Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

WuWu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:35
Lokalizacja: Małopolska
Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: WuWu » 10 paź 2013, 11:37

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Ja mam do opisania moją smutną historię z firmą Plafond. Chciałem mieć ładne sufity napinane podświetlane LEDowo. W łazience na całym suficie, a w korytarzu w formie trzech plafonów 60x60 cm. Prace wyceniono na około 10000 PLN netto. Z trudem to zaakceptowałem. Uiściłem zaliczkę 4500 PLN rzekomo na materiały. Prace zaczęto od plafonów, które wg wyceny miały kosztować 2600 PLN netto.. Mimo moich nalegań na tzw. neutralną biel, Pan Andrzej postanowił mnie uszczęśliwić kolorem ciepłej bieli. Po licznych nieprzyjemnych perypetiach wreszcie doszliśmy do porozumienia co do barwy światła. Chciałem, żeby było jasno, ale dowiedziałem się że potrzeba dwa razy więcej LEDów, więc cena będzie dwukrotnie większa. Przecież plafony to nie tylko LEDy. Koniec końców dostałem rachunek na 4500 PLN na trzy plafony !!! Po niecałych dwóch latách musiałem je zlikwidować i dopłacić jeszcze 1000 PLN na remont !!! Tak to wyglądało:
http://www.youtube.com/watch?v=3MrdBk2JjLs
LEDy właściwie spadły, bo były klejem termoplastycznym przyklejone do płyty OSB. W barisolu wyskoczyła dziura, a w innym widać nierówne napięcie materiału. Doprosić się nie mogłem, aby firma Plafond to naprawiła, więc dziury zakleiłem. Fachowość i kompetencje tej firmy oceńcie sami. W razie czego mam rachunek potwierdzający ten zakup.

Mezoko_com
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 05 cze 2012, 13:43
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Mezoko_com » 22 paź 2013, 13:07

Jeżeli możesz to daj znać jak ostatecznie zakończyła się ta sprawa,bo to co opisujesz jest raczej ewidentne i racja lezy po Twojej stronie. Czekamy na odpowiedź.

WuWu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:35
Lokalizacja: Małopolska
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: WuWu » 23 paź 2013, 18:06

Jak się skończyło? Zdemontowałem to dziadostwo i zrobiłem normalne i dużo tańsze oświetlenie, które lepiej świeci. Firmie nic nie zrobię, bo szkoda mi czasu na sądy itp. Dlatego napisałem ten wątek na tym forum.

Ligeroo
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 26 paź 2013, 8:47
Kontaktowanie:
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Ligeroo » 04 lis 2013, 12:27

No nic,najważniejsze że pozbyłes się już czegoś co było źle wykonane i w dodatku z nieodpowiednim światłem,teraz nie popełnisz już tych błędów. Jakie obecnie masz oświetlenie w całym pokoju,jaka moc świetlówkl?
ligeroo.pl - zapraszamy !

majkimajk
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 27 lut 2013, 19:40
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: majkimajk » 19 maja 2014, 21:55

To Parisol nie jest taki ą ę dobry ?

Awatar użytkownika
sztajger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 20 lis 2012, 23:23
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: sztajger » 19 maja 2014, 23:08

Tak jak widzisz na przykładzie kolegi, można położyć zarówno montaż i dobór oświetlenia jak i samo napięcie membran. Przy takim wydatku należy się dwa razy zastanowić jakich montażystów wybrać do wykonu, a w szczególności pilnować na jakich materiałach będą pracować. Niby Francja elegancja, a jednak... Wycenę plafonów pozostawiam już bez komentarza :shock:

drewniany dziad
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:39
Lokalizacja: Łódź
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: drewniany dziad » 27 maja 2014, 10:50

Współczuję stary, tyle kasy poszło w błoto... Ehh no tak to bywa, są fachowcy i "fachowcy". Trzeba mieć szczęście by trafić na tych dobrych.

Asperatus
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2013, 9:00
Kontaktowanie:
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Asperatus » 09 cze 2014, 10:20

To może spotkać każdego z nas,więc nie ma wyjątków. Warto jedynie sprawdzić wcześniej opinie na temat firmy i wiedzieć czego mniej więcej można się po nich spodziewać. Mam nadzieję,ze teraz całość oświetlenia prezentuje się tak jak należy.

Awatar użytkownika
Fabiano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:47
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Fabiano » 11 sie 2014, 13:21

Przykre, że łożąc taką kasę na wykonanie roboty jeszcze ktoś coś spartaczył. Tak na prawde wiadomo shit happens i zdarzają się projekty gdzie ktoś z ekipy montującej zawalił robotę. Nic nie zwalnia jednak felernego podwykonawcy z odpowiedzialności i chociaż wiadomo nie chcesz sie gonić po sądach to warto moim zdaniem odezwac sie do rzecznika praw konsumenta bo taki to zawsze Cie wspomoże. Dodatkowo warto sprawdzić na stronie głównej producenta info o gwarancji jakości. Ja znalazłem na jednej ze stron dużego producenta sufitów napinanych info, że jeśli nawet podwykonawca spartaczy robote to wtedy producent bierze to na klatę i naprawi szkode. Warto może więc uderzyć też do głównego dostawcy technologii bo nikt nie pozwoli na zszarganie dobrego imienia marki .

Awatar użytkownika
Fabiano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:47
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Fabiano » 19 sie 2014, 12:16

Generalnie to ostatnio znalazłam świetny rodzaj sufitu napinanego zrobionego w formie drogi mlecznej, gdzie jest tysiące lampek w wielu rozmaitych kolorach, jednak po przeczytaniu tego postu, zastanowiłabym się nad wykorzystaniem plafonów....

Emilkaka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:40
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Emilkaka » 19 sie 2014, 13:14

Jak szukam opinii o wspomnianym już Parisolu (btw - świetna nazwa) to znajduje coraz więcej negatywnych opinii, widać jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, która była dosyć wygórowana i w tym przypadku.

GERDZIAK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:37
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: GERDZIAK » 19 sie 2014, 13:33

Może trafiła się felerna ekipa, może gość, który montował taki sufit miał gorsze dni. Nie powinno to się jednak odbijać na kliencie, który płaci grubą kasę bo takie powłoki napinane kosztują nie tak wcale tanio. No niestety w dzisiejszych czasach nadal możemy uraczyć przygód wyciętych jak z programu "Usterka".

tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: tatusieka » 21 sie 2014, 12:00

No faktycznie dzisiaj mimo wszystko można trafić na wielu dzikich fachowców, którzy odstawiają fuszerkę i kasują za to grubą kasę. Jest też tak że instalator zrobi Ci sufit ale jak jest problem to potem wykręca się, że gwarancja jest tylko na membrane, tak przynajmniej czytałam na forum z trójmiasta.

Thirdeye
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: Thirdeye » 16 wrz 2014, 17:47

Witam. I bardzo mi przykro :( ale niestety tak to jest jak ktoś wciska klientowi tanie niesortowane ledy z marketu czy. Internetu lub aukcji. Przy takich sufitach. Ledy powinny byś binowane z odpowiednia temperaturą barwową . Uzyskuję sie ją albo przy białych neutralnych i ewentualnym dolozeniem innego odcienia i występowania lub przy rgb ze specjalnym manualnym sterownikiem. Kolor czysto biały przy tanich ledach jest praktycznie nieosiągalny. Ale są takie firmy jak opisujesz ktore biorą niebotyczne kwoty a potem kicha :( . Mimo tego że koszt binowanych i bardzo dobrych led jest moze o 35 procent droższa ale i tak niby wachowcy kupią to przez aukcje lub w markecie. Dramat jeżeli mogę jakoś technicznie Ci pomódz pisz mi na PRV . Instaluję tego mnóstwo . Pozdrawiam

tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Re: Sufit podświetlany Barrisol czyli moja porażka

autor: tatusieka » 23 wrz 2014, 10:58

Wysłałem zapytanie w sprawie lamp do jednej z firm robiących sufity napinane. W odpowiedzi dostałem info, że mają swojego dostawce, za którego ręczą gdyż zależy im na bezawaryjności. Wtedy musza się pojawiać i demontować sufit co kosztuje czas i pieniądze. Zarówno do zwykłego oświetlenia jak i RGB mają swój kontroler natężenia i koloru światła. Kolor światła dobierany jest ponoć w konsultacji z monterem bo to zależy od np koloru materiału transparentnego.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów