kosztorys

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jendrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2014, 20:43
kosztorys

autor: jendrek » 19 lis 2014, 9:43

Witam wszystkich gości

Mam pytanie czy realne jest postawienie domu :
[MGProjekt]

w takim kosztorysie jak podaje pracownia ?

Realizacja stanu surowego otwartego 39 611,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 67 648,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 84 496,00 zł
Realizacja domu pod klucz 152 144,00 zł

w tym robocizna 27tys

Proszę o opinie i z góry dziękuję .

:D
damianitto

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: kosztorys

autor: ciekawski83 » 23 lis 2014, 1:16

jendrek pisze:Witam wszystkich gości

Mam pytanie czy realne jest postawienie domu :
[MGProjekt]

w takim kosztorysie jak podaje pracownia ?

Realizacja stanu surowego otwartego 39 611,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 67 648,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 84 496,00 zł
Realizacja domu pod klucz 152 144,00 zł

w tym robocizna 27tys

Proszę o opinie i z góry dziękuję .

:D


jeśli masz chwilę to poniżej temat odnośnie kosztorysów MG Projekt wraz z odpowiedzią pracowni. [link do strony Murator Dom wygasł]


Obrazek

yeelooz
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2014, 8:11
Re: kosztorys

autor: yeelooz » 26 lis 2014, 13:09

Często przeprowadzając wstępne kosztorysy budowlane od podstaw po sam dach z dachówką włącznie napotykam się z tym, że dane kosztorysowe zawarte w projektach przekłamują o 15.000 do 30.000 zł.

Ma to związek z tym, że ceny tam uwzględnione nie stoją w miejscu a pracują.
Kosztorys przeprowadzam na podstawie zaprzyjaznionej hurtowni budowlanej, operującej oczywiście też na jakimś procencie marży, natomiast wyliczenia cenowe w projektach są najczęściej liczone ze średnich cen na dany materiał.

Do tej pory zdarzyło mi się raz, że wyszło 12000 taniej aniżeli w kosztorysie zawartym w projekcie. Tak więc należało by przyjąć że dane wartości będą wartościami przybliżonymi.

Najlepiej kalkulować każdy wybór materiału oraz posłuchać budowlańców, którzy zjedli w tych tematach zęby.

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: kosztorys

autor: ciekawski83 » 26 lis 2014, 14:25

yeelooz pisze:Ma to związek z tym, że ceny tam uwzględnione nie stoją w miejscu a pracują.

nie do końca tak. Wahania cenowe na przestrzeni kwartału są na prawdę bardzo nieznaczne i można je pominąć, no chyba za wyjątkiem takich materiałów sezonowych jak np. styropian.

poniżej link jako dowód
http://www.raportsekocenbud.pl/artykul/ ... 658a561ea6


yeelooz pisze:Kosztorys przeprowadzam na podstawie zaprzyjaznionej hurtowni budowlanej, operującej oczywiście też na jakimś procencie marży, natomiast wyliczenia cenowe w projektach są najczęściej liczone ze średnich cen na dany materiał.

co to jest cena średnia? jeśli ja mam 1.000.000$ a ty masz 0$ to średnio mamy po 500.000$. Tak samo jest z cenami średnimi. Oprócz cen średnich są jeszcze ceny maksymalne (które pomijam) oraz ceny minimalne. I teraz UWAGA! Ceny minimalne to nie są najniższe ceny za które można kupić materiał, cena minimalna to cena jaką dany sprzedawca podał w ankiecie i od tej ceny sa jeszcze rabaty:D.


yeelooz pisze:Do tej pory zdarzyło mi się raz, że wyszło 12000 taniej aniżeli w kosztorysie zawartym w projekcie. Tak więc należało by przyjąć że dane wartości będą wartościami przybliżonymi.


pod jednym warunkiem, że kosztorys a raczej przedmiar jest prawidłowo wykonany a nie łebkach (link podałem wcześniej do innego forum)


yeelooz pisze:Najlepiej kalkulować każdy wybór materiału oraz posłuchać budowlańców, którzy zjedli w tych tematach zęby.

Czasem się zdarza że gdzie dwóch wykonawców tam są trzy szkoły 8)



Obrazek


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów