Oczyszczalnia - problem w Strostwie

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

chaffy83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:41
Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: chaffy83 » 28 kwie 2014, 20:55

Witam,
Jestem w trakcie budowy domu, w miejscu gdzie się buduje nie ma kanalizacji, w warunkach zabudowy i w projekcie domu miałem zatwierdzone szambo. po przeliczeniu kosztów opróżniania szamba, zachciało mi się oczyszalni, w gminie zmienili mi zapis warunków zabudowy ...ale starostwo, dział budownictwa, chce nowego projektu i papierów jak pod budowe domu. architekt za aneks chce 500 zł. ... Czy ktoś może mi wytłumaczyć, po co projekt do oczyszczalni, zamiast szamba, w tym samym miejscu, na mojej działe ... absurd prawny czy wymysły panienki ze starostwa, proszę o opinie

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 28 kwie 2014, 21:21

czym jest oczyszczalnia a czym zbiornik na nieczystości płynne ???

chaffy83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:41
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: chaffy83 » 28 kwie 2014, 21:27

co to za pytanie ?

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 28 kwie 2014, 21:33

to ja się pytam Ciebie ;-) bo róznica jest w przepisach i normach :shock:

zielone oczyszczalnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2014, 10:10
Lokalizacja: Łask
Kontaktowanie:
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: zielone oczyszczalnie » 29 kwie 2014, 20:27

Jest to wymysł Pani w starostwie . Od września 2013 roku wszystkie budynki w Polsce te wybudowane jak i w budowie podlegają jednemu przepisowi ( zakładając że oczyszczalnia ma max przerób 5m sześciennych na dobę-----powyżej jest wymagany projekt budowlany----) oczyszczalnia biologiczna jest na zgłoszenie. W razie problemów zapraszam na naszą stronę.Na stronie można do nas napisać zapytanie na maila. Wszystko wyjaśnimy.

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 29 kwie 2014, 21:17

dokładnie jak pisze przedmówca .... za wiedzę się płaci a nie znajomość przepisów nie zwalnia z odpowiedzialności - ot i oczyszczalnia jest ;-)

chaffy83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:41
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: chaffy83 » 30 kwie 2014, 10:24

Ty KTH, jesteś jakimś widzę mądralą który na proste zadane pytanie nie potrafi odpowiedzieć, nie znasz się to siedź cicho i nie dyskutuj !

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 30 kwie 2014, 12:48

chaffy83 pisze:Ty KTH, jesteś jakimś widzę mądralą który na proste zadane pytanie nie potrafi odpowiedzieć, nie znasz się to siedź cicho i nie dyskutuj !


takim cwaniakom jak Ty odpisuje i odpowiada Maciej Wróżbita w Ezo TV
udaj się z sms do niego to Ci odpowie - bo ja nie mam takiego obowiązku

sam widzisz że Cię olewają na tym forum, więc może zmień je na inne dla Bohaterów w Swoim Domu

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: kosmo3 » 02 maja 2014, 6:00

A co myślicie o takich rozwiązaniach http://www.ecol-unicon.com/urzadzenia/oczyszczalnie/oczyszczalnie-ze-zlozem-fluidalnym-bio-bel/ ? Wiem, że Ecol-Unicon to dobra firma, ale pierwszy raz coś takiego widzę. Spotkaliście się już z taką oczyszczalnią? Macie coś takiego?

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 02 maja 2014, 6:34

akurat ecol-unicon znam i powiem tak: mają ogromny problem z wykonawcami tych czy innych studni, większość tłoczni stoi pod wodą i są zalane gdyż jak to w polsce bywa ktoś zapomniał dać uszczelek na zamkach w kręgach betonowych ...

ryzyko jest duże a do tego kosztowna jest naprawa i doskonale o tym prezesi w Gdańsku wiedzą

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 15 maja 2014, 12:48

KTH pisze:akurat ecol-unicon znam i powiem tak: mają ogromny problem z wykonawcami tych czy innych studni, większość tłoczni stoi pod wodą i są zalane gdyż jak to w polsce bywa ktoś zapomniał dać uszczelek na zamkach w kręgach betonowych ...

ryzyko jest duże a do tego kosztowna jest naprawa i doskonale o tym prezesi w Gdańsku wiedzą


Obrazek

gabi0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 20 mar 2014, 21:50
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: gabi0 » 23 cze 2014, 18:11

Jak wybierzemy dobrą firmę która buduje przydomowe oczyszczalnie to na pewno nie bedziemy mieć żadnego problemu .Obecnie wiele osób decyduje się na takie rozwiązania ,przecież dzięki temu mamy ogromne oszczedności .

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 23 cze 2014, 21:06

szczególnie te od tanich byle gów... wartych ofert szczelnych szamb za 1000 zł
[więcej o blogu na PW]

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: HABA RL » 29 wrz 2014, 19:31

gabi0 - dlaczego umieściłeś/aś link do konkretnej firmy pod frazą "przydomowe oczyszczalnie"? Czy ta firma płaci ci za kryptoreklamę i traktujesz to forum jako miejsce do spamowania?

KTH
Re: Oczyszczalnia - problem w Strostwie

autor: KTH » 29 wrz 2014, 19:37

a do czego miał dać ? płacą mu za to przecież :-)


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów