kurek gazowy przed gazomierzem - jaka odległość?

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Giehan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2007, 23:05
kurek gazowy przed gazomierzem - jaka odległość?

autor: Giehan » 03 wrz 2007, 23:17

Witam,

mam taki mały problem, mianowicie mam w mieszkaniu legalną i odebraną przez gazownię instalację gazową do ogrzewania centralnego-gazowego. Licznik jest na klatce schodowej budynku, natomiast kurek zamykający dopływ gazu jest jakieś 4 metry przed gazomierzem.
W tej chwili konieczna jest modernizacja instalacji gazowej w budynku i wykonawca uzależnia rozpoczęcie prac od zamontowania kurka tuż przed samym gazomierzem, czy są jakieś przepisy które regulują odległość kurka od gazomierza, z tego do czego sam dotarłem to rozporządzenie stwierdza tylko lakonicznie że kurek ma być przed gazomierzem (czyli jak daleko? może ktoś wie?)

Dziękuję z góry za ewentualne rozjaśnienie sprawy
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 04 wrz 2007, 16:31

Kurki gazowe powinny być instalowane jak najbliżej urządzeń
W razie zagrożenia nie ma czasu na szukanie kurka
Ostatnio głośno o zmianie zaworów na tzw topikowe przy temp ponad 100 stopni zwalnia blokadę i zamyka dopływ
Zawór odcinający dopływ gazu do urządzenia należy umieścić w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowane urządzenie gazowe, w miejscu łatwo dostępnym, w odległości nie większej niż 1m od króćca przyłączeniowego


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów