Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Grumpy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2011, 11:35
Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

autor: Grumpy » 18 cze 2014, 14:21

Witam, mam prośbę do kogoś kto się zna na temacie o zweryfikowanie poprawności wyliczeń ogrzewania mieszkania.

Drugi rok z rzędu dostałem wysoką dopłatę za ogrzewanie (w tym jeszcze więcej niż w poprzednim) różnica jest taka, że w tym roku w mieszkaniu nikt nie mieszkał przez pół roku (wyłączone kaloryfery) oraz budynek został ogrzany. Budynek liczy 4 klatki po 6 mieszkań czyli 24 mieszkania (moje ma 54 metry kw i chyba reszta też). Moje mieszkanie usytuowane jest na ostatnim piętrze. Na kaloryferach zamontowane są podzielniki parowe.

Dane:

Zestawienie kosztów nieruchomości
Koszty ogrzewania - 63 345, 99

Podział kosztów nieruchomości
40% koszty stałe - 25338,40
60% koszty zużycia - 38007,59

jednostki łącznie
1 262,33 m kw
1 535,6 jednostki

Rozliczenie indywidualne:
koszty stałe - 20,07272 (zł/jednostkę) X 56,74 (ilość jednostek) = 1138,93
koszty zużycia - 24,75097 (zł/jednostkę) X 98,0 (ilość jednostek) = 2425,60

Suma: 3 564,53

Poproszę o wypisanie wszelkich wątpliwości oraz możliwych powodów wysokiej ceny za ogrzewanie.

Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 cze 2014, 16:10

Podzielnik kosztów ogrzewania to nie miernik. To pomysł kompletnego głąba.
Koszt ogrzewania jest ten sam, tylko podział inny. Ponieważ podzielniki montuje zarządzający lokalami a nie sprzedawca ciepła - zarabia on (zarządzający) w następujący sposób
1- łapówka od firmy, którą wybierze do zakupu w/w urządzeń.
2-Zarząd i jego przyjaciele, płacą mniej lub wcale za ogrzewanie, bo mogą podzielnik uruchomić u siebie później.
Kolejna sprawa - ten kto zna fizykę, ograniczy parowanie, przez zaklejenie, owinięcie mokrą szmatą itp sztuczki. Tak więc za tych co kombinują - zapłacić muszą uczciwi, bo jak już pisałem, to nie mierzy, tylko dzieli .
Jakie jest wyjście
- zlikwidować rozliczanie podzielnikami
-jak nie, to oszukiwać i uniemożliwić parowanie
-jak nie, to płakać i płacić za cwaniaków.

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

autor: asolt » 18 cze 2014, 16:44

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Jakie jest wyjście
- zlikwidować rozliczanie podzielnikami
-jak nie, to oszukiwać i uniemożliwić parowanie
-jak nie, to płakać i płacić za cwaniaków.


Panie Tomaszu proszę rozwinąć te odkrywcze mysli i podac jak ma je w praktyce zrealizowac pytający.
Pkt. 2 porada jest skandaliczna, publicznie propagować oszustwo, tylko dlatego ktos inny oszukuje. To chyba nie nie ta droga. Czy to jest etyczne postępowanie?
Pkt 3 i 1 Jest jeszcze inne wyjscie, o którym Pan nie wspomina bo o tym nie wie, Dla spełnienia wymogów Dyrektywy 2012/27/UE (od 31.12.2016) konieczna instalacja ciepłomierzy do każdego lokalu,
czyli koniecznosc dokładnego pomiaru będzie spełniona czy zarządca tego chce czy nie chce.

KTH
Re: Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

autor: KTH » 18 cze 2014, 17:32

a jaki masz współczynnik U dla ścian i sufitów ?

może kolejny głąb ocieplił mokre ściany :-) i stąd te wyniki matematyczne na Twoją nie korzyść

zagorny1976
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Re: Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

autor: zagorny1976 » 29 wrz 2014, 4:45

Może być, że dużo ciepła po prostu idzie sobie od tak, bo budynek nie jest odpowiednio zaizolowany. I nie tylko chodzi o ocieplanie, ale o samą konstrukcję, w której zapewne masz pełno mostków termicznych. Zrzućcie się na badania termowizyjne albo zgłoście w administracji, że jest taka potrzeba. Wtedy będziesz miał jak na talerzu, co się dokładnie tam dzieje.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podzielniki parowe wysoka dopłata za ogrzewanie

autor: Bolas » 30 wrz 2014, 23:56

Dodatkowo jeżeli masz zawory termostatyczne z głowicami bez 0 to nie jesteś w stanie odciąć całkowicie się od ogrzewania. Ja jak mieszkałem na osiedlu to administracja kochana specjalnie tak kryzowała mi zawory żebym nie mógł zamknąć obiegu na grzejniku i na 2 miałem już pełny przepływ przez grzejnik - tyle że ja sobie pomagałem zaworem powrotnym :) Pamiętam że u nas na osiedlu można było kupić plomby do podzielników :)
Podzielniki to oszustwo powinny być wspomniane ciepłomierze które odczytują zasilanie i powrót i przeliczają ile energii rzeczywiście zużyłeś. Oczywiście straty na instalacji muszą jakoś być rozłożone na użytkowników. 3,5tys to ja miałem na gazie na domie 130m2.

https://www.youtube.com/watch?v=PnSWSXBkQBw


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

Gotowe projekty domów