podłączenie grawitacyjnego solara

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

lampik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2014, 14:45
Lokalizacja: W-no
podłączenie grawitacyjnego solara

autor: lampik » 06 kwie 2014, 16:22

Witam wszystkich speców i nie tylko,

jako, że mieszkam w kamienicy dwupiętrowej i na dachu mam solar , grawitacyjny nie ciśnieniowy postanowiłem wyczarować na czarować by zaczął działać zgodnie z przeznaczeniem,
rozważam dwa warianty proszę mnie poprawić jeśli źle myślę,...


Obrazek


słabo widać ale kreskami przerywanymi jest przedzielona instalacja bez wcwu.(wymiennika ciepłej wody)


Mateusz

Indiana
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1455
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:36
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: Indiana » 06 kwie 2014, 18:21

Tak to na pewno działać nie będzie, z uwagi na to że żadna normalna pompa nie wtłoczy do instalacji wody pod ciśnieniem do 6 bar, a gdybyś się bardzo upał i wstawił pompę wysokociśnieniową to zużyje ona więcej prądu niż solar wyprodukuje ciepła.
Trzeba to zrobić normalnie, tzn. oddzielić oba obiegi pod różnym ciśnieniem za pomocą płytowego wymiennika ciepła. Potrzebne będą dwie pompy, jedna tłoczy czynnik grzewczy przez wymiennik i solar, a druga przez zasobnik CWU i druga stronę wymiennika. Do tego sterowanie termometrem różnicowym, który załącza obie pompy gdy temperatura na wyjściu z solara będzie wyższa o np. 15'C od wody w zasobniku.

lampik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2014, 14:45
Lokalizacja: W-no
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: lampik » 07 kwie 2014, 7:09

chyba się nie zrozumieliśmy, mam to co mam i to chce wykorzystać (a przy okazji zaskoczę Cię działało to rewelacyjnie), a ty mi o płytkach jakiś mówisz.

solar działał na jednej rurce uzupełnianie i pobór, jednak nie podaje na drugie piętro wystarczająco mocno wody, w związku z tym wpadłem na pomysł wstawienia pompy(hydroforu w obieg)

po raz kolejny piszę jak można zauważyć na załączonym obrazku dwie instalacje.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: bachus » 07 kwie 2014, 7:48

lampik pisze:chyba się nie zrozumieliśmy, .

Ale jest pewne niebezpieczeństwo. skoro zadziała hydrofor to zwiększy ciśnienie w kranie i woda dojdzie do 2 piętra ale jednocześnie zmniejszy się przed hydroforem i może zaburzyć pracę instalacji solarnej

lampik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2014, 14:45
Lokalizacja: W-no
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: lampik » 07 kwie 2014, 8:33

wytłumacz mi w jaki sposób skoro będzie brała wodę z otwartego zbiornika z trzeciego piętra ?

rozumiem że rozmawiamy o pierwszym wariancie ? ?,

czyli ona już będzie zalewana słupem wody, i ma tylko pchnąć na mieszacz i dalej w instalacje.

lampik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2014, 14:45
Lokalizacja: W-no
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: lampik » 07 kwie 2014, 19:47

ale on wody nie cofnie w solar , nie da się.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: Bolas » 09 kwie 2014, 10:05

Nie rozkminiam ideologi wziętych z piwnicy mnie wystarczy tylko fakt że hydrofor chcesz podłączyć do gorącej wody. Powodzenia panie Słodowy kolejny bochater z markietu. Dasz radę sam to rozkminić skoro nie słuchasz mądrzejszych może jakiś bajpas przez wąż ogrodowy?
Znalazłem chyba nawet zdjęcie tego solara:
Obrazek

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: bachus » 09 kwie 2014, 16:43

Bolas pisze:Znalazłem chyba nawet zdjęcie tego solara:
Obrazek

Nie kpij wielu ludzi zamontowało coś takiego i ciepłą wodę maja za freee.
popatrz: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic482463-8640.html

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: Bolas » 10 kwie 2014, 8:53

A ja znam ludzi co to mocz piją, paznokcie jedzą i kozy wcinają - są praktycznie samożywnymi ssakami. Są jeszcze tacy co to w imię wolności wojną wprowadzają pokój :) i takich co to w imię oświecenia trzymają rękę ku bogu i po 38latach z obumarłymi z niedokrwienia palcami nadal ją trzymają:
Obrazek

I o ile tego ostatniego można zrozumieć i nikomu prócz sobie samemu krzywdy nie robi, tak nie bardzo rozumie osobę która ma coś co działa ale nie do końca i jeszcze sprzecza się jak ktoś mądrzejszy/bardziej doświadczony który proponuje mu rozwiązanie (jak dla mnie chorego problemu) a on twierdzi że i tak nie ma racji bo nie w tym problem. Jak ktoś chce jeździć 300km/h bez kasku to niech to robi ale na pustyni z dala od ludzi którym może wyrządzić krzywdę przy okazji.
Nie sądzę byś ze swoim doświadczeniem uważał że tak wykonana instalacja jest instalacją poprawnie wykonaną bez względu na to z czego jest zrobione źródło ciepła. A może kolega się pochwali ile roboczogodzin i jaki koszt materiału na swoje "źródło ciepła za free" włożył?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: bachus » 10 kwie 2014, 14:20

Bolas pisze:Nie sądzę byś ze swoim doświadczeniem uważał że tak wykonana instalacja jest instalacją poprawnie wykonaną bez względu na to z czego jest zrobione źródło ciepła. A może kolega się pochwali ile roboczogodzin i jaki koszt materiału na swoje "źródło ciepła za free" włożył?

Pytaj tych tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 0#13494630

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: Bolas » 10 kwie 2014, 21:05

Nie bardzo mnie interesuje koszt wykonywania tego chorego systemu, myślałem że kolega będzie chciał kontynuować dyskusję.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: bachus » 14 kwie 2014, 9:38

Bolas pisze:, myślałem że kolega będzie chciał kontynuować dyskusję.

Na temat tego pierwszego rysunku? Ani myślę, Przecież kolega lampik wie lepiej.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: podłączenie grawitacyjnego solara

autor: Bolas » 14 kwie 2014, 14:39

8)


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów