Co zrobić z "mokrą" ziemią pod budowe domu?

Jak prowadzicie budowę domu? Opowiadania i przygody budujących. Nie wiesz od czego zacząć budowę i jak ustalić kolejność prac? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

paulak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2014, 10:17
Co zrobić z "mokrą" ziemią pod budowe domu?

autor: paulak » 05 sie 2014, 10:27

Hej,
To pierwszy raz kiedy pisze z prosbą o pomoc na jakimkolwiek forum. Pierwszy raz tez planujemy rozpoczac budowe domu. Jestesmy jeszcze baardzo młodzi i nie mamy zadnego doświadczenia. Nasz problem wygląda tak. Rodzice posiadający dom na prawie hektarowej działke postanowili ową działkę podzielić i oddać częśc nam pod budowe własnego domku. Problem w tym, że dawno dawno temu całe te tereny były terenami bagiennymi <czasy, które pamieta moj tata z własnego dziecinstwa> i mimo ze po bagnach sladu nie ma a rodzice maja piekny ogród to wydaje mi się ze jest dosć mokro. Biorac pod uwage fakt ze po opadach deszczu <niekoniecznie ulewnych> czy po roztopach a nawet poranna rosa daje wode prawie do kostek. Nie wyobrazamy sobie zeby zrobic kolo domu plac zabaw dla dzieci, które miały by sie w tej wodzie taplać. Moze dla ogordu rodzicow było to dobre ale nie dla nas. czytałam sporo o wykonaniu drenazu działki ale obawiam sie ze koszty nas przerosną. Wie ktoś ile orientacyjnie moze kosztować taki drenaż? czy wykonuje sie go przezd czy po budowie domu i czy musi on obejmowac cała działke czy jakąs jej czesc. Prosze o pilna odpowiedz bo z budowa dromu < z fundamentami> ruszamy za miesiac.

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Co zrobić z "mokrą" ziemią pod budowe domu?

autor: RobertKGB » 05 sie 2014, 10:53

jak poranna rosa daje wodę do kostek , to na pewno nie będzie tanio , najlepiej chyba na palach było by budować. Drenaż ?? a gdzie chcesz tą wodę z drenażu wypuścić ? Może kolega KTH zaproponuje odpowiednią izolację na pewno kosztowną ale może będzie taniej niż za parę lat.

paulak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2014, 10:17
Re: Co zrobić z "mokrą" ziemią pod budowe domu?

autor: paulak » 05 sie 2014, 11:23

Może do kostek nie było fortunnym okresleniem. Moze jest ciut mniej choc jak dla mnie wciaz za mokro. Chodzi mi o to ze są na działce takie punkty gdzie woda naprawde w okresie letnim stoi.

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Co zrobić z "mokrą" ziemią pod budowe domu?

autor: RobertKGB » 05 sie 2014, 11:27

wykop dziurę na 1,5m i po 2-3 dniach powiedz ile wody w niej jest.
Na pewno w takich warunkach można wybudować dom , ale jest więcej jak pewne, że izolacja przeciw wodna nie będzie tania.

LUBIJAN
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2014, 10:46
Re: Co zrobić z "mokrą" ziemią pod budowe domu?

autor: LUBIJAN » 05 wrz 2014, 20:27

ja tam jestem za odprowadzeniem wody drenażem ale jeżeli problem jest tak wielki to zrezygnowałbym z piwnicy niestety. Piszesz że nie chcesz żeby dzieciaki ciągle mokre chodziły to niestety izolacja domu (którą prawdopodobnie będziesz musiał zrobić) nie pomoże z suchym placem zabaw a odprowadzenie wody na pewno da dużo.


Wróć do „Dziennik budowy - budowa dzień po dniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów