CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

corleone891
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 15:19
CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: corleone891 » 02 lis 2014, 15:33

Witam ,potrzebuje porady .
Instalacja będzie wyglądała tak :
Kocioł na paliwo stałe Defro Eko Uni 15 kw
kominek z płaszczem wodnym
i kolektory lecz jeszcze nie dobierałem jakie

A więc dom jest z bala ,i ma ok 115m2 z poddaszem użytkowym,a wiec myślałem o zamkniętej instalacji CO ,gdyż żeby nie dawać na poddaszu naczynia przelewowego ,bo bedzie to wiekszy problem .Odbiornikami ciepła beda tylko grzejniki ,myślałem nad tym zespoleniem w całość żeby miało to ręce i nogi ,i myśle by dać Integrator ,sprzęgło hydrauliczne.Instalacja ma także zawierać bufor ,lecze ,zastanawiałem się czy dać bufor ,i zbiornik osobny na cwu z dwiema wężownicami ,jedna do solarów ,czy może bufor kombinowany ,z wbudownym, zbiornikiem cwu ,prosiłbym o jakieś wasze sugestię ,z góry dziękuję.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: Bolas » 02 lis 2014, 20:13

Jestem w trakcie montażu tak wymyślnej instalacji i całość materiału na kotłownię zamyka się w granicach 15tys bez robocizny, bufora i 300L zbiornika na solary.
Pomyśl nad innym rozwiązaniem ja mam dom z bala tyle że większy ok 130 z piwnicami 160m2 i pompę ciepła. Co prawda koszt montażu całej instalacji to ok50tys ale roczny koszt utrzymania ciepła i wody dla 4osób to 2400zł. Wcześniej miałem gaz propan-butan i tyle płaciłem najmniej za samą zimę. Jeżeli masz pytania co do samej budowy czy rozwiązań wal śmiało.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: Bolas » 02 lis 2014, 20:15

Jestem w trakcie montażu tak wymyślnej instalacji i całość materiału na kotłownię zamyka się w granicach 12tys bez robocizny, bufora i 300L zbiornika na solary jest (140L).
Pomyśl nad innym rozwiązaniem ja mam dom z bala tyle że większy ok 130 z piwnicami 160m2 i pompę ciepła. Co prawda koszt montażu całej instalacji to ok50tys ale roczny koszt utrzymania ciepła i wody dla 4osób to 2400zł. Wcześniej miałem gaz propan-butan i tyle płaciłem najmniej za samą zimę. Jeżeli masz pytania co do samej budowy czy rozwiązań wal śmiało. Moją zobaczysz na http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... 5899#25899

corleone891
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 15:19
Re: CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: corleone891 » 02 lis 2014, 20:16

ma byc tak rozwiazane jak napisalem ,domek bedzie nie moj,i tak musi byc

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: Bolas » 02 lis 2014, 20:22

Musi? Bo poleci z zamontowania tylu urządzeń niezła kaska :) - dobre gdyby tylko inwestor wiedział że można taniej i wygodniej.

Oczywiście że powinieneś zastosować bufor jeżeli masz więcej niż jedno źródło ciepła tym bardziej że żadne z nich nie jest w pełni sterowalne. Integrator jest dobrym rozwiązaniem bo masz już wykombinowane rozwiązanie połączeń. To że cały system przekroczy koszt montażu pompy ciepłą z rekuperacją pomijam.
Kominek musi być zamontowany na systemie otwartym chyba że ma zezwolenie na montaż w systemie zamkniętym choć musi być dograny z zabezpieczeniami.

corleone891
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 15:19
Re: CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: corleone891 » 02 lis 2014, 21:08

wiem ile kosztuje instalacja PC ,inwestor wie ,ale nalega,no nie musi byc kominek w systemie otwartym,ale dobrze by bylo ,czekam na jakiś dobry pomysł ,schemat ,przepraszam ale mało istotne dla mnie jest co lepsze a co nie ,ma być tak i tyle ;)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: CO Kocioł defro uni ,kominek z płaszczem wodnym ,solary

autor: Bolas » 02 lis 2014, 23:40

schematy znajdziesz na stronie producenta integratorów. Specjalnie nie podaje marki bo nie chce być posądzony o reklamę.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot], Yandex [Bot] i 81 gości

Gotowe projekty domów