Z którego pustaka.. warto?

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: bachus » 01 gru 2013, 11:16

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
bachus pisze:Co możesz Pan powiedzieć o domu jak nigdy w takim nie mieszkałeś.? Dom to nie mieszkanko.

Trudno w Warszawie mieszkać w domu, ale co w mieszkaniu inna temperatura?Ogrzewanie?Wentylacja? Mycie?

No cóż, ktoś kto całe życie naprawiał "maluchy" doradza jak naprawić ostatni model "merca"
To właśnie taka różnica.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Poza tym przez 23 lata -" trochę" domów zrobiliśmy.

A ja mam słonia w karafce!!!
"Pisać każdy może jeden lepiej inny gorzej" jak śpiewał wieszcz.
I co?, "zrobiliśmy" i już ich nie ma, nic po nich nie pozostało, żadna dokumentacja, żadne zdjęcie, żadna opinia, żaden adres!!!
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Pan nie zna domów izolowanych, jak widać.

Jak widać to Pan nie ma zielonego pojęcia co to dom

Przedsiębiorca
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2013, 23:36
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: Przedsiębiorca » 17 gru 2013, 0:01

Witam.

W razie czego posiadam wełnę fasadową luzem grubość bodajże 15 cm.
Z jednej strony jest obita materiałem czarnym choć nie wszystkie płyty.
Nie znam jeszcze pełnej specyfikacji ponieważ została ona w magazynie który kupiłem.
Sprzedam po kosztach myślę 20-30 PLN/m2
Możliwy tani transport.

Więcej info.

williamsik@op.pl

Goller
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: Goller » 28 kwie 2014, 21:41

Jak dla mnie beton komórkowy, szybka robocizna, mało odpadu oraz oszczędności w sezonie grzewczym. Osobiście polecam bloczki Termalica, sprawdzone.

AdMi84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:40
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: AdMi84 » 14 maja 2014, 21:08

Ja osobiście budowałem ostatnio z pustaka ceramicznego Poroton T-24 "Roben" i też nie mogę na niego narzekać. Mogę polecić.

Awatar użytkownika
kotwacek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 22 maja 2013, 7:52
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: kotwacek » 27 maja 2014, 20:11

Mi ekipa budowlana odradzała Poroton - podobno pustaki nienajlepiej trzymają wymiary, mają nierówne krawędzie i jest kupa roboty z wyrównywaniem tych uszczerbków zaprawą... W związku z tym wziąłem konkurencyjny POROTHERM 25, tyle że na zaprawę cienkospoinową. Pustaki były super równe, mury postawione w kilka tygodni.

Moim zdaniem przed zakupem warto się przyglądnąć pustakom i sprawdzić czy nie mają jakichś uszkodzeń mechanicznych na krawędziach i czy są równe (wystarczy sprawdzić względem innych pustaków). Jeśli te dwa elementy będą OK - zaoszczędzimy mnóstwo czasu i zaprawy! Bardzo ważna rzecz to transport - trzeba koniecznie sprawdzić przy odbiorze towarów j jakim stanie są palety. Ukruszone pustaki oznaczają Waszą dodatkową pracę. W związku z tym warto walczyć ze składem budowlanym o takie rzeczy!
W trakcie budowy domu...

TomaSZu
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 28 cze 2013, 12:31
Kontaktowanie:
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: TomaSZu » 06 cze 2014, 12:09

Wejdź sobie na stronkę PMCB www.pcmb.net.pl/ i poczytaj porady budowlane, od PCMB najlepiej, najlepsi fachowcy. A może pustaki z Keramzytu?

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: paw3leek » 20 sie 2014, 19:05

Fajny jest ten pustak z welna w srodku tylko nie mam porownania do sciany np z izolacja z 20cm welny? Czy U sciany z tych pustaczkow jest lepsza niz np bk+ 15cm welny?
paw3leek

FINEZJAN
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 14 lip 2014, 11:49
Re: Z którego pustaka.. warto?

autor: FINEZJAN » 29 sie 2014, 21:46

na pewno jest mniej roboty na końcu i mniejsze koszty ogólne elewacji.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów