Obniżenie sufitu - drewniany stron

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tom-asz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:12
Obniżenie sufitu - drewniany stron

autor: tom-asz » 20 sie 2014, 10:26

Witam

Mam taki dylemat ponieważ mam zamiar obniżyć sufit ok. 1m obecnie jest wysokość na 3,4m stare budownictwo kamienica powojenna.

Sufit strasznie jest popękany w jednym miejscu odpadł kawałek i widać drewniany strop i moje pytanie jest takie:

- czy zostawić ten sufit tak jak jest i po prostu tylko zrobić obniżenie ??

- czy może skuć cały sufit bo pewnie i tak szybciej czy później zacznie sam odpadać ciężarówki jeżdżą dość duże wstrząsy są ?? A jak bym stary tynk zdjąć to czy ten drewniany strop czymś zaimpregnować ?? wystarczy same zaimpregnowanie czy dodatkowo powiedzmy przykręcić listwy i jakiś cienki styropian i dopiero potem obniżenie ??

- jak impregnować to czymś konkretnym czy wystarczy zwykły podkład co reklamują ?? może możecie coś polecić ??

Liczę na waszą pomoc. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021, 13:33 przez tom-asz, łącznie zmieniany 1 raz.

tom-asz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:12
Re: Obniżenie sufitu - drewniany stron

autor: tom-asz » 21 sie 2014, 11:07

Nikt nie jest w stanie coś mi napisać ???
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021, 13:34 przez tom-asz, łącznie zmieniany 1 raz.

FINEZJAN
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 14 lip 2014, 11:49
Re: Obniżenie sufitu - drewniany stron

autor: FINEZJAN » 27 sie 2014, 20:32

Jeżeli będziesz ocieplać sufit podwieszony to nie musisz nic z tym robić. Ewentualnie podczas obniżania wystukać większe pustki i ewentualnie tego się pozbyć. Jeżeli tak bardzo Ci zależy na zabezpieczeniu tych desek to emalia.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 6 gości

Gotowe projekty domów