Sofa - jaki materiał?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

margot
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 lis 2012, 8:36
Sofa - jaki materiał?

autor: margot » 15 mar 2013, 8:50

Stoimy przed wyborem sofy. Doradźcie proszę jakie materiały się sprawdzają. Skóra, czy ekoskóra- wiadomo ładne, eleganckie, może łatwe w utrzymaniu czystości ale obawiam się "przyklejania" latem - jednak to mało komfortowe :/ a jeśli tkanina, to jaka? Polecicie coś?

codi366
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2012, 23:49
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: codi366 » 18 mar 2013, 14:22

My mamy kanapę skórzaną (eko skóra słyszałem, że często pęka) - żona uparła się, mnie raczej z początku nie podchodziła taka opcja, no ale trudno. :) Kanapę mamy z Customformu - dokładnie taką - http://www.customform.pl/Sklep/3-osobowe/Sofa-Florencia---3os-,2,0,85,1766.htm. Mamy ją przeszło rok i zmieniłem zdanie co do skórzanych kanap - bardzo wygodna, ciało się nie przykleja, kanapa nie jest popękana, jak nowa wygląda. Już nawet nie mówiąc o tym, ze pięknie się prezentuje.

kucharka
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2013, 9:11
Kontaktowanie:
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: kucharka » 19 mar 2013, 8:48

W moim salonie stoi sofa z eko skóry - jest u nas ze 4, może 5 lat, w pokoju o największej "przepustowości" ludzi i nic jej nie jest. Wiadomo, nie stoi tam ona by ktoś się na niej wylegiwał, ale też o przesadnym dbaniu o nią nie mogę powiedzieć, a mimo to nadal wygląda jak nowa. Materiałowe jakoś tak zawsze kojarzą mi się z wersalką do spania :D

plumtone
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, 15:27
Kontaktowanie:
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: plumtone » 19 mar 2013, 15:48

Witam. Posiadam w domu dwa zestawy. Jeden z ekoskóry i muszę powiedzieć, że niedługo będę już siedział na gąbce bo materiał wytarł się i popękał. Jeżeli chodzi o drugi zestaw to jest to materiał. Nie wiem jaki, ciężko mi to stwierdzić a metki brak :) Sofy są pomarańczowe i strasznie widać na nich zabrudzenia. Po prostu wyglądają nieświeżo. Dodam jeszcze, że nie były to tanie meble.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: PiotrNiski » 11 kwie 2014, 6:46

Ja osobiście jestem zdania, że jakościowo najlepsze są sofy z obiciem skórzany. Z resztą, sam tak posiadam i mogę potwierdzić, iż jest ona bardzo wytrzymała oraz świetnie się prezentują. Jeśli chodzi o firmę, to jest ona marki Bostonsofa.

Kociol_net
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 20 lip 2012, 7:05
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: Kociol_net » 14 kwie 2014, 17:24

Ja uważam podobnie, najlepiej w praktyce sprawdzają się sofy czy też całe komplety wypoczynkowe skórzane. Mają piękny wygląd,a dwa wytrzymają przez lata i są bardzo wygodne.

skoczekTosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2014, 9:47
Lokalizacja: Kraków
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: skoczekTosia » 15 kwie 2014, 9:50

Zgadzam się, sofy skórzane są najtrwalsze i wyglądają najdłużej jak nowe.
Chociaż dla mnie brakuje im takiego ciepła i przytulności jakie może dać obicie z tkaniny.

Bartik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 15 maja 2013, 14:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: Bartik » 26 kwie 2014, 16:50

Ja mam u siebie skórzane (konkretnie skóra kalifornijska - grubsza) i jestem bardzo zadowolony. Sofy są bardzo wygodne i do tego cały salon wygląda bardzo stylowo.

Asperatus
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2013, 9:00
Kontaktowanie:
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: Asperatus » 29 kwie 2014, 10:53

Meble tapicerowane ze skóry naturalnej to moim zdaniem najlepsza z możliwych opcji. fakt,ze ceny są wysokie,ale szczerze mówiąc to wolę dopłacić a mieć jakość i solidność,a przy tym komfort w swoim salonie,niż potem żałować.

karolina_61866
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 19 sty 2016, 22:38
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: karolina_61866 » 25 sie 2016, 20:46

tylko ekoskóra. Rynek tkanin tapicerskich jest bardzo bogaty. Z ich użyciem można wprowadzić w życie dosłownie każde założenie. Jednym z rodzajów tkanin są ekoskóry. To dzięki nim mebel zyskuje na splendorze. Ekoskóry są imitacją materiałów naturalnych, nie przez każdego tolerowanych. Wyglądają dobrze, są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na stworzenie mebla pasującego do każdego wystroju wnętrz. Ich plastyczność oraz różnorodność jest bardzo obiecująca, zarówno dla tapicerów, jak i ich klientów.

kgbply
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:28
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: kgbply » 26 sie 2016, 7:44

Może skóra ?

olek32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2015, 17:52
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: olek32 » 30 kwie 2017, 18:08

Ja bardzo lubię tego rodzaju wersalki rozkladane. To prawda, że można je kupić w różnych obiciach. Jeśli chodzi o mój ulubiony materiał to jest to alkantara. Łatwo się ją czyści i świetnie się prezentuje.

Super-Sofa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:39
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: Super-Sofa » 30 maja 2017, 18:55

Zapraszamy na super-sofa.pl lub do naszego salonu stacjonarnego, który znajduje się w Ośnie Lubuskim - jesteśmy polskim producentem mebli. Nasi konsultanci chętnie opowiedzą Państwu o zaletach ekoskóry, jak i o różnego rodzaju materiałach. W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju meble wypoczynkowe najwyższej jakości - między innymi nowoczesne tapicerowane oraz drewniane łóżka, narożniki, stylowe sofy, fotele oraz komplety wypoczynkowe.
Pozdrawiamy serdecznie, Super-Sofa

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: Andrew76 » 05 cze 2017, 10:00

Co do sofy, to tutaj już podniesiono taki temat: http://www.hnbudownictwo.pl/viewtopic.php?f=8&t=4# ludzie wybierają między zwykłą tkaniną, eko-skórą a skórą...

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Sofa - jaki materiał?

autor: malaka » 07 cze 2017, 8:19

Jak dla mnie najlepsze są sofy tapicerowane, które można kupić tu: [link do oferty ogłoszenia wygasł] . Nie dość, że są wygodne, to jeszcze stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości, pasują też do każdego wnętrza. I na pewno nie kupiłabym sofy skórzanej, bo jest bardzo niepraktyczna - szczególnie latem lub gdy ma się w domu kota...


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości

Gotowe projekty domów