiałam parawan dekoracyjny przez www.fototap.pl/parawany do sypialni. Stoi za łóżkiem. Podpięłam pod parawan jeszcze oświetlenie ledowe i małe lustro, więc mam taką przebieralnię i ochronę przed promieniami słonecznymi. Stawiam sobie często fotel za parawanem i się ukrywam od otoczenia przy lekturze. Wtedy każdy wie, że nie można mi przeszkadzać. Jak masz małe mieszkanie to dobra sprawa.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów