Podłoga - legary.

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

setox
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2014, 20:30
Podłoga - legary.

autor: setox » 26 sie 2014, 20:41

Witam,

mam do położenia podłogę na poddaszu na legarach na legary będzie kładziona płyta OSB 22mm. Naszły mnie pewna wątpliwości, czy legary powinno się kłaść tylko w wzdłuż dłuższej ściany z odpowiednim odstępem tak jak mówi większość publikacji w internecie. Tj. tak jak na zdjęciu: Obrazek


Czy też zbudować dodatkową obwolutę z kątówek wokół wewnętrznych ścian i do nich mocować legary także wzdłuż dłuższej ściany z odpowiednim odstępem? Tj. tak jak na zdjęciu:
Obrazek Czy te rozwiązanie ma w ogóle sens?

KTH
Re: Podłoga - legary.

autor: KTH » 27 sie 2014, 7:44

wszystko zależy od konstrukcji stropu nie wiemy jak jest rozmieszczone zbrojenie w danym przypadku
legary widoczne na zdjęciu muszą być ułożone poprzecznie do belek stropowych

amca
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:22
Re: Podłoga - legary.

autor: amca » 27 sie 2014, 9:26

Przy płycie o grubości 22 mm odstęp między legarami powinien wynosić ok. 60 cm. Opaska dookoła nie wydaje się być konieczna. Polecam też artykuł na ten temat: http://www.designerer.com/artykul/29/mfp-podloga-na-legarach.html
Pozdrawiam.


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów