Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marta-24
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2006, 7:16
Lokalizacja: Poznań
Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: marta-24 » 28 lip 2006, 19:57

Witam, mam takie pytanie. Interesuje mnie projekt domku jednorodzinnego, pod tym linkiem:

http://www.dom-projekt.pl/zalipie.php

Oto jego kosztorys:

Stan zerowy 13.703,63
Stan surowy 71.615,62
Stan wykończeniowy wewnętrzny 36.852,65
Stan wykończeniowy zewnętrzny 16.529,05
Roboty instalacyjne 14.768,43
Roboty elektryczne 6.960,39
Ogółem 160.429,77


Przy czym są uwagi o oszczędnościach wynikających z : "wykonania części prac systemem gospodarczym, zatrudnienia ekip budowlanych na poszczególne etapy prac, zamianę materiałów zaproponowanych w projekcie na inne, jakości materiałów użytych do budowy i wykończenia, kosztu transportu( przy zakupach większych ilości materiałów często można uzyskać bezpłatny dowóz na budowę), kosztu robocizny(zależy od regionu Polski)"

Moje pytanie brzmi: Ile (mniej więcej) dałoby się zaoszczędzić przy budowie tego domu - zakładając wszystkie wymienione wyżej oszczędności.

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: ciekawski83 » 10 lis 2014, 12:28

marta-24 pisze:Przy czym są uwagi o oszczędnościach wynikających z : "wykonania części prac systemem gospodarczym, zatrudnienia ekip budowlanych na poszczególne etapy prac, zamianę materiałów zaproponowanych w projekcie na inne, jakości materiałów użytych do budowy i wykończenia, kosztu transportu( przy zakupach większych ilości materiałów często można uzyskać bezpłatny dowóz na budowę), kosztu robocizny(zależy od regionu Polski)"

Moje pytanie brzmi: Ile (mniej więcej) dałoby się zaoszczędzić przy budowie tego domu - zakładając wszystkie wymienione wyżej oszczędności.


zależy jak się postarasz


Obrazek

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: pimpus » 13 lis 2014, 22:19

Na wielu rzeczach nie warto oszczędzać. Jednak przy tak małym domku można by było murować się z tańszej odmiany pustaków ceramicznych. Nośność wymagana będzie na pewno spełniona, a cena spadnie o 10-15% :) Proponowałbym się zainteresować materiałem Porotherm 25 E3 (trzecia klasa murowa).

kasiamango
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2013, 13:20
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: kasiamango » 25 lis 2014, 13:49

Również jestem na etapie budowy dom. Moim zdaniem najlepiej zaoszczędzić na działce, jeśli masz po rodzicach czy dziadkach to jesteś szczęściarzem! Ja z mężem mam zamiar kupić działkę w Jasienicach. Zastanawiamy się nad tą ofertą: http://www.real.bielsko.pl/oferta,dzialka,sprzedaz,jasienica,miedzyrzecze-gorne,rea-gs-215. Jak widać nie jest to mały wydatek, a działka i tak ma okazyjną cenę ;)

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: RobertKGB » 25 lis 2014, 13:54

ogłoszenie nie aktualne !

Maciekpol543
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:50
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: Maciekpol543 » 16 mar 2015, 16:19

Według mnie na pracach które mozna samemu wykonać...nie wiem malowanie elewacji, zakup materiałów budowlanych w hurtowni...a moim zdaniem nie oszczedzać sie powinno na geologu typu http://www.geotest.biz.pl/

Maciekpol543
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:50
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: Maciekpol543 » 16 mar 2015, 22:11

Dodam jeszcze, że warto kominiarza zatrudnić do tego jak nic.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: Enerbau » 17 mar 2015, 0:42

Tylko ułomni umysłowo korzystają z usług firm polecanych przez spamerów. Jeżeli firma jest poważna, to może sama się promować i nie potrzebuje do tego prymitywnych spamerskich tekstów....

Świadczą one tylko o poziomie reklamujących się w ten sposób firm.

Awatar użytkownika
Dabbex
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2015, 20:35
Lokalizacja: Szczecin
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: Dabbex » 19 mar 2015, 21:58

Też myślę, że tylko na pracach, które możemy wykonać sami...
Z resztą nie warto oszczędzać. To tak jak ze sprzętem lepiej wydać więcej niż oszczędzić i zawieść się.
you can, you should, and if youre brave enough to start, you will.

pchelka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 26 sty 2015, 15:18
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: pchelka » 25 cze 2015, 18:16

Ja zaoszczędziłam na tym, że mimo wstępnej decyzji o budowie domu piętrowego, w trakcie budowy stwierdziliśmy że lepiej zbudować dom z poddaszem użytkowym :) Sami zobaczcie wybieramprojekt.pl/projekt-domu-dom-przy-przyjemnej-6-bis-cw24/ takie domki też są śliczne :)

asisoft
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:26
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: asisoft » 03 sie 2015, 10:53

Jeśli masz firmę, możesz zaoszczędzić na niektórych materiałach. Mi udało się zmniejszyć koszty o 20%, Polecam skonsultować się z http://www.brr.pl. Pomogą Ci poukładać to tak, byś nie był stratny.

MilczacyRoman
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2015, 12:14
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: MilczacyRoman » 25 lis 2015, 14:57

na pewno zaoszczędzisz jeśli wynajmiesz kontenery socjalne czy budowlane zamiast jest kupować. Ja wypożyczyłem takie kontenery od firmy aproservice aproservice.com.

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: viki42 » 30 sty 2016, 14:52

Oszczędna budowa jest możliwa, ale niestety wymaga to dodatkowych nakładów pracy własnej. Mogę Ci powiedzieć na czym my oszczędzaliśmy - na materiałach raczej nie, ale szukaliśmy promocji i porównywaliśmy ceny. Zrezygnowaliśmy z zakupów realizowanych przez ekipę budowlaną i robiliśmy to we własnym zakresie - była kontrola nad tym ile i czego zostało zamówione. Część prac np. malowanie też zorganizowaliśmy we własnym zakresie. No można oszczędzać, ale jak mówię, trzeba mieć na to czas.

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: jagu » 01 lut 2016, 1:21

Ktoś wyżej wspominał o firmie kominiarskiej. Mogę polecić komino.net.pl specjalistów od frezowania kominów oraz montażu wkładów. Oszczędzać na nich nie wypada, bo to fachowcy.
urodzony optymista

alan01
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 05 paź 2015, 9:05
Re: Na czym i ile można zaoszczędzić przy budowie domu ???

autor: alan01 » 03 lut 2016, 7:05

ja polecam kominiarz.biz nie są drodzy a bardzo solidni. Co jak co ale instalacja musi być dokładnie sprawdzona, na tym nie można oszczędzać.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów