Jakie meble do ogrodu - metal czy drewno

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

TerrLen
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2013, 8:28
Lokalizacja: Wrocław
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: TerrLen » 11 lut 2014, 19:13

ja mam meble metalowe, oczywiście jest to kwestia gustu, ale głównym czynnikiem przez który zdecydowałem się właśnie na takie rozwiązanie jest mój grill z http://polgrill.pl

doskonale wkomponował się do mojego ogródka, sam sprzęt jest wręcz idealny. Wykonanie i jakość materiałów to perfekcja. Dlatego wybór mebli polecam uzależnić od rzeczy, ogrodu jaki już posiadasz.
Ma być ogień na każdym biegu bo będziesz jeździć dieslem!

patkab
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2013, 15:44
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: patkab » 14 lut 2014, 15:51

Kwestia gustu, ja np metalowych nie lubię. Wolę rzeczy, które kojarzą mi się z ciepłem. Zresztą ja dopasowałam meble do ścieżki ogrodowej, a ta jest właśnie taka, że wygląda jak naturalne drewno... chociaż drewnem nie jest. Tak czy siak wszystko jest idealnie dopasowane i super ze sobą współgra.

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: Despero » 19 lut 2014, 1:29

Moim zdaniem drewno, dużo lepiej się prezentuje. Sami zobaczcie tutaj http://www.meble.ogrodowe.net , Są dużo wygodniejsze i praktyczniejsze. Przynajmniej ja tak sądze.

walczak1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2014, 8:35
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: walczak1234 » 25 mar 2014, 10:37

Ja u siebie w ogrodzie mam meble dębowe, kosztowały trochę więcej ale dzięki temu będę miał pewność, że przez kilka a może nawet kilkanaście lat, jeżeli mi się nie znudzą, będą dobrze służyły :)

TuchMary
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 02 sty 2014, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: TuchMary » 25 mar 2014, 15:37

Mam dwa komplety ogrodowe. Z rattanu, mniejszy nadaje się już do spalenia. Lakier popękał, włókna poodchodziły, do wymiany. Natomiast drugi komplet jest z drewna, ma już tyle lat co rattan. Konserwował go mój mąż olejem do impregnacji powierzchni drewnianych Osmo, w sumie zrobił to z lenistwa na początku ich meblowej kariery w moim ogrodzie, zgodnie z wytycznymi producenta. W tym roku musimy chyba tylko znowu je porządnie pomazać olejem, bo mają jakieś ślady nieładne od stania pod słońcem, ale nic poważnego. Drewnochronem maźnięte płotki stoją już czwarty rok - nic im nie jest. Więc ja bym tak nie panikowała z tym niszczejącym drewnem, bo minimum użycia dobrego środka załatwi sprawę na długi czas.

niteczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:22
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: niteczka » 02 kwie 2014, 17:39

Mnie bardzo podobają się meble technorattanowe, jednak inne także mają swój urok. :) Bardzo ciekawe wydają mi się np. meble ogrodowe z półwałków. Tu można zobaczyć jak to wygląda: [więcej informacji poprzez PW] Jak wiadomo każdy ma swój gust itp., jednak nie zapominajmy, aby wszelkie dodatki itp. pasowały do całości i ładnie komponowały się w całość.

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: Despero » 17 sty 2015, 21:13

A mnie tam zdecydowanie bardziej podobają sie te metalowe

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: Tomek5 » 23 lut 2015, 8:04

Meble jedynie z żeliwa są bardzo drogie. W sklepach stacjonarnych raczej się takich nie znajdzie, są częściej wykonywane w specjalnych pracowniach. Proponowałbym raczej meble drewniane z okuciami. Na przykład tutaj można zamówić ławeczki w bardzo dobrych cenach: http://www.meble.ogrodowe.net/lawki/l124-zeliwne . Taka ławeczka jest na przykład do kupienia za niecałe 360 zł:
Obrazek

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: michaal85 » 26 lut 2015, 15:36

Mimo wszystko ok 400 zl to spory wydatek

becinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 17:51
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: becinka » 28 lut 2015, 17:54

Metal wiadomo trwalszy, ale moim zdaniem drewno ładniejsze. Chociaż teraz i z metalu robią naprawdę ładne mebelki, wystarczy dobrze poszukać. Ja jednak postawiłam na drewniane;)

maniek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2014, 10:25
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: maniek1 » 09 mar 2015, 13:53

chyba drewniane, ale ja bym na jesień/zimę je chował, bo i tak nie używane są a niszczą się

Samiamidi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:04
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: Samiamidi » 27 maja 2015, 18:54

A możę zamiast zastanawiać się nad drewnem czy metalem może zdecydować się na technorratan. Szeroki wybór mebli można znaleźć na stronie mebloteka.pl/zestawy-mebli-ogrodowych

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: tyga33 » 29 maja 2015, 13:01

Wysokiej jakości meble metalowe dystrybuuje sklep Limesto ( www.limesto.pl). Są to rzeczy typowo specjalistyczne np. szafki socjalne na ubrania, czy szafki do warsztatu. Są też w ofercie meble medyczne. Ja tutaj zamawiałem ściankę na narzędzia i parę innych akcesoriów typowo warsztatowych. Wysyłka szybka, cennik przystępny, na dużą pochwałę też zasługuje sam kontakt z obsługą.

Made123
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2015, 17:45
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: Made123 » 30 maja 2015, 18:22

Wybierz te, które bardziej Ci się podobają. Jeżeli chodzi o trwałość to z odpowiedniego materiału i wykonania oba materiały będą trwałe. Tylko wtedy nie możesz na tym oszczędzać.

Saberity
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2015, 7:59
Re: Jakie meble - metal czy drewno

autor: Saberity » 07 cze 2015, 11:34

Ja miałem trochę czasu to wykonałem meble z drewna na podłogę które mi zostało. Drewno było z dobrego zakładu (Siekierki) a meble są bardzo wytrzymałe. Moja żona też jest wyjątkowo z nich zadowolona, bo są solidne i nic praktycznie za nie nie zapłaciliśmy.
Daniel Bastjan


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów