Czy bedziesz wszytko w porzadku ?!?!?!?!?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

iromaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007, 12:29
Lokalizacja: Łódź
Czy bedziesz wszytko w porzadku ?!?!?!?!?

autor: iromaniak » 07 paź 2007, 13:01

witam jestem tu pierwszy raz wiec prosze o wyrozumialosc:)mam problem z podlaczeniaem kaloryfera jedne sa na gorze w pokoju a teraz chce podlaczyc jedan na dole i nie wiem czy to bedzie dobrze dlatego zalaczylem foto i troche do niego dorysowalem najbardziej mi chodzi o ten punkt w kolku zoltym czy w tym trojniku bedzie wszystko ok czy sie ciepla woda rozdzieli czy pojdzie na ten na dole i na gore?!

Nie dodałem jeszcze ze jest to stary piec na weiel na ktory tez mozna gotowac:) ale jest przerobiony do centralnego w srodku palenicka sa do okola rury Ci co sie znaja to pewnie wiedza o co mi chodzi a jak nie to pisac to jeszcze cos powiem bo nie wiem co warzne:):(
Oto foto:

Obrazek
Obrazek
POZDRAWIAM!!!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 07 paź 2007, 22:06

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak.......,ale powinno działać.Z tym,że ten grzejnik będzie się regularnie zapowietrzał.Na końcu powinien mieć odpowietrznik,nie koniecznie automatyczny,którym ,jeśli nie będzie grzał,należy spuścić powietrze.Grzejnik powinien mieć spadek w kierunku rur z pionu.
Lepszym rozwiązaniem było by wpięcie się w rurę zasilającą za pomocą złączki (np. f-my Gebo, typ ANB) i podłączenie grzejnika jak należy.
http://www.gebo.com.pl/produkty/obejmy.html
adam

iromaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007, 12:29
Lokalizacja: Łódź

autor: iromaniak » 08 paź 2007, 9:11

adamis pisze:Na pierwszy rzut oka wygląda to jak.......,ale powinno działać.Z tym,że ten grzejnik będzie się regularnie zapowietrzał.Na końcu powinien mieć odpowietrznik,nie koniecznie automatyczny,którym ,jeśli nie będzie grzał,należy spuścić powietrze.Grzejnik powinien mieć spadek w kierunku rur z pionu.
Lepszym rozwiązaniem było by wpięcie się w rurę zasilającą za pomocą złączki (np. f-my Gebo, typ ANB) i podłączenie grzejnika jak należy.
http://www.gebo.com.pl/produkty/obejmy.html



Mam jeszcze jedno pytanko jak mam to zalorzyc?!(ANB)rurke sie przecina czy wierci otwor?!
i gdzie moge to kupic jestem z Łodzi bedzie np. w castoramie itd.?
POZDRAWIAM!!!

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 08 paź 2007, 18:08

Wstaw samą fotkę bez tych mazOOw :( ( A ja nie jestem jasnowidzem). ( co to jest za trójniki na powrocie i zasileniu ?? czy centralne jest pompowe ?

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 08 paź 2007, 22:01

Złączkę ANB zakłada się na rurę gwintem w odpowiednim kierunku a potem wierci otwór.Można też zaznaczyć tylko,gdzie trzeba wiercić i zrobić to po zdjęciu złączki.
W Castoramie tego nigdy nie widziałem,ale kto wie?Każdy większy sklep z hydrauliką je ma.Mogą być też innych producentów niż Gebo.
adam

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 10 paź 2007, 0:13

odpowietrznik niepotrzebny, bo grzejnik go ma.
dobrze zastosować zawory termostatyczne które stłumią ewentualny nadmierny ptrzepływ tym grzejnikiem...

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 10 paź 2007, 20:02

astim pisze:odpowietrznik niepotrzebny, bo grzejnik go ma.
dobrze zastosować zawory termostatyczne które stłumią ewentualny nadmierny ptrzepływ tym grzejnikiem...


hmm termostat ?? z jakiego powodu mają stłumić nadmiar przepływu? jak nie znasz ins (grawitacyjne, pompowe) ?
NIE ODPOWADAJ JAK MASZ źLE DORADZAć !!

iromaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007, 12:29
Lokalizacja: Łódź

autor: iromaniak » 11 paź 2007, 9:36

sorki ze nie dodalem nie ma pompki
POZDRAWIAM!!!

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 12 paź 2007, 21:23

Zrób tak:
Podnieś grzejnik ( widzę, że jest miejsce) do poziomu trójnika rury powrót, w dolny trójnik wstaw kolanko wz w stronę grzejnika ( powrót) zasilenie wywal tą czarną rurę spadającą w dół, musisz na poziomie zasilenia grzejnika wstawić przy pionie zasilania (to co mówił Adamis) gebo (może być wiercone) by połączyć z zasilaniem grzejnika, powinno pociągnąć ( kol wz niżej na powrocie hmm, będzie przciwspadek) by zrobić poprawnie to samodzielnie (przy grawitacji) sam nie zrobisz


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów