Sufit LED

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Re: Sufit LED

autor: tatusieka » 10 wrz 2014, 16:16

Droga mleczna jak na stronie http://oswietlenie-led.eu/ przy suficie napinanym chyba odpada. Za dużo punktów świetlnych i sufit napinany, który jest gumową tkaniną po prostu się rozpruje przy napinaniu. Fajnie można podświetlić napinany LED-ami pod warunkiem ze jest transparentny.


Nie jest to prawda, jak sobie sprawdzisz katalogi takich duzych firm jak Barrisol czy DPS to znajdziesz ofertę tworzenia efektu gwieździstego nieba. Dajesz nad powłokę generator światła i łączysz światłowodami z powłąką sufitu. Sama powłoka sufitu to nie jest guma, jest to niesamowicie plastyczny materiał (miałem go ostatnio w ręce i nie sposób go przerwać - tak recznie) Przy zamawianiu sufitu obliczają Ci procent redukcji materiału. Czyli powłoka którą dostajesz do domu ma mniejsze wymiary niż twój sufit i trzeba ją nagrzać przez co ona się rozciąga - dlatego jest napięta i sprężysta i idealnie gładka. Dla efektu gwieździstego nieba daje się po postu mniejsza procentową redukcje by przy napinaiu sufitu lampy światłowodowe nie wypadły przez otwory, które się powiększają przy naciąganiu. W ten sposób wszystko siedzi pewnie i ładnie wygląda. Ilość lampek nie gra roli.

mam nadzieję, że pomogłem.

Awatar użytkownika
panel-wwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 23 cze 2014, 13:02
Re: Sufit LED

autor: panel-wwa » 23 wrz 2014, 14:39

Do zwykłego sufitu nawet takiego nietransparentnego można też zamontować chyba zwykłe lampy? Widziałem na zdjęciach, że pojawiają się różne. Halogeny a nawet żyrandole:P

Awatar użytkownika
Fabiano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:47
Re: Sufit LED

autor: Fabiano » 29 wrz 2014, 14:15

Generalnie to możesz sobie zainstalować co chcesz. ledy, żyrandole, halogeny. Czego dusza zapragnie. Każdy z nich jednak nastraja innych problemów. przy ledach musisz dobrze dobrać same ledy, do halogenów też musisz dodać taką osłonkę, co Ci nie stopi foli napinanej.

Awatar użytkownika
panel-wwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 23 cze 2014, 13:02
Re: Sufit LED

autor: panel-wwa » 30 wrz 2014, 12:59

No mnie się podoba łączenie, na stronce [url]sufitowo.pl[/url] znalazłem fajne kombo w mieszkaniu, gdzie wzdłuż ściany są ledy a do tego dochodzą takie małe halogenki na suficie.
Obrazek

SecuritySystems24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:26
Kontaktowanie:
Re: Sufit LED

autor: SecuritySystems24 » 30 wrz 2014, 15:59

Proponowałbym jednak mimo wszystko oświetlenie Led z racji swojej oszczędności i eleganckiego wyglądu,to się po prostu opłaca. Początkowo nie byłem jakoś pozytywnie nastawiony,ale po jakimś czasie sam się przekonałem do tego typu oświetlenia.

tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Re: Sufit LED

autor: tatusieka » 10 paź 2014, 12:41

W temacie napinanych sufitów i ich oświetlenia. Oto ciekawe porównanie. Jak można oświetlić sufit ledami (kg). W mojej opinii na napinanych takie oświetlenie prezentuje sie 100 razy lepiej.
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,65709,824454,1,oswietlenie-sufitu.html

Chociaz bardzo podoba mi się podświetlenie kominka

Alina-lina
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Re: Sufit LED

autor: Alina-lina » 16 paź 2014, 7:58

nie musisz obciążać sufitu. Diody są nadzwyczaj lekkie i można je przyklejać, a zatem odpada kucie. Najlepiej diody umieścić w taki sposób aby nie były widoczne. Jeżeli szczelina jest głęboka i jest obawa, że emitowana będzie mała ilość światła w szczelinie montowane są lusterka, które odbijając światło zwiększają jego ilość w kierunku pomieszczenia

Alina-lina
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Re: Sufit LED

autor: Alina-lina » 16 paź 2014, 8:00

nie musisz obciążać sufitu. Diody są nadzwyczaj lekkie i można je przyklejać, a zatem odpada kucie. Najlepiej diody umieścić w taki sposób aby nie były widoczne. Jeżeli szczelina jest głęboka i jest obawa, że emitowana będzie mała ilość światła w szczelinie montowane są lusterka, które odbijając światło zwiększają jego ilość w kierunku pomieszczenia

maciejos
Aktywny
Aktywny
Posty: 154
Rejestracja: 16 paź 2014, 10:00
Re: Sufit LED

autor: maciejos » 16 paź 2014, 10:22

Ja dobudowałem dwie półki z płyt gipsowych na ścianie w pokoju dziecka i zamontowałem w nich ledy. Półki umieszczone są nad łóżkiem i tego typu rozwiązanie służy zamiast lampki nocnej ;)

maciejos
Aktywny
Aktywny
Posty: 154
Rejestracja: 16 paź 2014, 10:00
Re: Sufit LED

autor: maciejos » 16 paź 2014, 10:23

Ja dobudowałem dwie półki z płyt gipsowych na ścianie w pokoju dziecka i zamontowałem w nich ledy. Półki umieszczone są nad łóżkiem i tego typu rozwiązanie służy zamiast lampki nocnej ;)

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Sufit LED

autor: malaka » 28 paź 2014, 8:54

Świetne pomysły! Szczerze mówiąc nie myślałam nigdy o takim pomyśle na sufit, ale chyba teraz trochę pomęczę mojego partnera żebyśmy przynajmniej w sypialni sobie coś takiego zrobili.

bogdandudek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, 11:50
Re: Sufit LED

autor: bogdandudek » 31 paź 2014, 12:04

malaka pisze:Świetne pomysły! Szczerze mówiąc nie myślałam nigdy o takim pomyśle na sufit, ale chyba teraz trochę pomęczę mojego partnera żebyśmy przynajmniej w sypialni sobie coś takiego zrobili.


No ja sobie już w swoim salonie coś takiego urządziłem, na Internecie jest masa firm świadczących takie usługi - ja polecam od siebie http://oswietlenie-led.eu/, ale to tylko moja skromna opinia ;)

ROLMAN
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2014, 9:43
Re: Sufit LED

autor: ROLMAN » 06 lis 2014, 16:01

No ja sobie już w swoim salonie coś takiego urządziłem, na Internecie jest masa firm świadczących takie usługi - ja polecam od siebie http://oswietlenie-led.eu/, ale to tylko moja skromna opinia Wink
czy ta firma co wrzuciłeś to firma co robi sufity czy tylko oświetlenie, bo mnie zaciekawiła. Ładne instalacje.

Awatar użytkownika
Fabiano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:47
Re: Sufit LED

autor: Fabiano » 17 lis 2014, 13:23

Chyba robią lampy (w sensie oświetlenie z efektem). Przynajmniej w cenniku tak mają. więc tak mi się wydaje że możesz lampy i światłowody wstawić na dowolną powierzchnie. Np: możesz wstawić powłoke napinaną albo kg i pomalować

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Sufit LED

autor: rozalia » 21 lis 2014, 14:15

Rzeczywiście całkiem ciekawie to wygląda.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 70 gości

Gotowe projekty domów