Kuchnia BRW

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Beata Goral
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2006, 15:23
Lokalizacja: kolobrzeg
Kuchnia BRW

autor: Beata Goral » 27 gru 2006, 23:23

witam

prosze o opinie i doswiadczenia mebli kuchennych BRW BRW_Line lub Modern_line planujemy nowa kuchnie, a moze ktos poleci mi dobre nowoczesne meble kuchenne?
A takze prosze o opinie AGD do zabudowy firmy TEKA


dziekuje
pozdrawiam
Beata
Beata

Joanna Bogumił
kuchnia

autor: Joanna Bogumił » 04 sty 2007, 11:31

Więc tak - ważne jest by zwrócić uwagę na materiał, z którego meble są wykonane i jakim sposobem robione.
BRW ma kilka kolekcji mebli, które różnią się trwałością. Kilka wskazówek na plus - to zaokrąglone krawędzie - nie pod kątem prostym, bo te nie będą się zadzierały, dobre okucia i rodzaj okleiny.

anna-anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2007, 13:59

autor: anna-anna » 11 sty 2007, 7:54

z wiadomości które posiadam wynika, że wszystkie meble BRW są oklejone folią finish i nie słyszałam o meblach różnej trwałości w BRW. Jaśniej - folia finish to papier, w środku jest płyta wiórowa, ale nie oklejona nawet laminatem tylko po prostu sprasowanym papierem. Resztę dopowiedz sobie sam - czy wziąłbyś meble do kuchni, gdzie jest wilgoć, para i woda, z papieru?
Ania

Joanna Bogumił
Kuchnia BRW

autor: Joanna Bogumił » 11 sty 2007, 8:11

Witam ponownie
wystarczy popatrzeć gołym okiem na wygląd mebli BRW i od razy widać, że są różne wykończne ( patrz powierzchnia). Pokrywają płytę pilśniową sprasowaną - i właśnie od materiału powierzchni zależy trwałość mebla. Ma to niemałe znaczenie i wpływa czy para i woda będzie przenikała dany materiał.
Pozdrawiam

anna-anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2007, 13:59

autor: anna-anna » 12 sty 2007, 8:41

tak czy inaczej - materiał powierzchni to za każdym razem papier, może o innej fakturze. mebelki BRW - ładne i owszem o nowoczesnej stylistyce ale co najwyżej do pokoju a nie tam gdzie jest wilgoć. zarysuj sobie delikatnie płytę MDF a zarysuj mebel z BRW. Widzisz różnicę?
Ania

Awatar użytkownika
Rudy
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 21 mar 2006, 16:06

autor: Rudy » 12 sty 2007, 9:37

anna-anna pisze jakieś kosmiczne bzdury. Panele podłogowe o klasie ścieralności C4 i wyższej też mają pod warstwami lakieru papier z wzorem, mimo to w sklepach o największym natężeniu ruchu układa się właśnie takie panele - są bardziej trwałe niż drewniane.

BRW ma w ofercie kilka lini mebli - różnią się jakością. Najtańsze są modułowe, ale tych bym nie polecał, choćby ze względu na to, że dostawione szafki nie tworzą idealnie równego blatu. Mam w domu od ponad roku meble BRW Elippe z zaokrąglonymi krawędziami frontów, raczej ze średniej półki cenowej. Z montażem na ścianę długości 4 m (szafki wiszące i stojące + lity blat z mdf) zapłaciłem wówczas 4,5 tys.Dużo się w tej kuchni gotuje i pomimo tego że nie mam jeszcze zamontoanego wyciągu, meble wyglądają jak nowe. Płyta MDF z okleiną. Żadnych miejsc, w których okleina by się odspajała, zawiasy i prowadnice działają idealnie, choć pewnie z czasem będzie gorzej. Blat lity.

Pani anno-anno, na meblach kuchennych nie rąbie się siekierą mięsa z kością, a jak się coś tnie, to na desce. Nawet najdroższe meble tak samo łatwo zarysować jak tanie. Najważniejsze są dobrej jakości zawiasy i porządnie wykonana okleina. Nie polecam mebli modułowych, dostawianych. W połączeniach zbierać się będzie brud i wilgoć, a to wpływa na osłabiebie okleiny i wogóle...brzydko wygląda.
miłego dnia

elfrun
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:17
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: elfrun » 20 maja 2007, 20:02

Jeśli chodzi o jakość mebli z firmy BRW. jest niestety źle... Pracowałam kilka lat w salonie mebli kuchennych i widziałam kuchnie z BRW,( robione po najmniejszej linii oporu) klienci przychodzili do nas, zeby pomóc im w rozlatujacej sie meblach tej firmy.... Bo wczesniej chcieli zaoszczędzić 300-500zł... za chwile musieli dołożyć dużo wiecej.
Teraz współpracuje z kilkoma bardzo dobrymi studiami i stolarzami, rozmawiałam z nimi na temat BRW i wszyscy twierdzili, że nie da rady zrobic mebli poniżej jakiejś ceny, a BRW robi, płaci ogromne ceny za reklamy, projektantom itd, a ceny ma porównywalne ze stolarzami lub tańszymi studiami kuchennymi, wiec nie ma możliwości, żeby nie odbiło sie to na jakości, jest to b.duża firma, która materiały moze robić sobie sama, to po pierwsze, po drugie montażysci sa fatalni... przypadkowi ludzie... BRW poza tym ma tylko meble o szer.ogólnie dostępnych np. 30, 45, 50, 60, 80 itd, jeśli z długości ściany wynika że zostaje np. 56cm, zrobią szafke o szer.50cm a reszte wypełniają tzw. maskownicami-blendami, po których od razu rozpoznaje sie tania kuchnię. Co do wzornictwa nie mam nic do zarzucenia, dobry projektant może sprawic, że kuchnia bedzie przez długie lata cieszyc oko.
Ale dobrzy projektanci pracuja "u góry" a w sklepach, filiach BRW drobni pracownicy, którzy nie zawsze przyłoża sie do projektu, wstawią meble nie myślac o współgraniu z pozostałym wnętrzem, nie dobierze kolorów, nie zaproponuje sufitu itd, ogólnie kuchnia swoją drogą, a z resztą niech sie męczy klient. :?

