Izolacja dachu skośnego.

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Manki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:06
Lokalizacja: warszawa
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: Manki » 27 wrz 2014, 9:40

Dziękuje za pomoc. Zdecydowałem się na wełnę mineralną w płytach. Jest łatwiejsza w układaniu. Pierwszą warstwę miedzy krokwiami mam już z głowy. Teraz przymierzam sie do tej poprzecznej . Jakiej grubości ma być ta wełna . Na składzie jeden sprzedawca powiedział że 5 cm wystarczy ,drugi że 15cm

IsoverOE
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 09 maja 2014, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: IsoverOE » 29 wrz 2014, 9:27

Panie Manki, do izolacji dachu skośnego zdecydowanie rekomenduję wełnę mineralną szklaną w rolce, ze względu na swoją sprężystość lepiej wypełnia izolowaną przestrzeń i dopasowuje się do krokwi.
Jeżeli chodzi o grubość drugiej warstwy to zależeć będzie ona od grubości oraz rodzaju pierwszej.
Do dachów skośnych rekomenduję wełnę Isover Super-Mata o łącznej grubości dwóch warstw ok. 25 cm, oraz Profit-Mata o łącznej grubości warstw 30 cm.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Manki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:06
Lokalizacja: warszawa
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: Manki » 02 paź 2014, 8:10

Panie Pawle niestety już pierwszą położyłem z płyt . W takim razie czy drugą można położyć z rolki . Będzie trochę inaczej ale zawsze trochę ociepli.

IsoverOE
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 09 maja 2014, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: IsoverOE » 02 paź 2014, 9:08

Rozumiem. W takim razie jako drugą warstwę pod krokwie, polecam Panu maty z wełny mineralnej otrzymanej z włokien szklanych (super-Mata, bądź Profit-Mata).
Proszę się nie martwić, całość bardzo dobrze spełni swoją funkcję.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Izaorł888
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:54
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: Izaorł888 » 02 paź 2014, 11:50

a czym rozni sie Super-Mata od Profit-Maty???

IsoverOE
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 09 maja 2014, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: IsoverOE » 02 paź 2014, 13:16

Wełny te różnią się między sobą głównie współczynnikiem przewodzenia ciepła. W przypadku Super-Maty wynosi on D = 0,033 W/mK, natomiast Profit-Maty D = 0,035 W/mK.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

sob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 05 wrz 2012, 13:35
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: sob » 13 paź 2014, 16:42

a im niższy współczynnik przewodzenia ciepła wełny to tym bardziej będzie cicho na poddaszu ?

IsoverOE
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 09 maja 2014, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: IsoverOE » 14 paź 2014, 8:53

Współczynnik przewodzenia ciepła pokazuje ile ciepła przeniknie przez materiał izolacyjny. Nie jest on powiązany se stopniem izolacyjności akustycznej.
Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła tym lepszy materiał izolacyjny pod względem termoizolacyjnym.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Manki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:06
Lokalizacja: warszawa
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: Manki » 20 paź 2014, 9:38

IsoverOE pisze:Rozumiem. W takim razie jako drugą warstwę pod krokwie, polecam Panu maty z wełny mineralnej otrzymanej z włokien szklanych (super-Mata, bądź Profit-Mata).
Proszę się nie martwić, całość bardzo dobrze spełni swoją funkcję.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER


Dziękuje za informacje. Właśnie ukończyłem kłaść drugą warstwę izolacji. Za Pana radą wykorzystałem Profil-Matę. Wyszło bardzo dobrze . Jeszcze raz dziękuje ,ponieważ bez dokładnych wskazówek byłoby trudno. Pozdrawiam

KrystianK
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2014, 17:05
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: KrystianK » 23 paź 2014, 11:17

Prosze o wskazówki. Planuję wczesną wiosną izolować dach, układ Super-Mata grubość 180 mm między krokwiami + ISOVER Multimax 30 grubość 100 mm jako druga warstwa-czy to jest ok?Majster tak radził, praktykował tak ktoś?

IsoverOE
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 09 maja 2014, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: IsoverOE » 26 paź 2014, 11:50

Układ jak Pan proponuje jest jak najbardziej w porządku. Alternatywnym rozwiązaniem może być zaizolowanie całości Super-Matą.

W razie dodatkowych pytań, jestem do Pańskiej dyspozycji.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

KrystianK
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2014, 17:05
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: KrystianK » 27 paź 2014, 10:20

Pozostaje mi tylko porównać cenę na rynku i na wiosnę do roboty. Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
albercikem
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 03 paź 2014, 7:35
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: albercikem » 27 lis 2014, 15:14

Sam bym się chyba nie podejmował ocieplania domu, zwłaszcza nie uczyłbym się chyba na swoim własnym domu;p Za duże ryzyko jak dla mnie, ja zanim się zdecydowałem na coś to przyjąłem u siebie chyba za 3 albo 4firmy prosząc o wyceną i opinię co i jak powinno być zrobione. Padło na panów z maxprofilu którzy jak się okazuje obsługiwali gostka, który mieszkał może z 6 ulic od nas, także mogłem pojechać i się przyjrzeć jak to wygląda po paru latach od położenia

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: tyga33 » 08 maja 2017, 13:06

Alternatywą dla papy jest na pewno guma natryskowa. Chodzi mi o technologię na której bazuje marka Termil -http://termil-hydroizolacje.pl. Można tę gumę nakładać na papę, także nie trzeba zrywać. Niestety utylizacja papy do tanich nie należy, że już o kosztach samego zrywania czyli robocizny nie wspomnę. Tutaj guma ładnie się wulkanizuje z powierzchnią, nie ma żadnych prześwitów.

Agata Dębińska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:34
Re: Izolacja dachu skośnego.

autor: Agata Dębińska » 10 paź 2018, 11:27

Mąż w zeszłym roku ocieplał dachprzed zimą, bo chcieliśmy uniknąć dużych strat ciepła. To był niemały wydatek, ale nie żałowaliśmy na to. Warto zawsze zapytać czym najlepiej to zrobić.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów