Okna drewniane czy plastikowe???

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MissyMiss
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:38
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: MissyMiss » 21 paź 2014, 23:40

Plastik to teraz każdy ma, a drewniane to jakiś luksus się zrobił dlatego takie drogie...

konieczny-jackowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:45
Kontaktowanie:
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: konieczny-jackowska » 27 paź 2014, 13:01

Polecam weź na naszą stronę http://rabatybudowlane.pl, mamy ciekawe rabaty na drzwi, okna i wiele innych asortymentów.

olivka85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 06 lut 2014, 9:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: olivka85 » 29 maja 2015, 13:27

W rodzinnym domu miałam plastikowe okna a teraz w swoim mieszkaniu mam drewniane. Jeżeli chodzi o plastikowe okna to po kilku latach nam się odkształciły i nie wyglądały za dobrze. Poza tym trochę nam pożółkły od zewnętrznej strony, co też było słabe. Od 5 lat mamy okna drewniane i póki co nie mam zastrzeżeń - nic się nie odkształca, nieodbarwia, pomimo, iż mamy białe ramy. Okna są dobre jakościowo i bardzo szczelne, a co za tym idzie energooszczędne za co mają ogromny plus. Ponoć są dużo trwalsze niż plastikowe - mają żywotność do 100 lat:) Pewnie wszystko zależy też od firmy, od której bierzesz okna - ze swojej strony mogę Ci polecić http://www.mmtimberwindows.com/ Jest to Polska firma, ale dużo na Anglię robią. Fachowo doradzą i zamontują okna

robertnowaczynski
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:01
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: robertnowaczynski » 19 cze 2015, 11:27

Należy kupować przede wszystkim okna funkcjonalne. Jeśli ktoś lubi drewno, jako dobry materiał budowlany to może zainwestować w takie okna. PCW też są jak najbardziej ok. Z obserwacji wnioskuję, że drutex ma teraz bardzo fajną linię okien. Sporo moich znajomych zainwestowało w ich produkty i słyszę pozytywne opinie.

koster12
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2015, 6:35
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: koster12 » 22 cze 2015, 6:41

drewniane wygladaja super, ale chyba jednak plastiki sa trwalsze i latwiej o nie dbac

Awatar użytkownika
Michal Eurostyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:17
Lokalizacja: Chełmek
Kontaktowanie:
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Michal Eurostyl » 22 cze 2015, 13:07

koster12, nie zgodzę się, że plastiki są trwalsze. Wiele razy słyszałem historie o odkształconych oknach plastikowych, a delikatna żółta barwa, to po kilku latach norma.
Okna drewniane pomalujesz specjalnym środkiem raz na kilka lat i wyglądają jak nowe
Pozdrawiam,
Michał

demoonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 01 sie 2014, 7:59
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: demoonka » 25 cze 2015, 13:34

A czemu nikt nie bierze pod uwagę aluminiowych? tutaj możecie poczytać trochę na ten temat, myślę że argumenty Was przekonają:)

Awatar użytkownika
Michal Eurostyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:17
Lokalizacja: Chełmek
Kontaktowanie:
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Michal Eurostyl » 26 cze 2015, 9:36

Przeczytałem i niestety muszę stwierdzić, że artykuł beznadziejny..

noniewiemm
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2015, 22:09
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: noniewiemm » 22 lip 2015, 22:14

Siema! Wiem że nie na temat ale polecam Ci serdecznie skorzystać z konkursu na bony upominkowe Rtv AGD. Do wygrania bony na telewizory, pralki, lodówki ogólnie rtv agd! Na co? Sam wybierasz!
Skorzystaj: http://kartartvagd.pl/A1_fedd6b375b

poważnasprawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 31 lip 2015, 19:40
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: poważnasprawa » 31 lip 2015, 19:45

Plastikowych nie trzeba malować.

paulmann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:09
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: paulmann » 04 sie 2015, 22:24

Też skłaniam się ku pcv. Od 3 lat po wymianie starych drewnianych okien mamy izoplasty i wzrost energooszczędności jest widoczny gołym okiem. Teraz przy upałach widać też że okna dają radę przy wysokich temperaturach bo mikrowentylacja jest skuteczna.

budkaroza
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 12:08
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: budkaroza » 11 sie 2015, 13:32

Kiedyś miałem okna drewniane. To było zanim jeszcze pojawiły się plastikowe. Trzeba je było malować i konserwować. Potem zmieniłem na plastikowe i jak dla mnie to są lepsze. Lepiej tłumią hałas z zewnątrz. Kupiłem Budvar-y. Nie wiem czy to jakaś najlepsza firma, ale jak na moje potrzeby wystarcza. Jakby ktoś był zainteresowany to może je kupić tutaj okna szczecin

Marek60
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2015, 20:58
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Marek60 » 12 sie 2015, 17:49

Zachęcam Cię do zapoznania się z forum okna - http://expertbudowairemont.pl/forum/for ... afc812ee43 - ciekawe dyskusje, porady specjalistów - wszystko w jednym miejscu.

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: emiliann » 12 sie 2015, 20:49

gdybym ja miał wybierać to postawił bym na okna PCV. Po raz że sa tańsze a po dwa łatwiej idzie o nie zadbać i są bardziej wytrzymałe. Jako chcesz coś bardzo drewnianego to można kupić okna ktore wyglądają jak drewniane a wcale takie nie są. Przeglądałem niedawno ofertę tej firmy http://eurookno.net.pl/ i w okolicy Poznania bedzie to jedna z korzystniejszych ofert.

edek_majster
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2014, 9:49
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: edek_majster » 18 sie 2015, 10:05

Dobre okna pcv, np. drutexu to optymalne rozwiązanie, zarówno do domu jednorodzinnego, jak i mieszkania. Trochę szkoda pieniędzy na okna drewniane, które według mnie tracą swój blask po latach. Chociaż drutex okna drewniane też ma dobre.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 25 gości

Gotowe projekty domów