Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: rannata » 01 cze 2014, 18:49

To zależy od ścian. Jeśli są równe i do siebie prostopadłe, bez łuków i skosów - można kupić gotowe. Do bardziej wymagających pomieszczeń zdecydowanie trzeba wziąć na wymiar.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: PiotrNiski » 09 cze 2014, 12:59

Dla mnie lepszym wyjściem są meble kuchenne na wymiar. Gotowe niestety, nawet te najlepiej wymierzone nie zawsze pasują, jednakże wiadomo, że jeśli ma się dużą kuchnię to można jeszcze popróbować coś poprzesuwać z małą niestety nie jest tak łatwo.

Prawdę mówiąc u mnie kuchnia jest dość mała i niewymiarowa z tego też względu wolałem skorzystać z usług MaxKuchnie sieci salonów mebli kuchennych i agd -w moim otoczeniu są bardzo znani z projektowania kuchni na wymiar, dlatego też nie zastanawiając się poszukalem inspiracji i znalazłem coś takiego - nowoczesnego, idealnego, nawet mojej żonie się spodobała - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/eurocucina-2014/nowoczesny-perfekcjonista-699.html MaxKuchnie ma mnóstwo salonów w całej Polsce więc myślę, że powinnaś zapoznać się z ich ofertą.

Awatar użytkownika
Steinfass
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 08 sty 2013, 13:30
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Steinfass » 09 cze 2014, 22:54

Opamiętajcie się, prl się skończył i zestawy kuchenne "Jadwiga". teraz są gotowce pod każdy metraż, trzeba poszukać tylko.

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Ogrodka » 11 cze 2014, 20:35

hehe... nie rozumiem co mają wspólnego te meblościanki sprzedawane teraz, z tymi sprzedawanymi kiedyś.
Przecież to całkowicie inny temat, inny styl. Tamte meble były ciężkie, masywne, nie mają nic wspólnego z aktualnymi.

perpektywiczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:31
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: perpektywiczny » 12 cze 2014, 8:39

ja zamawiałem meble na wymiar przez stronę iform.com.pl ze względu na małą i niewymiarową kuchnię nie mogłem w salonie dostać żadnych odpowiednich szafek

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Ogrodka » 15 cze 2014, 19:51

Meblościanek masa - to modne, mnóstwo ludzi ma takie meble. Po prostu one są opłacalne.
Niewielkim kosztem w ten sposób można uzyskać na prawdę porządne meble. Czego chcieć więcej?

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: rannata » 16 cze 2014, 7:28

Ja meblościankom mówię stanowcze nie. Wolę minimalną ilość mebli niż zagracanie pomieszczenia. W domu rodzinnym miałam meblościankę na wysoki połysk, z przerażeniem ją wspominam, była koszmarna!

zdzislaw096
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2014, 8:23
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: zdzislaw096 » 17 cze 2014, 8:30

Ja tam wolę zakupić meble gotowe. Jest tyle możliwości od różnych producentów, że zawsze dobierze się coś pod swój wymiar. Już 3ci raz się na takie zdecydowałem i za każdym razem udało mi się odsprzedać "stare" w wiadomo jakim serwisie ;)

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: patrykp » 17 cze 2014, 9:28

Wszystko zależy od ustawności i wielkości kuchni. Czasem warto postawić na meble na wymiar, by dokładnie wykorzystać przestrzeń

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Ogrodka » 18 cze 2014, 21:43

Zakończ już, bo to o kuchniach. Każdy normalny wiem jak wygląda nowoczesna meblościanka, a jak starodawna.
Nie trujcie ;-)

DarekKrajec
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 07 lip 2014, 16:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: DarekKrajec » 07 lip 2014, 16:33

Wszystko zależy od kuchni, jak masz np kwadratową czy prostokątną to pewnie coś gotowego dobierzesz ale przy trochę bardziej nieregularnej kuchni pewnie potrzebne będa meble pod wymi

klaudiadylag
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2014, 22:29
Kontaktowanie:
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: klaudiadylag » 07 lip 2014, 23:10

jezeli jest ryzyko ze sciany i podloga sa niewymiarowe lepiej pokusic sie o zamowienie mebli na wymiar i dopasowac juz sobie indywidualnie

Cezar12
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2014, 10:32
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Cezar12 » 11 lip 2014, 10:45

Co myślicie o kuchniach z Ikei?? Znajdzie się tam coś solidnego czy tylko prowizorka?

wladek666
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2014, 11:02
Kontaktowanie:
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: wladek666 » 12 lip 2014, 11:08

z ikei to bym odradzał raz kupiłem tam szafę 1 i ostatni raz takie g.... że szkoda pisać lepiej poszukać w normalnym sklepie

Grażka1980
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2014, 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Grażka1980 » 13 lip 2014, 20:56

Moim zdaniem na wymiar meble warto zrobić nie tylko wtedy, gdy mamy np. niewymiarowe pomieszczenie, ale także wtedy gdy chcemy mieć meble unikalne, takie, których nikt inny nie ma,


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów