Okna w domu a kierunki świata

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Okna w domu a kierunki świata

autor: Redakcja » 29 kwie 2014, 6:21

Planując usytuowanie domu na działce warto wziąć pod uwagę jego orientację względem stron świata. Odpowiednie... Okna w domu a kierunki świata >>
Redakcja

Obywatel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Okna w domu a kierunki świata

autor: Obywatel » 29 kwie 2014, 6:21

Orientowanie budynku na jak największe nasłonecznienie wcale nie jest taką oczywistością. Ja spędzam najwięcej czasu w pokoju z oknem wychodzącym na północ i po prostu go uwielbiam. Kiedyś męczyłem się w nasłonecznionych pomieszczeniach, w których latem nie szło wytrzymać, a teraz mam bajkę.

karolrudnicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2016, 22:47

autor: karolrudnicki » 06 sty 2016, 19:08

popieram, bo ile tego slonca mamy zima zy nam grzalo to tylko brednie projektantow, jak budowac to pod siebie

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Okna w domu a kierunki świata

autor: PawełNM » 16 lut 2016, 12:48

Przychylam się do opinii moich przedmówców. Sam też świetnie czuję się w pomieszczeniu, w którym okno wychodzi na północ. Z resztą dzisiaj możemy sięgnąć po takie okna, jakie oferuje Budvar, w których powierzchnia szyby jest zwiększona, poprzez obniżenie wysokości profili. Mnie zdecydowanie takie okna podobają się najbardziej :)
Obrazek[url]
Co o nich sądzicie?[/url]

zott
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2013, 13:04
Re: Okna w domu a kierunki świata

autor: zott » 16 lut 2016, 21:41

Ja mam takie okno rogowe tylko większe od tego na zdjęciu, a pokój w którym jest to okno jest najjaśniejszym w całym domu. Długo zastanawialiśmy się gdzie kupić nowe okna w końcu wybraliśmy firmę która działa prężnie w naszym regionie, a mianowicie budvar centrum.

adam_mys
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:53
Re: Okna w domu a kierunki świata

autor: adam_mys » 19 lut 2016, 13:16

Ja dużo czytałem w tym temacie i mimo wszystko nadal byłem zielony. Szukałem i dzwoniłem do wielu firm które średnio mi pomagały aż w końcu na jednych z for trafiłem na link do pewnej firmy i zadzwoniłem. Pan przez telefon pokierował mnie dalej. Umówiliśmy się na spotkanie i nie dość że wszystko opowiedział jak dziecku to udzielił wielu informacji w temacie okien, na początku byłem sceptycznie nastawiony bo współpraca z Panem J była bardzo miła. Finał jest taki że jestem bardzo zadowolony z okien, które kupiłem a trzeba im przyznać że ilość okien do wyboru spowodowała u mnie "oczopląs" doradzili mi również gdzie najlepiej będą i jakie będą pasować okna do pomieszczeń
Pozdrawiam
Adam M

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Okna w domu a kierunki świata

autor: ostrow » 09 mar 2019, 16:54

podstawa przy wyborze okien jest jednak dobry montaż... nawet najdroższe okna nie spełnią swojej roli jeśli nie będziemy mieć dobrej ekipy, która porządnie zamontuje okna

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Okna w domu a kierunki świata

autor: seba676 » 13 mar 2019, 12:42

Jeżeli będziesz też potrzebował pomocy w wyborze odpowiednich okien oraz wykonania montażu w Poznaniu bądź okolicy to tutaj zdecydowanie mogę polecić Ci firmę Domega, która dba o wysoką jakość realizacji i do tego jest w stanie zaoferować najlepsze ceny (tak też było u nas przy wyborze okien PCV OknoPlast). Montaż został wykonany też bez żadnych większych problemów i nie ma też mowy o jakichkolwiek nieszczelnościach.

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Okna w domu a kierunki świata

autor: Postzunia » 13 mar 2019, 21:18

Jeśli szukasz okien do swojego wymarzonego domu to skorzystaj z oferty firmy drutex. Jest to producent i jednocześnie lider stolarki okiennej co gwarantuje produkt najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie. Zapoznaj się z ich ofertą na stronie lub bezpośrednio w rozbudowanej sieci przedstawicieli krajowych. Nie pożałujesz a wesprzesz polską firmę.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Okna w domu a kierunki świata

autor: theme » 23 mar 2019, 10:09

Usytuowanie domu do kierunku świata jest bardzo istotne ze względu na późniejsze życie w nim. Dom powinien mieć odpowiednią ekspozycję na kierunki świata. Stolarka drzwiowa czy okienna powinna za obecnymi trendami nadążać.
Ja np. mam zwykłe stalówki z Wikędu z serii Premium (przed dodaniem zamków hakowych) od południowej strony wyeksponowane na słońce od rana do wieczora. W teorii nie powinno tak się robić z drzwiami. Powinny być zadaszone i zacienione. U mnie przez tyle lat co mam drzwi kolor nie wyblakł, czy też drzwi się nie wypaczyły. Generalnie przy doborze stolarki trzeba zwrócić uwagę gdzie będzie ona montowana. Czy będzie tam słońce, czy będzie cień. Może duża wilgotność powietrza, czy też drzwi będą musiały zmagać się z większym wiatrem - np po to są drzwi z w/w firmy z czterostronną przylgą wokół drzwi.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Maria99
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2020, 9:35
Okna w domu a kierunki świata

autor: Maria99 » 08 wrz 2020, 9:18

Bardzo fajny artykuł


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów