pytanie odnośnie spiżarni, pomieszczenia gospodarczego

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
dawid653
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2014, 15:48
pytanie odnośnie spiżarni, pomieszczenia gospodarczego

autor: dawid653 » 23 sie 2014, 16:04

Nie miałem jeszcze styczności z domem bez piwnicy gdzie spiżarnia nie byłaby w piwnicy. Czy w takim pomieszczeniu też jest chłodniej i można tam trzymać np. wina, nalewki domowej roboty? Patrząc na koszty związane z budową piwnicy szukam informacji jak wygląda kwestia z takim pomieszczeniem i kotłownią.

Awatar użytkownika
centralne_odkurzacze
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 25 lip 2014, 13:42
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: pytanie odnośnie spiżarni, pomieszczenia gospodarczego

autor: centralne_odkurzacze » 25 sie 2014, 17:39

no to kwestia jeszcze gdzie bedzie ta spizarnia :) na zime to wystarczy ze grzejnika w tym pomieszczeniu nie bedzie i powinno byc tam chlodniej, a w lato temat ciezszy, mysle ze to powinno byc zabudowane zaciemnione zamkniete pomieszczenie bez okna, to wtedy i w lato powinno byc chlodniej.
Odkurzacze centralne - zasługujesz na komfort.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: pytanie odnośnie spiżarni, pomieszczenia gospodarczego

autor: Enerbau » 25 sie 2014, 21:22

dawid653 pisze:Nie miałem jeszcze styczności z domem bez piwnicy gdzie spiżarnia nie byłaby w piwnicy. Czy w takim pomieszczeniu też jest chłodniej i można tam trzymać np. wina, nalewki domowej roboty? Patrząc na koszty związane z budową piwnicy szukam informacji jak wygląda kwestia z takim pomieszczeniem i kotłownią.

Projektów bez piwnicy a ze spiżarnią, w internecie i biurach projektowych, multum. Z kotłownią na szczęście coraz mniej.








Nie po to izolujemy, by robić centralne.

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: pytanie odnośnie spiżarni, pomieszczenia gospodarczego

autor: aseba » 26 sie 2014, 19:47

Nic nie zastąpi Ci piwnicy. Wiem bo mam takową i gdzie byś nie umiejscowił spiżarkę na parterze,bez okna i grzejnika nic nie zastąpi klimatu prawdziwej piwnicy i uwierz mi po raz kolejny bo moje piwo z piwnicy jest bez porównania do browarka koleżki,który ma 'spiżarnię' w chyba najlepszym miejscu na parterze... od pn zach,bez okna i grzejnika... 8)

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: pytanie odnośnie spiżarni, pomieszczenia gospodarczego

autor: aseba » 26 sie 2014, 19:48

Nic nie zastąpi Ci piwnicy. Wiem bo mam takową i gdzie byś nie umiejscowił spiżarkę na parterze,bez okna i grzejnika nic nie zastąpi klimatu prawdziwej piwnicy i uwierz mi po raz kolejny bo moje piwo z piwnicy jest bez porównania do browarka koleżki,który ma 'spiżarnię' w chyba najlepszym miejscu na parterze... od pn zach,bez okna i grzejnika... 8)


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów