jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

malkom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:49
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: malkom » 23 lut 2014, 16:50

Tak naprawdę to wszystko zależy od gustu. Jeżeli osiem na dziesięć osób mówi że najlepszy jest np. kolor kremowy to wcale nie znaczy że powinniśmy na taki malować nasze ściany. Wybierajmy kolory które nam sie podobają i w których my będziemy sie dobrze czuli. No chyba że malujemy dla kogoś i zależy nam żeby innym się podobało a nie nam, to wtedy sprawa wygląda inaczej i rzeczywiście należy zasięgnąć porady osób trzecich. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym że im ciemniejszy kolor tym pomieszczenie optycznie jest mniejsze. Malujemy tak żeby nam się podobało. Natomiast jeżeli chcemy się pokazać modnie przed sąsiadami i znajomymi to malujemy tak jaka moda panuje w danym czasie. Niestety nie zawsze efekt końcowy takiego malowania musi się pokrywać z naszym gustem. Więcej o malowaniu ścian- http://www.malowanie-warszawa-remontuj.pl/porady-malarskie/

mpbud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2014, 11:49
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: mpbud » 24 lut 2014, 16:05

Dobrze by było gdybyś dodał zdjęcie, wtedy łatwiej Ale myślę, że możesz postawić na beż, ewentualnie jakąś cytrynkę.

Pafcio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 22 paź 2013, 9:43
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: Pafcio » 24 lut 2014, 20:19

beż :)

boginiwiedzy
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2014, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: boginiwiedzy » 25 lut 2014, 16:08

Ja bym była za białą ścianą, przecież kolor można odświeżyć po pewnym czasie. A w strategicznych miejscach (bardziej podatnych na zabrudzenia) dać szarą mozaikę;)

MeduzaD
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 04 cze 2013, 9:04
Lokalizacja: Śląsk
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: MeduzaD » 28 lut 2014, 18:05

Ja mam na ścianach w kuchni imitację cegły - kamień dekoracyjny stara cegła, i trzeba przyznać, że do kuchni pasuje idealnie. Design a'la vintage :D

darex-kuchnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2014, 10:37
Lokalizacja: Szczecin
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: darex-kuchnie » 01 mar 2014, 6:57

Do małej kuchni zdecydowanie jasne kolory. Ciemne barwy (zwłaszcza dużych powierzchni, jak ściany) jeszcze ją dodatkowo, optycznie pomniejszą.
Producent Mebli Kuchennych

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: malaka » 04 mar 2014, 19:11

Zdecydowanie kuchnia powinna być utrzymana w jasnych kolorach, mi najbardziej odpowiadają brązy i beże

Verko meble
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2014, 10:17
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Kontaktowanie:
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: Verko meble » 05 mar 2014, 10:38

Biały super sie prezentuje ale jest to kolor na jeden sezon :P Szczególnie jak ma się dzieci albo troche wilgoci w domu ;p Szary jest uniwersalny a łatwiej go utrzymać w czystości ;p meble na wymiar nowe miasto lubawskie

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: malaka » 05 mar 2014, 13:18

Szary jest ładny, jeśli go połączymy z jeszcze jednym kolorem

malkom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:49
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: malkom » 07 mar 2014, 16:35

Zdecydowanie kolory neutralne czyli jasne a do tego kolorowe dodatki typu zasłony itp. http://www.malowanie-warszawa-remontuj.pl/cennik/

Sara_12
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2014, 10:53
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: Sara_12 » 26 kwie 2014, 10:58

Moi rodzice od zawsze byli, zresztą cały czas są pasjonatami białego koloru na ścianach. A mnie się to strasznie nie podoba, taki ascetyzm, laboratorium domowe. Jak tylko wyprowadziłam się do swojego lokum, zaczęłam urządzać się według swojego uznania. I tak w żadnym z pokoi nie ma białych ścian, są ciepłe kolorki z palety barwy natury śnieżki, a ja w końcu czuję się jak w mieszkaniu, a nie w punkcie poboru krwi :)

mi
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2014, 6:38
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: mi » 28 kwie 2014, 13:35

jestem ciekawa jaki był w końcu wybór autora wątku?
jeśli kuchnia jest jasna, to wybrała bym na brąz. pasujący do szafek. Jeśli ciemna - biel.

sandyk8
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2014, 14:38
Lokalizacja: Gdańsk
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: sandyk8 » 09 maja 2014, 14:44

szary ew. pomaranczowy ??? :lol:

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: JanekC » 09 maja 2014, 16:48

Polecam Magnaty do kuchni, są najlepsze przez to, że łatwo się z nich zmywa każdy rodzaj plam, z plamami powstałymi z tytułu chlapnięcia sosem również. :) Ja pomalowałem też tą farbą łazienkę, z wilgocią też sobie świetnie daje radę. Nie mówię, że nie ma innych dobrych farb, ale z własnego doświadczenia, z własnego domu polecam właśnie Magnata. Co do koloru, na pewno znajdziesz coś dla siebie, najważniejsze by farba dobrze się trzymała ściany i nie niszczała po krótkim czasie.

Szarap_ka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2014, 8:59
Lokalizacja: Szczecin
Re: jaki kolor ściany dobrać do kuchni?

autor: Szarap_ka » 13 maja 2014, 9:05

ja to lubie , biały kolor - kojarzy mi sie z czystoscia i harmonia:)


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów