wytrzymałość siatki zbrojącej a kierunek wklejenia

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
henr
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2014, 7:11
wytrzymałość siatki zbrojącej a kierunek wklejenia

autor: henr » 22 sie 2014, 10:01

Usilnie szukam wiarygodnej informacji dotyczącej wytrzymałości siatki zbrojącej w zależności od kierunku jej wklejenia. Prace elewacyjne zaczynają się we wrześniu, a ja mam do tej pory dwie sprzeczne ze sobą opinie.
1. Siatka wklejona pod kątem 45 st. wytrzymuje dużo więcej /wg producenta siatki/.
2. Nici osnowy równolegle do kierunku naprężeń czyli prostopadle do pęknięć -optymalne rozwiązanie.
http://suw.biblos.pk.edu....WplywTkanin.pdf

Chodzi o wklejenie pasków siatki 165 g na spękaniach ściany osłonowej /tynk cem.-wap./.
Następnie przyjdzie podwójna siatka 165 g na całości /pierwsza w poziomie, druga w pionie, wszystko kleju zbrojonym.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

pRZeMoo584
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2014, 14:01
Lokalizacja: Połaniec
Re: wytrzymałość siatki zbrojącej a kierunek wklejenia

autor: pRZeMoo584 » 24 sie 2014, 14:18

Witam Kolege
Zaymowalem sie pracami tynkarskymi tzw Admirung w niemczech przez 12 lat przy czym na kazda wykonana prace zostawialismy gwarancje 10 letnia .
Nigdy sie nie trafilo nam nic podobnego do czego nawiazuje Twoj post .
Poprostu zalecam stosowanie dobrego kleju jak i materialu firm tkj. Alseco , Baumit .
Sam w tym roku bede robil elewacje i innych materialow nie chce znac jesli mowa o kleju nawierzchniowym oraz siatka ,narozniki itp itd.
Pozdrawiam

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: wytrzymałość siatki zbrojącej a kierunek wklejenia

autor: xander119 » 24 sie 2014, 15:08

pRZeMoo584 pisze:Witam Kolege
Zaymowalem sie pracami tynkarskymi tzw Admirung w niemczech przez 12 lat przy czym na kazda wykonana prace zostawialismy gwarancje 10 letnia .
Nigdy sie nie trafilo nam nic podobnego do czego nawiazuje Twoj post .
Poprostu zalecam stosowanie dobrego kleju jak i materialu firm tkj. Alseco , Baumit .
Sam w tym roku bede robil elewacje i innych materialow nie chce znac jesli mowa o kleju nawierzchniowym oraz siatka ,narozniki itp itd.
Pozdrawiam



Spuściłem się.
12 lat w niemcach i dopiero dzisiaj założone konto reklamujące firmy produkujące kleje. AAA nie doczytałem.. W tym roku dopiero po 12 latach zapierdzielania w niemcach będziesz tynkował swoje ściany- gratuluję bo ja po 10 latach pracy u nas postawiłem dom i na tynk mnie stać..
Jaki kraj taki "fahoviec"

henr
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2014, 7:11
Re: wytrzymałość siatki zbrojącej a kierunek wklejenia

autor: henr » 27 sie 2014, 17:24

Post pRZeMoo584 - nie na temat - proszę usunąć.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 23 gości

Gotowe projekty domów