nowoczesne oświetlenie do domu

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MiłaMila
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 18 mar 2014, 20:49
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: MiłaMila » 15 wrz 2014, 20:39

Ligeroo pisze:Szkoły mogą być różne natomiast każda z nich będzie zgodna co do tego,że oświetlenie LED pozwala w praktyce zaoszczędzić,akurat tak się składa ze u nas znajdziecie szeroki wybór systemów oświetleniowych,warto się o tym przekonać.

Podobnie wypowiedział się mój elektryk zAnluksa, na pytanie czy jest sens doświetlać się Ledami. Ekonomia i efekty wizualne. To chyba najważniejsze, prawda?

maja86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2014, 8:01
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: maja86 » 16 wrz 2014, 8:29

Nowoczesne oświetlenie to z jednej strony nowoczesne źródła światła a z drugiej perfekcyjny design. Świetne projekty łączące lekkość formy, wykorzystanie specyfiki surowca, łamanie schematów wzorniczych jest sztuką, która wychodzi tylko najlepszym. Tym bardziej cieszą ciekawe propozycje od polskich projektantów, które są już na światowym poziomie i niczym - no może poza marketigniem, na który potrzeba duużo pieniędzy - nie ustępują najlepszym zachodnim produktom w swojej klasie. Od jakiegoś czasu śledziłam jedną z młodych polskich designerskich marek oświetleniowych. Pierwsze prace ich były więcej niż poprawne. Ciekawe dopracowane formy jak najbardziej pasujące do nowoczesnych wnętrz. Wczoraj wypuścili kolekcję nowych lamp, które idą o dwa kroki do przodu i śmiało mogę powiedzieć, że pod względem wzornictwa można zaliczyć ich do europejskiej pierwszej ligi. Świetne zastosowanie drewna do odbudowania czaszy lamp jakby przeczyło 'naturalnej' specyfice tego surowca. W tych projektach jest lekkość a nawet ulotność. Warto pooglądać niesamowite drewniane lampy http://www.norladesign.com/new/waves/. Dla mnie to w tej chwili najciekawsza polska lampowa propozycja.

kosmad
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:14
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: kosmad » 17 wrz 2014, 8:42

Ja nie jestem jakimś szalonym zwolennikiem LEDow..nie wiem jakoś dla mnie ten typ światła jaki dają powoduje że czuję się po prostu źle...

Thirdeye
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: Thirdeye » 17 wrz 2014, 13:57

No i Panowie z Ledovo żle wam wyszła większość. Rysunków albo rysowal to ktoś kto nie ma pojęcia o odbiciu swiatla. Po pierwsze markowe systemy Led posiadają kąt rozproszenia światła 120 stopni szczególnie Chiny 5050 / 5060/. 3528 itd . Kiedyś stare diody DIP dawały swiatło od 6 - 90 stopni . Po drugie. Robiąc we wnęce tak zwany nosek lub rant ktory wystaje nawet 2 mm ponad pasek led z automatu na suficie oprócz rozproszonego swiatla pojawia sie lekko zauważalna linia odbija od krawędzi. A juz nie wspomnę jak jest ta krawędż nie równo zrobiona a w 90 procentach bo jakiemu panu od wykończeniowki chciało by się z lupa siedzieć przy suficie :) a tutaj zadziory widać nawet przy pół milimetra. Dlatego w 90 procentach Polka powinna być bez rantów ale na tyle głęboka żeby nie było widać pasków.

I kolejna sprawa skoro piszecie o paskach led w wersji ekonomicznej to poinformujcie potencjalnych klientów jaka jest różnica pomiedzy tymi droższych na diodach epistar . Napiszcie różnice pomiedzy nimi

- jaka jest grubość laminatu i jego rodzaj
- jakiie napięcie jest na diodach przy wejściu a jakie przy wyjściu na sekcje
- jakie zastosowane są rezystory
- jaką jasność ma dioda według producenta
- jakie wartości podaje producent diody aby święciła jak najdłużej a jakie warunki są zachowane na taśmie led

- nie interesuje mnie jasność led , ich żywotność bo kazdy wie że montując nieodpowiednie rezystory ( co czyni specjalnie 99 procent firm ) ledy po dwóch latach sie poprostu wypalą z powodu złej ale celowej konstrukcji . A już nie powiem o ltanich ledach w silikonie co wogole powinni już dawno wycofać .

znam dogłębnie temat i wielu producentów a handlowcy mówią to co maja w ulotkach.

Dzisiaj tanie ledy to bardzo drogie ledy. Także trzeba wiedzieć co sie kupuje i poleca klientom.

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: adam_krakow » 30 wrz 2014, 7:34

najfajniejszy sklep z nowoczesnym oświetleniem jaki znam to elektryczni.com

Thirdeye
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: Thirdeye » 30 wrz 2014, 21:02

A ja dorzucam kilka,zdjęć z ostatnich moich realizacji LED


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Thirdeye
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: Thirdeye » 08 paź 2014, 16:02

Ja dorzucam kolejne fotki z realizacji ;)



[img]http://static.urzadzone.pl/gallery/8520/0_cc165a2732c79f14946edf1894c658e9febc9d6d.jpg[/img


Obrazek

Obrazek

MultiLampy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 04 lis 2013, 8:52
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: MultiLampy » 14 paź 2014, 8:47

Trzeba przyznać,że obydwie prezentują się bardzo ładnie,efektownie. Ja osobiście mogę polecić także stylowe lampy podłogowe w naszym salonie i nie tylko,u nas znajdziecie ich szeroki wybór,warto zajrzeć:)

fan-ledow
2 - ostrzeżenia!
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2014, 15:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: fan-ledow » 22 paź 2014, 15:31

Rzeczywiście oświetlenie na zdjęciach ładnie się prezentuje. Tylko pozazdrościć :!:
Jak powinno wyglądać dobrze zrobione oświetelnie LED?

Ligeroo
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 26 paź 2013, 8:47
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: Ligeroo » 18 lis 2014, 13:34

Myślę,że dla każdego pojecie nowoczesnego oświetlenia będzie mimo wszystko kojarzyć się z ledami oraz co jest teraz modne- taśmami z ich udziałem,pasują one do każdego pokoju oraz stylu:)

Gozajo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2014, 17:09
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: Gozajo » 28 lis 2014, 15:30

Ja mam prawie wszędzie LED-y ;)

Ligeroo
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 26 paź 2013, 8:47
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: Ligeroo » 01 gru 2014, 16:20

Nikt nie pisze ani nie namawia aby ich nie mieć,właśnie wręcz przeciwnie bo w takim rodzaju oświetlenia ja osobiście widzę same plusy. Tylko też co po niektórych zdjęciach możemy dostrzec lekką przesadę,nie sadzicie?

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: adam_krakow » 19 sty 2015, 20:40

najlepsze oświetlenie do nowoczesnego wnętrze to proponuje kiera.pl/ lampy robione ręcznie na zamówienie, alle na stronie te zdjęcia powalają po prostu. Marzenie

jahn
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 kwie 2014, 9:03
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: jahn » 27 sty 2015, 10:33

Ciekawy profil led gk do montażu taśmy led na płytach gipsowych możesz kupić np na allegro, a także w sklepach internetowych podanych na stronie producenta: listello.pl
Montaż:
https://www.youtube.com/watch?v=k-m2nND4fQI
Na stronie producenta można zobaczyć również przykłady zastosowania.

janek_33
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2015, 9:14
Kontaktowanie:
Re: nowoczesne oświetlenie do domu

autor: janek_33 » 10 lut 2015, 9:17

Chyba skorzystam z Waszych porad. Dzięki!


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów