Drzwi zewnętrzne

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

robert38_
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 28 lut 2013, 9:04
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: robert38_ » 11 sty 2014, 19:36

@alenka

Sprawdz aluminiowe drzwi zewnetrzne Hormanna. Jesli chodzi o aspekt związany z bezpieczenstwem, w standardzie masz specjalny zamek z ryglem obrotowym dajacym 6-punktową ochronę. Nie tylko same drzwi, ale też naswietla boczne i gorne są dostepne w przeciwwłamaniowej wersji w klasie 2. Nie widzisz tego na pierwszy rzut oka bo ta wersja wygladem nie odbiega od "zwykłej".
Drzwi są solidne i estetyczne, co jest wazne, bo przeciez nie o to chodzi, zeby oszpecic elewację domu elementem jak ze skarbca ;P
Na pewno poziom zabezpieczeń wystarczy na przecietnego złodziejaszka, a prawdziwy fachowiec i tak nie bedzie pakował sie do domu głównym wejściem ;P

kriskb1979
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2013, 21:23
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: kriskb1979 » 14 mar 2014, 12:31

Omijajcie drzwi metalowe jak kupilem za 2100 i po miesiacu je wyciagnelem dla zainteresowanych moge odsprzedac. Tak na serio omijajcie DOMATOR 24........HURTOWNIK.COM GRAFAG ja nie jestem z konkurencji mialem nie mile doswiadczenie z tymi firmami. Warto dolozyc i kupic drzwi z drewna lub w firmie gdzie w razie problemow nie bedzie problemu z wymiana te 3 firmy sprzedaja drzwi z chin takie same znajdziecie w duzych sieciach sieciowych i oni powiedza wam tak to jest produkt z chin a domator24 hurtownik.com i grafag upieraja sie ze maja identyczne drzwi i producentem jest PL NIE PRAWDA............... NIE POLECAM DRZI METALOWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bartik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 15 maja 2013, 14:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: Bartik » 20 mar 2014, 21:47

To może lepiej będzie kupić drzwi metalowe, ale panelowe, tj. z obu stron są zamontowane panele, które można też demontować i dać nowe, ale w swoim wnętrzu drzwi są mimo wszystko metalowe. Takie rozwiązanie oferuje m.in. Gerda. Dzięki temu drzwi mają wysoki poziom zabezpieczeń, a jednak unika się tego niezbyt fajnego wyglądu metalowych drzwi. Do tego gdyby drzwi się uszkodziły lub po prostu drzwi się znudziły, to można dać nowe panele.

sznajci
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2014, 8:42
Lokalizacja: Bytom
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: sznajci » 23 mar 2014, 17:09

Jestem ciekaw ile kosztują te panele i czy nie zbliżamy się do kwoty kupna nowych drzwi. Plus spory za to, że nie trzeba niszczyć elewacji i zmieniać ościeżnicy w przypadku zmiany drzwi na innego producenta.
Kriskb1979 - nie skreślaj drzwi metalowych, bo ponad połowa moich klientów ma takie i jakoś nie słyszałem narzekań za dużych. Każda technologia (drewno i stal - najpopularniejsze w Polsce) mają swoje wady i zalety. Jak już pisałem Ci w innym temacie - producent to jedno a drzwi stalowe to drugie, bo z miejsca mogę polecić Ci kilka bardzo dobrych firm, których drzwi miałem okazję montować.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: theme » 24 mar 2014, 18:01

Trafiłeś na drzwi stalowe słabej jakości ot co. Nie na wszystkim człowiek musi się znać i nieraz popełnia błąd w postaci przepłacenia za coś co nie jest warte ułamka zapłaconej kwoty. Drzwi od nich nie znam więc się nie wypowiadam na temat jakości czegoś czego nie mogłem pomacać.

Sznajci - panele to dobra opcja ale nie zawsze się to opłaca. Zależy jak często je wymieniasz ;)

P.S. nie wiem czy wszyscy zainteresowani wiedzą, że niektóre drzwi w ówczesnych czasach można było sprowadzić z Chin jako tzw. "puszkę" i w Polsce dodać zamki, zawiasy etc. i nadać im Polskie obywatelstwo :). Moja uwaga - przed zakupem drzwi trzeba macać, macać i jeszcze raz macać.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

michalszukowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2014, 18:12
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: michalszukowski » 24 mar 2014, 18:19

Zastanawiam się nad zakupem tych drzwi do domu: http://www.skapiec.pl/site/cat/2841/com ... #from35101
Spełniają one mój wymóg, czyli cenę < 1500 zł ale nie wiem jak z ich jakością. Czy możecie mi szczerze doradzić?

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: theme » 24 mar 2014, 20:26

Dość krótki opis tych drzwi. Nie znam "marki" lecz z tego co opisują niska cena adekwatna do jakości. Za 1500zł ciężko znaleźć porządne drzwi z szybą. Pełne 55mm na styropianie jeszcze znajdziesz ale dodasz przeszklenie i cena wędruje do około 1800zł netto.
Martwi mnie jedynie zapis o gwarancji na 12 miesięcy? Czyżby producent miał problemy po tym czasie?
__________________________

pozdrawiam

The_Me

Piatti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:09
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: Piatti » 19 kwie 2014, 21:12

Ja może trochę odgrzeję temat ( sam wybieram drzwi, ale tutaj też napiszę, bo widzę że o tym była dyskusja).

No cóż drzwi dla mnie to drzwi, mają się otwierać i się nie rozpaść, nie zagłębiałem się w różnice materiałowe. Tak więc czy ktoś pokrótce mógłby opisać różnice ( wady/zalety) w danym materiale z jakiego są drzwi ?

sznajci
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2014, 8:42
Lokalizacja: Bytom
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: sznajci » 23 kwie 2014, 13:48

Przede wszystkim trzeba drzwi zewnętrzne trochę podzielić:

Stalowe:
zalety:
-niska cena, bo zaczynają się od 1000zł dobre drzwi
-prosty montaż
-setki wzorów, kolorów, szyb itd
-trwałe
wady:
-nagrzewają się na słońcu
-niektórzy producenci mają problem z pianą, która pęcznieje po montażu jak dostanie trochę słońca
-laminatu praktycznie nie można przemalować aby nie było śladów

Drewniane lite:
zalety:
-piękno naturalnego drewna
-mało chłoną wilgoci w porównaniu ze sklejkowymi (choć i te są już b.dobrze dopracowane)
-masywne, solidne itd
wady:
-cena
-przy dużych różnicach temperatur i wilgotności mogą mocniej pracować jak stalowe

Drewniane sklejki:
zalety:
-jak wyżej
-tańsze od litych drewnianych
wady:
-nieraz odkleja się pierwsza warstwa forniru (sklejki)

PCV, kompozyty i inne wynalazki:
zalety:
-zbyt mało razy się z nimi zetknąłem abym mógł coś pisać
wady:
-zbyt mało razy się z nimi zetknąłem abym mógł coś pisać

Piatti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:09
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: Piatti » 23 kwie 2014, 21:14

Biorąc pod uwagę miejsce w którym mam drzwi, to chyba jedynym sensownym wyborem będą stalowe - słońce praktycznie nie pada na drzwi, ze względu na konstrukcję wejścia / werandy :D

Jeszcze w sumie ciekawie byłoby coś dowiedzieć się o tych innych rodzajach drzwi ale i tak wielkie dzięki za informacje.

Aga_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: Aga_77 » 24 kwie 2014, 12:07

Ja , jako że mało znam się na tego typu sprawach , w Internecie jest mnóstwo firmr budowlanych, które mają do zaoferowania mnóstwo drzwi, wybrałam ofertę ze sklepu http://witexsuperlock.pl/zakupiłam u nich drzwi antywłamaniowe, montażyści zapewniali ,że jest to dobry wybór, ponieważ drzwi charakteryzowały się wysokimi parametrami antywłamaniowymi i akustycznymi. Od siebie mogę dodać ,że jestem zadowolona, drzwi wyglądają bardzo estetycznie, a ich wykończenie jest bardzo solidne.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: theme » 25 kwie 2014, 17:06

Pytanie co dokładnie interesuje Cię w drzwiach z innego materiału jak stal?
Parametry, wytrzymałość, szczelność etc?

Są drzwi np. bezfelcowe (tępe), gdzie nie masz dodatkowej powierzchni przylgi do ościeżnicy. Są producenci, którzy upierają się, że mają te drzwi najlepsze parametry izolacji termicznej, a tak na prawdę znikoma szczelność takich drzwi na moje oko skreśla je całkowicie (mowa o drzwiach stalowych).
__________________________

pozdrawiam

The_Me

Piatti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:09
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: Piatti » 26 kwie 2014, 12:19

Co mnie interesuje ? Czy jeśli moją odpowiedzią będzie "wszystko" to nie będzie to zbyt ogólne?
Po prostu chciałbym zebrać jak najwięcej informacji( jak już się za coś zabiorę to lubię wiedzieć jak najwięcej i samo mnie pcha do tego by zdobyć wiedzę ;) ), a myślę że lepiej będzie jak tu pomęczę znających się na tym użytkowników, niż będę czytał czystą teorię na przykład z Wiki.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: theme » 26 kwie 2014, 18:15

Zdecydowanie będzie zbyt ogólnie :). Jeśli dobrze złapałem wątek to szukasz drzwi w okolicach 2000zł? Chyba w innym temacie na tym forum pisałeś?
W drewniane nie szedłbym ze względu na to, że jest to troszkę za mały budżet na tą technologię. Dobre drzwi drewniane moim zdaniem zaczynają się od tej kwoty, więc nie wiem czy będziesz zainteresowany kupnem niższej jakościowo półki.
Stalowe z pianką w tej kwocie będą rozsądnym kompromisem pomiędzy ceną, jakością, trwałością i wyglądem (bo nie każdy lubi drzwi stalowe i o tym trzeba pamiętać).
Co więcej powiedzieć? Nie mam więcej informacji więc ciężko mi cokolwiek sensownego doradzić? Może szukałeś już wśród jakiś firm, coś wpadło Ci w oko a nie znasz się na jakiejś kwestii???
__________________________

pozdrawiam

The_Me

sznajci
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2014, 8:42
Lokalizacja: Bytom
Re: Drzwi zewnętrzne

autor: sznajci » 26 kwie 2014, 19:33

Piatti szuka czegoś do 1500zł + montaż. Trochę pogadaliśmy na PW ale widzę, że potrzebujesz jeszcze więcej informacji, co jest naturalne.
Tak jak pisze theme, stalowe będą lepszym rozwiązaniem w tej kwocie. Inaczej możesz niemiło wpakować się na drzwi wewnątrzklatkowe (nieraz opisywane jako zewnętrzne), które ni jak nie przetrwają pierwszej zimy.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów