Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchennych?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jerzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:42
Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchennych?

autor: jerzi » 24 wrz 2013, 10:18

Nowoczesna kuchnia to miejsce, w którym, estetyka, funkcjonalność, wysoka jakość i sterylność idą w parze. Jak dla mnie odpowiednia bateria ułatwia pracę w kuchni, pozwala na długoletnią eksploatację, przy dość niskim zużyciu wody oczywiście.

marcelek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:02
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: marcelek » 26 wrz 2013, 7:41

Praktycznym rozwiązaniem jest wyciągana, elastyczna wylewka prysznicowa. Jej zasięg pozwala na znacznie szersze wykorzystanie baterii np. do mycia blatu, ociekacza lub napełniania wyjątkowo dużych naczyń. Perlator, który odpowiada za napowietrzanie wody sprawia, że zmiana natężenia strumienia jest niezauważalna, dzięki czemu bateria zlewozmywakowa pozwala na 5 litrów wypływu wody na minutę.

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: mortor » 26 lis 2013, 11:31

powiem tak, design to sprawa indywidualna, ale po pierwsze wziąłbym z kurkami, po drugie wyjmowana wylewka, może najpiekniejsza nie jest, ale megapraktyczne.

Janusz321
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2011, 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: Janusz321 » 11 gru 2013, 14:40

To jest najtrudniejsza sprawa - znaleźć coś co jest dobre i tanie. Ja mogę polecić te http://esklep-sbs.pl/category/delfin-ba ... ozmywakowe Są w niezłej cenie, jak na jakość

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: mortor » 11 gru 2013, 15:34

Cena ok, ale chyba w podobnej już można szukać armatury Kraków, większa i bardziej znana firma chociaż wiadomo do 300-400zł cudów nie ma.

Euro-Zakupy
lubie spamować
Posty: 179
Rejestracja: 12 cze 2013, 15:34
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: Euro-Zakupy » 11 gru 2013, 16:53

Ja jak ktoś słusznie napisał powyzej,kieruje się przede wszystkim jej funkcjonalnością i praktycznością,to ma moim zdaniem największe znaczenie.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: JanekC » 12 gru 2013, 16:55

Przydatny w oszczędności wody może być system Roca coldstart, dzięki któremu otwarcie baterii zawsze zaczyna się od wody zimnej, czyli tej tańszej. Jak musimy coś opłukać czy uzupełnić czajnik to nie ma potrzeby korzystać z ciepłej, w takich przypadkach ten system może się sprawdzać.

andrzej-pj
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2014, 13:06
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: andrzej-pj » 26 sty 2014, 0:25

Dla mnie najważniejsze, to żeby klasa zużycia wody była A albo Z

MaksKolar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2014, 14:44
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: MaksKolar » 22 lut 2014, 14:51

Witam. Posiadałem ostatnio podobny problem, robiłem remont kuchni a że mieszkam sam to wybór szafek i dodatków spadł też na mnie. Wybrałem się do marketu budowlanego i przejrzałem sobie ofertę baterii i powiem kolokwialnie sprawdziłem czy mi odpowiada i spełnia moje wymagania. Nie zdecydowałem się od razu na zakup, ponieważ musiałem przemyśleć temat. Znalazłem odpowiednik mojej baterii na http://www.praktiker.pl/produkty,993/baterie_kuchenne.html w atrakcyjnej cenie. Polecam odwiedzić market budowlany obejrzeć co mają w ofercie a następnie poszukać w necie odpowiednika dobrej jakości.

mefisto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 26 wrz 2013, 10:48
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: mefisto » 18 kwie 2014, 9:58

Najważniejsze by bateria zlewozmywakowa po prostu przypadła nam do gustu, taka, która najlepiej skomponuje się z naszą aranżacją –wiadomo, że oprócz użyteczności i estetyki producent powinien zadbać także o solidność wykonania.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: malaka » 19 kwie 2014, 15:50

Przede wszystkim funkcjonalnością - moim zdaniem najlepsze są baterie, które można wyciągać - znacznie ułatwia to sprzątanie w kuchni.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: pokoe » 20 kwie 2014, 20:08

Oprócz systemu coldstart u Roca jest jeszcze system click, chyba nawet w większej ilości modeli, bo ciągle się spotykam z bateriami od nich które ten system posiadają. W skrócie jeśli chcemy otworzyć baterię na większą moc niż połowa to zawór lekko się blokuje, chodzi o to, by nauczyć się korzystać z mniejszego przepływu wody. Ponoć poza napełnianiem jakiegoś pojemnika nie ma wielu okoliczności dla których potrzebujemy pełnej mocy.

ala urządza
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:33
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: ala urządza » 23 kwie 2014, 12:54

Najlepiej wybierać spośród modeli, które oszczędzają wodę np. baterie z eko-przyciskiem, z perlatorem, termostatyczne lub bezdotykowe, wszystko zależy od upodobań użytkownika i tego jak intensywnie będzie korzystał z urządzenia.

Przed zakupem odpowiedniej baterii warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak sposób montażu, wysokość, zasięg wylewki oraz liczba uchwytów.

kasiamango
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2013, 13:20
Re: Jakimi cechami kierować się przy zakupie baterii kuchenn

autor: kasiamango » 28 kwie 2014, 8:08

Ja mam termostatyczną https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/aranzacje/baterie-kuchenne/straznik-temperatury-659.html i spełnia te cechy :) kierowałam sie właśnie przy wyborze tym artykułem i jestem zadowolona z niej ;)


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów