Spuszczanie wody z bojlera

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marcing007
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:43
Spuszczanie wody z bojlera

autor: marcing007 » 27 paź 2014, 18:48

Witam, szanownych kolegów hydraulików. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Chodzi o to, że w temacie hydrauliki jestem mało kumaty i proszę o pomoc. Mianowicie chce zabezpieczyć działkę przed zimą a konkretniej instalację wodno - kanalizacyjną . Proszę na początek o pomoc i instrukcję jak spuścić wodę z bojlera elektrycznego. W załączniku przesyłam zdjęcie bojlera.
Obrazek

Obrazek

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Spuszczanie wody z bojlera

autor: Bolas » 28 paź 2014, 13:27

Dość prosto. Po prawej stronie tuż przed przyłączeniem wody zimnej do bojlera jest zawór bezpieczeństwa i teraz masz dwa sposoby albo wykręcasz ten zawór i liczysz się z tym że troszkę zmokniesz ale wodę spuścisz szybko albo spuszczasz ją pomału otwierając zawór bezpieczeństwa przez jego zawleczkę. Szybszy wypływ przy obu wariantach uzyskasz odkręcając wężyk ciepłej wody. Bojler jest tak zbudowany że ciepła wypływa przez rurkę na górze zbiornika a zawór bezpieczeństwa jest wyposażony w zawór zwrotny więc nie ma innej rady.

marcing007
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:43
Re: Spuszczanie wody z bojlera

autor: marcing007 » 28 paź 2014, 18:30

Dziękuje bardzo za podpowiedź.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów