Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: Redakcja » 25 sie 2014, 9:58

Mieszkanie jest drugim miejscem, po pracy, w którym spędzamy większość czasu. Z tego też powodu każdemu z nas zależy... Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu >>
Redakcja

owiczkam
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2014, 9:51
Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: owiczkam » 25 sie 2014, 9:58

Zamontowałem w domu prostokątny (wysoki) biokominek charlie 2 i jestem niesamowicie zadowolony z tej decyzji. Kominek powiesiłem samodzielnie, jak obraz na ścianie , tylko trochę cięższy hehe. Ktoś testował biowkładki? Jaki aromat na początek spróbować?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: Enerbau » 27 sie 2014, 14:39

Gratuluję samozadowolenia z zainstalowanej prywatnej komory gazowej w domu :wink:

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: PieceMans » 28 sie 2014, 12:49

Biokominek pełni funkcję tylko i wyłącznie dekoracyjną,stosowany najczęściej w blokach jako namiastka prawdziwego kominka,chociaż tak na dobrą sprawę nigdy nie odda jego uroku:)

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: Spednet » 05 wrz 2014, 13:36

Fakt,że jest ładny,ale nic poza tym osobiście odradzałbym biokominek. Już lepiej za te pieniądze wykonać inną dekorację bez wspomnianej komory gazowej- zasadność tego stwierdzenia jest tutaj naprawdę duża.

Awatar użytkownika
Asieńka_99
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, 12:41
Re: Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: Asieńka_99 » 22 wrz 2014, 19:48

Komora gazowa? Toż to wytwarza tylko parę wodną i niewielkie ilości dwutlenku węgla, nie więcej jak w wydychanym przez człowieka powietrzu. Spalane biopaliwo nie wytwarza ani dymu, ani sadzy czy zapachu. Mi osobiście biokominki bardzo się podobają. Szeroki wybór modeli umożliwia dopasowanie do naprawdę różnorodnych wnętrz, nawet tych nowoczesnych ;) Znajoma ostatnio się zaopatrzyła i raz, że efekt wizualny jest super, to to naprawdę daje ciepło (i to całe ciepło idzie na pokój). Sama też rozważam zakup, bardzo podoba mi się ten: http://sol-techbiokominki.pl/pl/biokominek-insignio-wysylka-gratis.html I wg mnie bardzo dobrze oddaje urok tradycyjnego kominka. Pewnie, że w modernistycznym wnętrzu będzie inny niż w domku babci na wsi, ale chyba chodzi o to, żeby pasował do całości, zachowując to "coś", prawda? A ja sądzę, że tak właśnie jest :)

Obrazek

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: Bolas » 22 wrz 2014, 20:07

Tak tak głównie woda jeżeli jeszcze pamiętam coś z chemii to wg mnie wychodzi że na każde 2 cząsteczki węgla, czadu czy dwutlenku węgla (w zależności od spalania) przypadają 3 cząsteczki wody - czyli znaczne ilości :)

kocosek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 wrz 2013, 12:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: Biokominki - piękno ognia w każdym mieszkaniu

autor: kocosek » 24 wrz 2014, 20:56

nie śmierdzi.... otóż albo nie miałeś z biokominkiem do czynienia albo nie wiesz o czym piszesz.
Zawsze coś czuć, żaden z producentów bioetanolu nie wymyślił bezwonnego. Co gorsza jak źle kupić to i głowa może boleć od czadzenia się cudownym wynalazkiem jakim jest biokominek.
pozdrawiam :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 225 gości

Gotowe projekty domów