Awatar użytkownika
OSCAR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 lip 2007, 17:22
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

autor: OSCAR » 03 lip 2007, 7:53

BRW to klasa średnia!! Widziałem gorsze meble kuchenne. Co do jakości to polecam RUST MEBLE, ale to wiąże się z $. Ostatnio byłem przy montażu mebli kuchennych o wartości 52 tys. Oczywiście uzbrojone w sprzęt AGD.
Ciekawym rozwiązaniem są lokalni producenci mebli kuchennych może faktycznie wyjdzie ok. 500 zł więcej, ale za to przeważnie montują lepsze okucia a to jest bardzo ważne.
Gwarancja Solidnego Domu

OK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2007, 21:05

autor: OK » 23 paź 2007, 21:19

Jeśli chodzi o firmę RUST Meble, to przed udaniem się do nich polecam lekturę na temat obsługi klienta

Generalnie - nie polecam :shock:

Awatar użytkownika
Ania!
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2007, 11:39
Lokalizacja: stąd

autor: Ania! » 24 paź 2007, 7:57

RUST po prostu ciągnie na zupełnie niezasłużonej opinii firmy z "ekskluzywnym" asortymentem. Tymczasem kuchnię tej samej bądź też lepszej jakości można kupić za 1/2 RUSTowej ceny w wielu innych firmach. Wystarczy udać się do dowolnego salonu meblowego, porównać standard wykonania i poprosić o wycenę. I wcale nie skupiać się tylko na dużych firmach jak RUST czy BRW. A BRW to niestety badziewie (chociaż rzeczywiście tanie) - estetyka stosowanych rozwiązań pozostawia baaaardzo wiele do życzenia - oglądając ich ekspozycje można by o defektach książkę napisać. Podsumowując - nie decydujmy się na daną firmę tylko dlatego, że słyszymy/oglądamy jej reklamę w radiu/telewizji. Jest naprawdę wiele salonów kuchennych, gdzie kuchnię zrobią nam dużo lepiej niż w BRW i dużo taniej niż w RUST.

OK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2007, 21:05

autor: OK » 24 paź 2007, 9:32

hehe, widzę, że coś mi wywaliło linka z krytyką firmy RUST. Wczoraj jeszcze działał :shock: Jakiś punkt regulaminu naruszyłam? :? Czy może ogólnie zabronione jest krytykowanie tej firmy?

Przemek

autor: Przemek » 24 paź 2007, 14:45

nie jest zabronione krytykwać
a z linkami prosze uważać

szafiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2007, 11:41
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

autor: szafiarz » 01 lis 2007, 16:13

Pani Beato,
Do BRW i innych salonów można iść wyłącznie po projekt i wizualizację a kuchnię trzeba robić u stolarza z polecenia, odpadają koszty salonowe, wychodzi o 25-30% taniej, a czesto projekt zostanie poprawiony przez ludzi, którzy robią meble fizycznie i znają zagadnienie od stony techniczno- praktycznej, a nie tylko tylko wirtualnej.


Rudy pisze: Panele podłogowe o klasie ścieralności C4 i wyższej też mają pod warstwami lakieru papier z wzorem,


A widziałeś jakokolwiek lakier na papierowych płytach z BRW :lol:
o jakości samej płyty wióowej z BRW wolę się nie wypowiadać,
strach konfirmaty w to pakować, o ich dokręcaniu można zapomnieć.

Awatar użytkownika
izabella
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2007, 14:20

autor: izabella » 14 lis 2007, 14:25

Jakość mebli kuchannych to bardzo istotna sprawa,
my kiedyś stwierdziliśmy że zaoszczędzimy i kupiliśmy tanie badziewia.
Oczywiście po 3 latach skończyło się wymianą wszystkiego.
Teraz mam nauczkę.
Lodóweczka jak bajeczka.

skip
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2007, 20:02

autor: skip » 03 gru 2007, 20:49

Dużo osób twierdzi że meble BRW są badziewne, pewnie niektóre tak ale i są bardzo dobrej jakości. Nie wszyscy chcą przeznaczyć na meble kuchenne 20 tys. przy 5m bieżących meli. Za meblami kuchennymi rozglądam się od kilku miesięcy, byłem w salonach kuchennych jak i w zakładach które oferują meble kuchenne, większość bazuje na frontach i okuciach BRW więc co za różnica gdzie kupie dany mebel jak on jest wykonany z tego samego materiału. Na meble 5m planuję wydać ok. 6 tys. i uważam że wcale to nie jest dużo chyba że ktoś zarabia 6 tys miesięcznie albo otrzymał mieszkanie w posagu. Proszę osoby które zakup mebli kuchennych maja już za sobą o opinie zakupionych mebli.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości

Gotowe projekty domów