Ogrzewanie w mieszkaniu 100m2

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

koles21
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2013, 6:44
Lokalizacja: Poznań
Ogrzewanie w mieszkaniu 100m2

autor: koles21 » 16 lis 2014, 7:58

Witam
Jako że stoję przed trudnym wyborem rodzaju źródła ciepła w mieszkaniu chciał bym się poradzić innych użytkowników jakie rozwiązanie będzie najlepsze :)

Na początek trochę danych o mieszkaniu a więc jest to niewielkie mieszkanko o pow 100m2 na trzecim piętrze w kamienicy z 1910r nad mieszkaniem jest częściowo strych i kolejne mieszkanie , sciana szczytowa od południa i północy pozostałe przyklejone do innego budynku.
okna częściowo wymienione na nowe reszta zostanie wymieniona ok. maja :/ ściany zewnętrzne ok 50cm grubości po nowym roku ponoć będzie robiona elewacja a więc chyba i izolacja :)
w mieszkaniu mam rozprowadzone rurki do grzejników oraz rozłożone ogrzewanie podłogowe w kuchni łazience toalecie i przedpokoju ( łącznie ok 35m2 ) .w mieszkaniu jest pion gazowy z zaworem jest wolny komin do zrobienia ogrzewania gazowego także instalacja elektryczna jest przygotowana pod kocioł elektryczny.

I tu pojawia się pytanie co wybrać :)

Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny i dobrać odpowiednie grzejniki aby pracować na niskim parametrze
lub
Kocioł elektryczny z podobną sprawnością i grzać na 2 taryfach :)?

będę wdzięczny za każdą pomoc w wyborze

KTH
Re: Ogrzewanie w mieszkaniu 100m2

autor: KTH » 16 lis 2014, 10:18

ja w mieszkaniu w bloku mam ogrzewanie na podczerwień, maty grzewcze w pokojach dzieciaków i salonie w kuchni i łazience maty elektry tylko jest jedno ale w tym wszystkim mam ocieplone wszystko od wewnątrz system q-therm remmersa a nie od zewnątrz ( choć styropian na elewacji istnieje) nie martwię się o to że coś pier... w kotle ( KATOWICE SŁYNNE) i serwis będzie trzeba wzywać, nie muszę mieć czujników gazu i nie płacę za przeglądy z gazowni.

Zeszłej zimy za okres grzewczy wyszło mi coś koło 400 zł, na gazie chyba dużo więcej wyjdzie ale to musisz sobie przeliczyć
,
mieszkanie w bloku 63m2, 3 pokoje, 2 piętro

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Ogrzewanie w mieszkaniu 100m2

autor: Bolas » 16 lis 2014, 11:06

Elektryka do centralnego odpada. Jeżeli chcesz elektrycznie to wstaw maty i sterowanie do każdego pomieszczenia osobno Enerbau doradzi jak. Jeżeli gazowe centralne to tak jak mówisz.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ogrzewanie w mieszkaniu 100m2

autor: Enerbau » 16 lis 2014, 14:33

[quote="koles21"][/quote]

Podobny metraż, de centralne ogrzewanie na podczerwień, precyzyjne niezależne sterowanie w każdym pomieszczeniu, kamienica w Sopocie.
http://enerbau.pl/index.php/galeria-zdj ... nica-sopot







Nie po to izolujemy, by robić centralne.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 68 gości

Gotowe projekty domów