Geodeta - wytyczenie budunków na działce

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
josephine_83
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:40
Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: josephine_83 » 26 lut 2013, 12:57

Witam,

mam pytanie odnośnie geodety oraz wytyczenia miejsca pod dom oraz garaż na stromej działce.

Kierownik budowy zażyczył sobie, że geodeta musi przyjechać dwa razy. Najpierw żeby wstępnie (przed wyrównaniem terenu) wyznaczyć miejsca na kótrych staną budynki oraz drugi raz po wyrównaniu terenu. Czy rzeczywiście jest to konieczne? Przecież logiczne jest gdzie mniej więcej dom i garaż powstaną, to można wyrównać a w drugiej kolejności wołać geodetę.

Proszę Was o opinie, dziękuję.
josephine_83

adam_50
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:34
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: adam_50 » 27 lut 2013, 9:39

Brzmi logicznie.
W pierwszej kolejności chce złapać poziomy, w drugim pomiarze ustabilizować dokładnie położenie budynków. Jeżeli zrobiłby to za jednym razem podczas niwelacji repery położenia mogłyby ulec zniszczeniu.

Faradayyy
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2014, 15:20
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Faradayyy » 03 kwie 2014, 13:23

josephine_83 pisze:Witam,

mam pytanie odnośnie geodety oraz wytyczenia miejsca pod dom oraz garaż na stromej działce.

Kierownik budowy zażyczył sobie, że geodeta musi przyjechać dwa razy. Najpierw żeby wstępnie (przed wyrównaniem terenu) wyznaczyć miejsca na kótrych staną budynki oraz drugi raz po wyrównaniu terenu. Czy rzeczywiście jest to konieczne? Przecież logiczne jest gdzie mniej więcej dom i garaż powstaną, to można wyrównać a w drugiej kolejności wołać geodetę.

Proszę Was o opinie, dziękuję.


Najlepiej jest zrobić właśnie tak jak mówił kierownik. Jeżeli wytyczamy budynek tylko za jednym razem może dojśc do uszkodzenia profili zabitych na ramie budynku i trzeba wzywać geodetę jeszcze raz. Ponadto lepiej jeżeli budynek jest wytyczony w wykopie, bo dużo łatwiej wtedy się pracuje murarzowi przy wyznaczaniu fundamentów. Koszty takiego dwukrotnego wytyczenia (przynajmniej u mnie) zwiększają się o 50 zl w stosunku do pojedyńczego

halszka50
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:07
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: halszka50 » 07 kwie 2014, 12:21

U mnie było tak samo, z tym że sam geodeta zaznaczyl, że trzeba wykonać pomiar dwukrotnie. I pewnie miał rację. A nie korzystałam z pierwszej lepszej firmy, tylko z Geobestu.

eryk_szczein80
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2014, 14:07
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: eryk_szczein80 » 17 cze 2014, 10:35

U mnie robiła firma http://www.mgeo.com.pl/. Też miałem kierownika budowy i też ściągał geodetę kilka razy. W sumie to nie ma co się dziwić, za to bierze pieniądze i odpowiedzialność, żeby wszystko było dopilnowane i zrobione tak, jak się należy.

stolarz_amator
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2014, 13:17
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: stolarz_amator » 16 lip 2014, 8:35

U mnie pracowała firma http://geodetaolsztyn.com/. Budowałem 120 metrowy dom. Niestety z ubolewaniem przyznaje, że ilość formalności potrzebnych do zamknięcia budowy nadal, pomimo wielu uproszczeń jest ogromna.

ypsilon
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2013, 10:13
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: ypsilon » 18 sie 2014, 15:35

Ja mogę polecić tego geodetę http://geo-graf.pl/ W czasie budowy domu korzystałem z jego usług i nie mam żadnych zastrzeżeń. Moim zdaniem warto.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Greengaz » 02 wrz 2014, 9:59

ypsilon
Zanim zajmiesz się kolejnym spamem zapraszam do odpowiedzi na pytanie zadane 2.04.br. http://www.forumbudowlane.pl/vt/38476/15/kosztu-ogrzewania-gazem-prosba.
Do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Alien45
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 20:48
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Alien45 » 27 paź 2014, 20:54

Witam, jeśli o mnie chodzi to wystarczyła jedna wizyta. Działka też jest pochyła i na dodatek posiada rów melioracyjny.

Korzystałem do tej pory z usług jednego geodety: geodeta-wasiak.pl
Szybki i konkretny.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Greengaz » 27 paź 2014, 20:57

Był szybki i konkretny bo miałeś na działce rów melioracyjny i bał się, że go utopisz.
Nie bez znaczenia była też pochyłość.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Greengaz » 28 paź 2014, 22:46

A drogę do was wyznaczy geodeta.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

zamaroo
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2015, 20:42
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: zamaroo » 28 lut 2015, 16:56

Tez wydaje mi sie, że jedna wizyta powinna wystarczyć. Ale w sumie moze lepiej to ustalać z geodetą, a nie z kierownikiem budowy, może geodeta stwierdzi, ze nie potrzeba aż tyle razy go wzywać i sam przemówi kierownikowi do rozumu ;)

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: nata23 » 23 mar 2015, 9:02

wiele zalezy od terenu, jego właściwości i tego, jak będzie się układał. Myślę,że jeśli faktycznie geodeta rekomenduje powtórne oględziny , to warto z tego skorzystać. U nas było podobnie, a korzystaliśmy z usług geotechnicznych tutaj - http://www.geoprojekt.szczecin.pl/

Marcin Suszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2014, 18:29
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Marcin Suszek » 24 mar 2015, 19:33

adam_50 pisze:Brzmi logicznie.
W pierwszej kolejności chce złapać poziomy, w drugim pomiarze ustabilizować dokładnie położenie budynków. Jeżeli zrobiłby to za jednym razem podczas niwelacji repery położenia mogłyby ulec zniszczeniu.


Jedna wizyta spokojnie wystarcza
Tak jak opisujesz można sobie wzywać geodetę jak się blok buduje

Edward-H
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2015, 11:46
Re: Geodeta - wytyczenie budunków na działce

autor: Edward-H » 31 lip 2015, 14:48

Dwie wizyty do jak na moje oko dość dużo, ale może masz działkę na jakimś trudnym terenie. U mnie konieczna była tylko jedna wizyta, ale nie wiem czy to standard czy nie. Może każda firma ma swój schemat działania, warto podzwonić i popytać jak pracują. Pomiary robiła mi firma www.horyzont-geo.waw.pl i tak jak pisałem, byli tylko jeden raz


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów