Ocieplanie wewnetrzne garazu

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

gregor1467_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:29
Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: gregor1467_ » 04 wrz 2014, 11:53

Witam,

Prosze o wyrozumialosc poniewaz jestem kopletnym laikiem i nie potrawie sobie tego wszystkiego poskladac do kupy.

Mam garaz zbudowany z cegly ( dopiero co wybudowany) , z dachem i betonowa podloga. Garaz ma duze drzwi garazowe i boczne drzwi wejsciowe. Sciana boczna jest scianka dzialowa poniewaz moj sasiad ma swoj garaz w tym samym fizycznym budynku

Chcialbym ten garaz przerobic na biuro tak aby w zime byl wstanie utrzymac wysoka temperature pokojowa ( jakies 28C przez pare godzin )

Do ogrzewania chcialbym urzyc jakis grzejnik olejowy , konkretnie jeszcze sie nie rozgldalem .

Nie moge ocieplic z zewnatrz poniewaz developer sie no to nie zgadza.

Chcialbym osiagnac jak najlepsza izolacje cieplna, ktora nie zabralaby zbyt wiele z pomieszczenia.

Znalazlem w internecie cos takiego - plytyizolacyjne grubosci 50mm . do tego chcialbym uzyc plyty regipsowe z metelowym lub drewnianym stelazem.

http://www.wickes.co.uk/Celotex-50mm-Hi ... m/p/190544

Co o tym myslicie ?

P.s

Mieszkam w Uk ztad link z angielskiego sklepu.

KTH
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: KTH » 04 wrz 2014, 12:13

może być ale czy styropian nie będzie tańszym rozwiązaniem? drogie te płyty u was w UK

gregor1467_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:29
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: gregor1467_ » 04 wrz 2014, 12:26

Zona mowi ze bede to robil sam :) wiec zaoszczedze na fachowcach.

Chcialbym zeby to bylo zrobione solidnie ( zabawne bo bede to sam robil lol ) i "cieplo". Nie chcialbym placic wielkich rachunkow za prad/ogrzewanie.

Nie wydaje mi sie ze zwykly styropian ma takie same paramtery cieplne, do tego te plyty maja jakos folie na sobie co jest chyba OK ?

KTH
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: KTH » 04 wrz 2014, 12:29

wełna mineralna, styrodur, i styropian oraz pianka ( którą wskazujesz) mają zbliżone parametry
folia pe na stelażu tak czy inaczej musi być zrobiona więc wg mnie przerost formy nad treścią

posadzką Ci więcej ciepła ucieknie niż ścianami ;-) więc tu skup się na dobrej hydroizolacji i termicznej izolacji bo ciepło nie lub wilgoci

gregor1467_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:29
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: gregor1467_ » 04 wrz 2014, 12:32

dzieki,

co proponujesz na podloge i jeszcze sufit ?

KTH
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: KTH » 04 wrz 2014, 13:09

gregor1467_ pisze:dzieki,

co proponujesz na podloge i jeszcze sufit ?


jeśli chcesz mieć ciepło i nie wiele płacić za ogrzewanie to proponuję Ci na enerbau.pl wejść
tam mają dobre systemy zarówno termo jak i grzewcze bez pieców, kóz, i grzejników olejowych

gdzieś tu na forum są więc musisz w wyszukiwarce poszukać albo po postach

ja sugeruję betonową posadzkę zaizolować przed zawilgoceniem wtórnym, na to rzucić xps i ich systemy grzewcze oraz panele (do biura mogą być)

gregor1467_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:29
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: gregor1467_ » 09 wrz 2014, 10:24

Tak chcialbym to sobie podsumowac co potrzebuje i w jakiej kolejnosci to robic

1.sciany
- najpierw rusztowanie pod regipsy - ale jakie drewniane czy metalowe ?
- potem jakas folia izolacyja - ale jaka dokladnie ?
- styropian 50mm
- potem regipsy
- malowanie

2.podloga
- beton juz jest
- jaks foli izolacyjna ale jaka ?
- pianka pod panele podlogowe ( czy cos jeszcze? )

3. sufit
- welna mineralna
- regipsy

Zdecydowalem sie na jakis grzejik olejowy niestety nie stac mnie poki co na wyczesane ogrzewanie podlogowe.


Prosze rzucic na to jeszcze okiem czy kolejnosc ma sense a takze podpoiwedziec me jakiej foli izolacyjne powinienem urzyc

Kowsjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 20 lip 2016, 9:41
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: Kowsjusz » 02 sie 2016, 13:36

Ostatnio wpadłam na pomysł ocieplanego garażu. Czytałam o tym wiele i podobno to bardzo dobre dla auta. Zresztą w garażach auto zawsze stoi bezpieczne. Polecam przeczytać wam artykuły na ten temat np ten. Może komuś spodoba się ten pomysł. :)

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Ocieplanie wewnetrzne garazu

autor: anik92 » 19 cze 2018, 13:15

Jeśli potrzebowałbyś pomocy przy ocieplaniu garażu to warto skorzystać z usług www.remonteam.pl


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów