Remont domu - schody

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Lolek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2012, 10:18
Remont domu - schody

autor: Lolek123 » 08 paź 2013, 11:37

Wiadomo,że remonty są kosztowne, ale niestety tego nie da się uniknąć. Mój brat cioteczny postanowił sam sobie być stolarzem, murarzem,dekarzem itd - jest uparty,ale wytrwały i dąży systematycznie do raz powziętego planu. Na niego nie ma silnych, ale rzecz jest w czym innym - ponieważ jest posiadaczem maszyny Hammera - robił już kilka rzeczy na niej i to ze skutkiem,ale schodów jeszcze nigdy nie robił. Stąd moje pytanie,czy na jednej maszynie da radę zrobić drewniane schody? Czy jest to wykonalne? Pozdrawiam.

Remikk
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:50
Re: Remont domu - schody

autor: Remikk » 08 paź 2013, 15:55

na to pytanie nie da sie odpowiedzieć jesli nie napiszesz jakiego typu jest to maszyna? kombi? pilarka? frezarka? generalnie schody to to skomplikowna konsturkcja i wątpie żeby jedna obrabiarka wszystko zalatwiła..pozatym wszystko zależy od umiejetności.. jak czegos takiego jeszcze nigdy nie robilo raczej bym powierzyl to specialiście..

Awatar użytkownika
Lolek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2012, 10:18
Re: Remont domu - schody

autor: Lolek123 » 14 paź 2013, 13:28

Jasne, że specjalista zrobiłby to najlepiej,ale jak wspomniałem mój kuzyn chce wszystko sam,bo myśli, że jak ma Hammera to zdziała na nim cuda i raczej przetłumaczyć mu się nie da,nie przyjmuje do wiadomości żadnych najrozsądniejszych argumentów.Chciałem właśnie zasięgnąć opinii kompetentnej osoby,aby ten raczej poroniony pomysł wybić mu z głowy.

Remikk
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:50
Re: Remont domu - schody

autor: Remikk » 15 paź 2013, 11:26

jak sie czlowiek uprze to nie ma argumentów, chodz z doświadczenia wiem ze na wyobraznie zawsze najbardziej dziala kasa..

Awatar użytkownika
Lolek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2012, 10:18
Re: Remont domu - schody

autor: Lolek123 » 19 paź 2013, 17:17

Remikk - masz rację, tylko, że do niego nie dociera nic,a jeśli mowa o kasie,to twierdzi,że jeśli sam sobie coś zrobi,to mniej wyda.Nie dopuszcza tej myśli, że może więcej zepsuć,niż czekokolwiek dokonać. Ale na błędach człowiek się uczy całe życie, może taka nauczka przyda sią nie tylko jemu? Sądzi,że mając maszynę choćby i tego Hammera zdziała cuda,a z tego co przeczytałem wcześniej samą Hammea niczego się nie zdziała. NO ale cóż jeśli chce,niech próbuje,zob aczymy czy coś mu wyjdzie. Dam znać ,jak mu poszło,choiciaś czarno to widzę. Pozdrawiam.Miłego weekendu.

marusha
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2014, 11:27
Re: Remont domu - schody

autor: marusha » 16 sty 2014, 11:34

Jeśli nurtują Cię pytania akurat na temat schodów przeczytaj artykuły o najczęściej popełnianych na budowie błędach, głównie w stawianiu ścian, stropów i schodów. Dowiesz się z niego wielu cennych informacji o których my laicy (ja wraz z narzeczonym) rozpoczynający budowę nie mieliśmy pojęcia. Szczerze to bardzo nam pomogły.

bodziu
Re: Remont domu - schody

autor: bodziu » 28 lut 2014, 14:58

Wstawiajcie sobie po prostu schody drewniane, jak dla mnie nic na tym miejscu nie sprawdzi się lepiej. Przecież drewno super wygląda, nie kosztuje dużo, a przy okazji jest estetyczne. Tutaj macie doskonały przykład tego, co mamy na myśli:

Obrazek

adrian87
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2014, 15:35
Re: Remont domu - schody

autor: adrian87 » 19 wrz 2014, 14:59

Ja jednak wolę korzystać z porad i wykonania specjalistów, ale podziwiam hart ducha i zawziętość. Ja wolę skorzystać z darmowej wyceny http://otoschody.pl/ i powierzyć zadanie ludziom, którzy się na tym znają i nie generować sobie nowych kosztów popełnionymi błędami.

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: Remont domu - schody

autor: Despero » 06 lut 2015, 15:02

A moim zdaniem dobrze że sam sie za to bierzesz. Bedziesz mieć satysfakcje że zrobiłeś to sam. Wiadomo ze odpowiednie przygotowanie to podstawa. Musisz mieć do tego narzędzia. Jeśli chodzi o frezarkę to słyszałem ze z tej firmy http://mpa-narzedzia.pl/ mają jedne z lepszych. Maja dobre narzędzia łatwiej Ci bedzie sie za to zabrać.

Ekspert Schodów KAMEX
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:57
Re: Remont domu - schody

autor: Ekspert Schodów KAMEX » 28 paź 2015, 9:23

Jeżeli macie dryg do tego i chęci to zrobienie samemu schodów to dobra opcja. A osoby, które nie czują się dobrze w takich pracach,to lepiej będzie wybrać profesjonalistów. :) A przed tym oglądać realizacje , oferty różnych firm :) Wybrać materiał, kształt, balustradę a w razie problemów fachowcy zawsze pomogą :) Wrzucam parę realizacji :)


Obrazek

Obrazek


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów