Totalna zmiana łazienki

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

michmech
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2014, 12:21
Totalna zmiana łazienki

autor: michmech » 11 lut 2014, 12:28

Niedawno kupiliśmy mieszkanie, jest praktycznie całkowicie do remontu. W najgorszym stanie jest łazienka. Chcę ją totalnie odmienić. Nie jest duża i nie wiem czy praktyczniejszym rozwiązaniem nie byłaby w niej kabina prysznicowa? Nowy sedes, nowa umywalka, ściany, wszystko musi być nowe! Jakieś pomysły?
Obrazek

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: JanekC » 16 lut 2014, 14:07

Przede wszystkim zestaw podtynkowy to sporo oszczędzonego miejsca w skali takiej łazienki. Więc o to proponowałbym się zapytać na pierwszym miejscu. Poza tym od razu zrezygnowałbym z wanny i postawił na kabinę prysznicową. Inna sprawa to bateria podtynkowa do umywalki, można wtedy wybrać taką, której krawędź można podsunąć pod samą ścianę, to kolejna oszczędność miejsca.

Meble-Vega
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 9:18
Kontaktowanie:
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: Meble-Vega » 17 lut 2014, 8:59

A jaki metra posiada łazienka? Bo moim zdaniem warto byłoby pomyśleć o kabinie prysznicowej z brodzikiem powiedzmy 60 lub 90 jeżeli jest dużo przestrzeni. Poza tym elementy podwieszane jak wc czy umywalka także dobrze się sprawdzą. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiednich płytek.

michmech
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2014, 12:21
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: michmech » 26 mar 2014, 13:43

No, postawiliśmy na kabinę prysznicową. Teraz zastanawiam się nad meblami. Bardzo mi się z serii Gap z Roca takie fioletowe podobają, ale nie wiem czy w łazience starczy mi miejsca na wszystko. Płytki zostały wybrane... różowe, ale są świetne!

goniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2014, 19:51
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: goniec » 26 mar 2014, 22:16

Kabina prysznicowa to dobry wybór dla Ciebie, nie ma co kombinować z wielką wanną. Zresztą szybko się przyzwyczaisz, ja odkąd mam prysznic i miałbym kąpać się w wannie, to uważałbym, że to okropna strata czasu.

MassiArmatura
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 05 gru 2012, 10:52
Kontaktowanie:
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: MassiArmatura » 10 kwie 2014, 12:30

Faktycznie niemal wszystko jest do wymiany,ale przecież bez fachowej ekipy się tam nie obejdzie i musisz wziąć to pod uwagę. Poza tym także polecam zajrzeć na Massi.pl gdzie znajdziesz ciekawe rozwiązania oraz akcesoria do jej wyposażenia.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: PiotrNiski » 24 kwie 2014, 12:58

Warto również zwrócić uwagę na płytki. W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się te w dużych rozmiarach i jasnych kolorach - przykładowe rozwiązania można zobaczyć tu http://www.ceramika-arte.pl/. Z doświadczenia, mogę powiedzieć, że dobrze dobrane płytki potrafią zupełnie zmienić charakter łazienki.

michalszukowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2014, 18:12
Re: Totalna zmiana łazienki

autor: michalszukowski » 24 kwie 2014, 14:21

Skoro łazienka jest mała polecam jasne kolory np.biel albo jasny brąz i do tego jakieś kafelki zgadzam się z poprzednikami że najlepiej dobrać jakieś w dużych rozmiarach może z kwiatowymi wzorami. A jesli chodzi o kabinę prysznicową to wydaje mi się że najlepszym wyborem będzie model ze szklanymi bo nie zabierze przestrzeni np.taki jak ta
New Trendy KOMFORT K-0123 100x80x195


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów