Ocieplenie strychu

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kinga23
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2014, 11:40
Lokalizacja: Polska
Ocieplenie strychu

autor: kinga23 » 09 lut 2014, 12:48

Kupiłam niedawno kominek z płaszczem wodnym. Ma ogrzewać 6 pomieszczeń w bardzo starym parterowym domu. Dom jest nieocieplony. W pierwszej kolejności mam zamiar ocieplić strych. Strych jest nieużywany i używany nie będzie. Jest wysoki na 2,3 metra. Jak rozprowadza się ciepło z kominka z płaszczem wodnym takiego jak ten dostępny tu archonhome.pl Czy rury idą strychem i trzeba by ocieplić dach. Czy idą dołem i ocieplenie stropu nad mieszkaniem np. wełną wystarczy. Mam ograniczone środki i proszę o tańsze rozwiązania.

Awatar użytkownika
salus expo
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2014, 21:44
Re: Ocieplenie strychu

autor: salus expo » 20 mar 2014, 11:24

Witam,
zastanawiałaś się nad ociepleniem pianą natryskową?

WeldsystemSklep
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2014, 10:55
Re: Ocieplenie strychu

autor: WeldsystemSklep » 28 kwie 2014, 8:46

Z tego co opisujesz wynika,ze wełna w zupełności wystarczy i nie będzie potrzeby dodatkowego ocieplenia samego strychu. Co takiego zapewni piana natryskowa na plus? Podaj więcej szczegółów.

Awatar użytkownika
salus expo
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2014, 21:44
Re: Ocieplenie strychu

autor: salus expo » 28 kwie 2014, 14:19

Chociażby to że nie obciąży dodatkowo dachu, stropu (5-krotnie lżejsza), nie wymaga żadnych folii i nie ma znaczenia na jaką powierzchnię jest nanoszona (bez różnicy jaka jest membrana, czy jest deskowanie i papa na dachu, czy sama blacha), brak mostków termicznych, większa kubatura poddasza - zajmuje mniej miejsca, co za tym idzie lepsze właściwości -np. lambda, paroprzepuszczalność, wsp. redukcji hałasu itd. No i w ostatnim czasie dość istotne - nie ruszy tego żaden gryzoń, norka, czy inny zwierz.
To tak tylko z grubsza :D
----
pozdrawiam
Błażej Rogowicz

Szefrolet
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 09 maja 2014, 8:10
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie strychu

autor: Szefrolet » 20 cze 2014, 9:31

Również uważam, że sama wełna do ocieplenia strychu wystarczy.
Dodatkowo dziwi mnie, że nie chcesz wykorzystać strychu tymbardziej, że jest taki wysoki. Osobiście zrobił bym tam sypialnie z garderobą nawet gdybym kosztem tego musiał poświęcić 1 z pokoi na "składzik".

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
doktorells
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2014, 11:47
Re: Ocieplenie strychu

autor: doktorells » 31 sie 2014, 3:15

Jeżeli chcemy najtaniej to wystarczy wełnę rozścielić na podłodze równo i też będzie bez mostków termicznych. Niektórym wystarczy jeden czy tam 3 pokoje do sprzątania, a poza tym mógłby już kominek nie wydolić.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów