wykorzystanie poddasza, porada o strop.

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

taman
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2014, 20:26
wykorzystanie poddasza, porada o strop.

autor: taman » 20 maja 2014, 20:42

Witam chciałbym wykorzystac poddasze w starym domu. Pytanie dotyczy wytrzymałosci stropu. dom ma 6 metrów szerokosci strop jest zalany w całosci betonowy 14cm grubosci z szynami stalowymi(szerokosci 20) co 70 cm. przes srodek domu idzie sciania murowana z pustaka 24cm, czyli strop ma w połowie podparcie. Moje pyatnie: czy jesli na tym storpie zrobie małe mieszkanko bez zadnych duzych obciazeń, czy to wytrzyma.

KTH
Re: wykorzystanie poddasza, porada o strop.

autor: KTH » 20 maja 2014, 20:53

karty od tarota mówią że wytrzyma .. ale lepiej upewnij się i zrób obliczenia konstrukcyjne dla danej konstrukcji i stropu :lol:

taman
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2014, 20:26
Re: wykorzystanie poddasza, porada o strop.

autor: taman » 20 maja 2014, 21:16

a można prosić jakiś wzór do obliczenia :) , dodam ze dom ma 6m na 26m a ja chce wykorzystać te 6m na 10m, a miedzy tym są jeszcze dwie sciany działowe, także dodatkowe wzmocnienie.

KTH
Re: wykorzystanie poddasza, porada o strop.

autor: KTH » 20 maja 2014, 21:40

Obciążenie ścianką działową
Obciążenie zmienne.
Obciążenie belki nr 1.
Obciążenie belki nr 2.
Obciążenie belki stalowej.
Założenie obciążeń.
Całościowe obciążenie belek.
Długość obliczeniowa belek.
Momenty zginające.
Sprawdzenie wytrzymałości założonych dwuteowników.
Sprawdzenie strzałki ugięcia.
Obliczenia nadproża.
Wyznaczenie mimośrodu
Ciężar ściany parteru o grubości ....
Reakcje ze stropu nad parterem
Reakcja z więźby dachowej
Sprawdzenie nośności ściany

nie wiem czy wiesz o czym ja do Ciebie piszę ;-)

taman
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2014, 20:26
Re: wykorzystanie poddasza, porada o strop.

autor: taman » 20 maja 2014, 21:45

Jak dla mnie to czarna magia.. musze sie chyba zgłosić do kogoś kto mi to wszystko policzy. Ogólnie na poddaszu maja byc tylko scianki działowe z płyt kartonowo gipsowych zeby nie dociążac za mocno stropu.

ZygmuntIII
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2014, 12:15
Re: wykorzystanie poddasza, porada o strop.

autor: ZygmuntIII » 01 paź 2014, 12:50

Oczywiście że wytrzyma, a dlaczego miało by nie wytrzymać, skoro mówisz że strop jest zbrojony, jeszcze przez środek idzie ścianka, To musiałoby być z słomy żeby nie wytrzymało.
No chyba że tam będziesz trzymać 70 tonowy czołg to rzeczywiście może po pewnym czasie zobaczysz pęknięcia lub odkształcenia stropu a prawdopodobnie możesz spać z tym czołgiem piętro niżej. A jak nie masz zamiaru trzymać czołgu to spokojnie bez obaw wytrzyma.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów