Likwidacja licznika gazowego w domu

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

gromiasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2014, 9:44
Likwidacja licznika gazowego w domu

autor: gromiasty » 08 sie 2014, 9:57

Witam,
szukałem troszkę na forach ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi i liczę na Waszą pomoc :
mam dom gdzie na korytarzu są 2 liczniki gazowe, ponieważ obecnie jestem właścicielem to chciałem jeden "odciąć" i rury z tego "odciętego" przełączyć na ten który zostaje .
- licznik nie zmienia miejsca
- dochodzi ok 10 cm rurki który podłączy odłączoną część instalacji gazowej z licznikiem który zostanie

I pytanka :
- czy potrzebuję zgłoszenie/projekt/zezwolenie na taką pracę ?
- jak najskuteczniej rozwiązać umowę z PGNIGe na odłączany licznik ? Jestem ich klientem od lat i raczej nie mam umowy terminowej lub jeśli jest potrzeba mam 2 tygodnie na wypowiedzenie z uwagi na zmianę dostawcy gazy na PGNIG Dystrybucja
- jak ma się do tego podpisana ostatnio przez rząd zmiana przepisów (budowa bez pozwoleń tylko z powiadomieniem) ? Może opłaca się poczekać ?
- czy polecacie jakiegoś (niedrogiego) fachowca w trójmieście do takiej pracy + odłączenie starego pieca gazowego (zamknięcie rury doprowadzającej gaz + odcięcie rur doprowadzających wodę)

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów