Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

arexus80
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2014, 17:46
Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: arexus80 » 16 cze 2014, 18:03

Witam, mam następujący problem:
- jestem na etapie instalacji CO i wymyslilem sobie ze dodatkowo do mojego pieca kondensacyjnego Vitodent 242-F 13kW podłącze sobie zamiast kominka, piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym i co wy sadzicie o takim rozwiązaniu ? - dużo jest opinii ze piece te głośno chodzą tz. wentylator odprowadzający spaliny hałasuje jak i cały piec do cichych nie należy ??
Bede wdzieczny za wszystkie opinie i ewentualnie prosze o namiary na jakis "cichy" piec na pellet - z gory dziekuje za pomoc.

fi_li_pe_kk
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2014, 7:35
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: fi_li_pe_kk » 11 lip 2014, 9:23

czy ja wiem czy one sa głosne. Ja mam od jakiegos czasu coś w tym stylu http://kolton.pl/work/pellduox/ i jakoś mi nie przeszkadza. W ogole go nie slyszę. A że nie trzeba codziennie do niego chodzic to mam spokoj całkowity.

Kondite
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: Kondite » 26 sie 2014, 23:23

Myślę, że chodzi bardziej o piecyki typu:
http://e-kominkowy.pl/Ego_Hydro_11,6_kW
czy:
http://www.edilkamin.com/pl/termostufe_ ... delli.aspx

odgrzewam temat, bo sam jestem czymś takim zainteresowany... Używa ktoś??

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: PieceMans » 28 sie 2014, 12:51

Nie jest znowu aż taki głośny,do pracy wentylatora także można się przyzwyczaić. Może podaj w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić z zakupem pieca i wtedy doradzimy konkretny model.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: Bolas » 29 sie 2014, 8:40

Filipek wyskoczył jak filip z konopi. O 10.15 pisze że szuka pieca o 10.19 że już go kupił a 4min później że już go jakiś czas użytkuje. Rodem z piosenki Karoliny Czarneckiej jak to sprawiedliwy pan dyrektor powiedział "Podziel się...." https://www.youtube.com/watch?v=iSHG_B4GhFg

Piece na pelet trzeba sprawdzić podczas działania w salonie z piecykami ja zrezygnowałem z takiego rozwiązania choć byłem do niego bardzo przekonany. Dezajn śliczny ale cena i głośność pracy przeraziła mnie osobiście.

Kondite
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: Kondite » 29 sie 2014, 15:00

PieceMans pisze:Nie jest znowu aż taki głośny,do pracy wentylatora także można się przyzwyczaić. Może podaj w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić z zakupem pieca i wtedy doradzimy konkretny model.


stwierdzenie "można się przyzwyczaić" mówi samo za siebie... Ceny też, niestety, konkretne...
Bardziej się skłaniam do edilkamin'a, jakoś lepiej można u nich negocjować, zastanawia mnie tylko jedno - jak rozsądnie to włączyć w system. Czy schematy z manuala faktycznie są najlepszą opcją (kilku instalatorów twierdzi, że nie). Chciałbym żeby to obskoczyło i CO i CWU w sezonie grzewczym...

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: Spednet » 05 wrz 2014, 13:34

Negocjować to akurat można wszędzie,a co do przyzwyczajenia i głośnej pracy wentylatora,to przecież bardzo subiektywne odczucie bo to co dla jednych jest hasem innym kompletnie nie przeszkadza,wolą np w zamian mieć dobrą jakość i solidność. Zwróć też uwagę właśnie na te elementy podczas ewentualnego zakupu.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Piec wolnostojący na pellet z płaszczem wodnym

autor: Bolas » 06 wrz 2014, 20:19

Tak było z kolegą z forum i jego pompa kawitacyjną do CO - też mu hałas nie przeszkadzał bo to tylko silnik i urządzonko przepompowujące wodę - prosta tania budowa.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości

Gotowe projekty domów