Jak urządzić pokój dla dziecka?

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: Redakcja » 26 cze 2014, 22:35

Gdy dziecko jest już na tyle duże, że może przeprowadzić się do własnego pokoju to stajemy przed pytaniem jak urządzić.. Jak urządzić pokój dla dziecka? >>
Redakcja

mamamucha
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2014, 20:00
Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: mamamucha » 26 cze 2014, 22:35

bardzo fajny pomysł,jednak moja córka jest już nieco za duża na taki wystrój, dlatego myślę o jakimś klasycznym rozwiązaniu. Podobają mi się łóżka ze strony epinokio.pl

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: Arowana14 » 10 lip 2014, 13:56

Zależy w jakim wieku jest dziecko. Na pewno ważne jest umeblowanie, żeby dziecko miało bezpieczne łóżko, jakiś kącik do nauki, biurko. Warto też kupić jakieś dziecięce dekoracje np. kolorowe firanki, jakąś pościel z bajkowym motywem, coś takiego http://hippo-sklep.pl/posciel_dla_dziec ... _elem.html Czy chociażby jakieś naklejki na ścianę. Dziecko na pewno chętnie będzie w takim kolorowym pokoju przebywało ;)
BOB-BUDOWNICZY

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: patrykp » 14 lip 2014, 9:43

Urządzanie pokoju dziecka to bardzo wdzięczny temat. Na pewno trzeba go dostosować do wieku dziecka - czego innego potrzebuje niemowlę, przedszkolak, dziecko w wieku szkolnym czy nastolatek :)

marysska
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2013, 9:22
Re: Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: marysska » 16 lip 2014, 0:23

Zgadzam się - trzeba dostosowa pokój do wieku dziecka, ale też zrobić tak, żeby nie zmieniać wystroju co trzy lata. Dużo ciepłych kolorów, lekkie mebelki, które mogłyby rosnąć z dzieckiem. Jakaś tablica na ścianie by się przydała - czy to korkowa, czy taka do pisania flamastrem plus magnesowa - tam dziecko może wieszać różne rzeczy lub wyżywać się artystycznie - w każdym wieku.

Mezoko_com
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 05 cze 2012, 13:43
Re: Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: Mezoko_com » 16 lip 2014, 12:30

Moim zdaniem takie klimatyczne oświetlenie i taśmy led plus lampka na biurko to pierwszy krok jaki powinniśmy wykonać. Drugim może być zestaw stylowych mebli i fototapeta z ciekawym motywem przewodnim na ścianie.

Awatar użytkownika
Asieńka_99
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, 12:41
Re: Jak urządzić pokój dla dziecka?

autor: Asieńka_99 » 16 lip 2014, 12:48

Wg mnie takie stylizacje są przesadne i przesłodzone, nie podobają mi się. Pewnie, że fajnie uwzględnić to, co dziecko lubi, ale z uwzględnieniem długotrwałej przydatności inwestycji. A takimi mebelkami jak przedstawione jak długo dziecko będzie się cieszyć?
Mebelki powinny być jak neutralne, dziecko wyrazi się przez to, co się na nich znajdzie ;) Popieram pomysł fototapety. Mój Karol jest zafascynowany kosmosem i astronomami, więc zaopatrzyliśmy jego pokój w taką fototapetę: http://www.naklejkidladzieci.pl/fototap ... ziemi.html Efekt wyszedł super i myślę, że spokojnie taka ściana może mu towarzyszyć przez długie lata :)


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 6 gości

Gotowe projekty domów