Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Iksa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2014, 12:44
Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: Iksa » 20 lip 2014, 12:49

Drodzy,
Potrzebuję megamądrej głowy. Kupiłam wymalowane ciemnym fioletem i tym podobnymi całe mieszkanie. Ciemny fiolet, niebieski, ciemny niebieski, czerwony, turkusowy. To są farby z mieszalnika dulux. Sufit także jest pomalowany, cale 45 metrow kw. w ciemnych i internsywnych kolorach. Jeden sufit maly jest pomalowany taką błyszczącą farbą. Mieszkanie jest w miarę nowe, budowany blok 6 lat temu. Farby te nałożone były na białą od nowości, poza dwoma, na których jest teraz druga warstwa farby. Jak ja mam to usunąć? Bardzo dobrze trzymają się podłoża, ale przy próbie zamalowania białą farbą, bo chce mieć białe ściany, prześwituje kolor. Trzy razy malowalam kawałek ściany i nic :( błagam o pomoc, bo oszaleje w takich kolorach! Chciałabym to zrobic sama, bo nie mam zaufania do firm budowalnych - piją, robią chałturę i zdzierają pieniądze zamiast farby ze ścian:)

Fotografia podglądowa



Obrazek
[/img]

KTH
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: KTH » 20 lip 2014, 14:11

jest i na to sposób ;-) wystarczy dobry grunt i farbę zastosować - nie mam na myśli tu ogólnie dostępnych materiałów malarskich - kolor biały ma być?

jakieś 30 zł/m2 wyjdzie oczywiście netto razem z materiałem i robotą
jak cię interesuje z boku masz e-mail

Iksa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2014, 12:44
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: Iksa » 21 lip 2014, 10:49

Ale bez usuwania starej farby? Boję się, że po jakimś czasie odpadnie.

A z usuwaniem starej farby ile by to wyszlo za m kw?

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: JanekC » 22 lip 2014, 13:53

Ja bym najkrócej zrobił to tak, że zagruntowałbym ścianę i kupił farbę z bardzo dobrym kryciem, jak Magnat, najlepiej ceramiczny. Farby z szerokiej oferty nie potrafią niestety dobrze kryć ciemniejszych kolorów, na świeżo można nimi malować, ale jak chcesz rozjaśniać to niestety nie wystarczą. Usuwanie starej farby to niestety drapanie szpachelką, a potem przydałoby się jeszcze raz otynkować by usunąć nierówności itd.

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: Farby Kabe » 29 lip 2014, 11:28

W przypadku konieczności zamalowania ciemnych lub intensywnych kolorów należy przed zastosowaniem farby nanieść podkład gruntujący wypełniony AQUALIT, który ujednolica kolorystykę podłoża i ogranicza chłonność podłoża. Nie ma sensu naciągać Klienta na szpachlowanie podłoża, które jest równe, tylko trzeba zastosować dobrej jakości grunt wypełniony i farbę nawierzchniową. W ekstremalnych sytuacjach można zastosować farbę izolującą MILAMAT.

Awatar użytkownika
Pawelek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 24 wrz 2011, 19:39
Lokalizacja: Luton
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: Pawelek11 » 29 lip 2014, 12:16

Tak jak mówią koledzy powyżej. Dobry grunt i nowe malowanko.

kowalek70
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2013, 8:52
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: kowalek70 » 01 sie 2014, 7:20

Ja ostatnio przemalowywałem kuchnię z kumplem i sporo się namęczyliśmy żeby zakryć poprzedni kolor;/

ralphx
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:19
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: ralphx » 15 wrz 2014, 4:14

Przy usuwaniu farby ze ścian warto się wyposażyć w odpowiednie środki chemiczne. Wtedy praca idzie sprawnie i wiadomo,że inwestycja posłuży na długie lata. Ostatnio przy okazji remontu domu taki preparat zamówiłem w http://www.rodozja.pl/ i okazał się użyteczny.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: Enerbau » 17 wrz 2014, 1:26

Ciekawe, co to za preparat? Może trochę więcej szczegółów?

Piotrekpoz91
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2014, 17:22
Kontaktowanie:
Re: Usuwanie farby ze ścian. Bardzo ciemne kolory!

autor: Piotrekpoz91 » 18 wrz 2014, 8:09

Zamówić ekipę z żyrafą niech to wyszlifują cienkim papierem i po sprawie.


http://poznanmalowanie.pl


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów