inżynier budownictwa

Zapytania dotyczące funkcjonowania forum, nowe pomysły ...
symon111
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:09
Lokalizacja: Barlinek (zachodniopomorskie)
inżynier budownictwa

autor: symon111 » 12 sie 2011, 20:13

Witam.
Z góry oświadczam iż jestem tu nowy i przepraszam za błędy.

W przyszłości chciałbym zostać inżynierem budownictwa i proszę o kontakt z taka osobą.
Chciałbym dowiedzieć się jaki uczelnie będę musiał skończyć i po jakim czasie, jaki będzie mój zakres obowiązków i co będzie mnie czekało.
Myślę że jest to opłacalny zawód.
Proszę o wszelkie porady i komentarze.

Pozdrawiam

PS.Mam 15 lat

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: inżynier budownictwa

autor: Interno » 13 sie 2011, 11:02

Jeśli masz osobowość artysty a jednocześnie matematyka, fizyka, chemia nie są dla Cię uciążliwe.
Jeśli jesteś otwarty na to co Cię otacza i będziesz potrafił tworzyć nie niszcząc.
To czeka Cię nauka przez całe życie.
Ten zawód to wyzwanie.
Chyba, że chcesz działać jak automat według utartych schematów wtedy uciekaj jak najdalej od budownictwa.
Mając 15 lat szukaj w okolicy architektów, konstruktorów, którzy wnoszą coś nowego.
Odwiedzaj wystawy architektoniczne, poczytaj trochę fachowej prasy.
Idź na spotkania rekrutacyjne w uczelniach.
Może natrafisz na swego przewodnika, guru.
Życzę powodzenia.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: inżynier budownictwa

autor: fruzin » 13 sie 2011, 18:06

Witam
Ja mniej więcej w tym wieku przez przypadek, z nudów będąc na wakacjach na działce na wsi, przeczytałem od deski do deski książkę pt. "Wszechnica budowlana Tom I".
O dziwo większość z tej książki zapamiętałem (bo rozumiałem) - obciążenia stropów, rodzaje więźb dachowych, itp.
Decyzja zapadła - po maturze budownictwo.

Mój przedmówca dobrze powiedział. To jest w pewnym sensie powołanie. To trzeba czuć, a nie nauczyć się.

A teraz pytanie. Jak lepiej rozłożyć obciążenie - całość na środku belki czy po połowie w 1/3 i 2/3 rozpiętości belki i dlaczego? Jeżeli sam znajdziesz odpowiedź na to pytanie to może będą z Ciebie inżyniery.
Zdrówka
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

mariusz1993
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 06 cze 2010, 17:05
Re: inżynier budownictwa

autor: mariusz1993 » 15 sie 2011, 10:45

Dołączę do dyskusji. Też planuje zostać inżynierem budownictwa. Na razie uczęszczam do technikum budowlanego. Mogę tylko powiedzieć że jak ma się doświadczenie na budowie to jest o wiele łatwiej zrozumieć książkową wiedzę. Dalej myślę iść na studia może Olsztyn ale nie wiem jak to będzie. Może jest ktoś kto przechodził rekrutacje na studia i powie mniej więcej jakie są orientacyjnie kryteria przyjęć.

symon111
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:09
Lokalizacja: Barlinek (zachodniopomorskie)
Re: inżynier budownictwa

autor: symon111 » 15 sie 2011, 12:01

Witam ponownie.
Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi . Na pewno przydadzą mi się powyższe porady.

A co do pytania pana "fruzin"
Nie jestem pewien ale moja odpowiedź brzmi następująco:

W zależności od rodzaju i zastosowania belki myślę że lepiej jest rozłożyć obciążenie po połowie w 1/3 i 2/3 rozpiętości belki, ponieważ siła działająca na belkę będzie rozłożona na większej powierzchni.

Uważam, że moja odpowiedź jest uzasadniona
Jeśli nie poprawcie mnie i wytłumaczcie mi moje błędy. :)

Pozdrawiam

Arius Adolf Nowak
Re: inżynier budownictwa

autor: Arius Adolf Nowak » 09 gru 2011, 17:21

Trzeba PO prostu mieć dar od Stwórcy i go rozwijać, jak np. Michał Anioł czy inni. :idea: :idea:

SGL
Re: inżynier budownictwa

autor: SGL » 12 gru 2011, 23:02

symon111 pisze:Chciałbym dowiedzieć się jaki uczelnie będę musiał skończyć

Politechnikę Warszawską, Krakowską, Śląską, Wrocławską... prywatne szkółki lub państwowe "regionalne" to strata czasu - zwyczajnie nigdzie z takim "dyplomem" nie dostaniesz pracy.

symon111 pisze:... i po jakim czasie,

To zależy którą uczelnie wybierzesz - ogólnie budownictwo należy do jednych z najtrudniejszych kierunków. Kilku znajomych 4ro letnie studia inżynierskie zrobiło w niecałe 8 lat :lol:


symon111 pisze:... jaki będzie mój zakres obowiązków

Przeogromny

symon111 pisze:... i co będzie mnie czekało.

W Polsce? dużo za dużo pracy, zero szacunku, odpowiedzialność karna, marna wypłata (w większości przypadków) i kuuuuuuuuuupe stresu.

symon111 pisze:... Myślę że jest to opłacalny zawód.

Na zachód od Odry na pewno :lol: Najlepszych można porównać do najlepszych chirurgów plastycznych (z zarobkami - oczywiście nie w PL).

symon111 pisze:... PS.Mam 15 lat

Na szczęście :-) Dorośniesz trochę to moze zmienisz zdanie odnośnie ścieżki kariery a jak nie to jedyna wskazówka - uczyć się języka z myślą o emigracji zawodowej.

szadfo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2012, 10:22
Lokalizacja: Gdańsk
Re: inżynier budownictwa

autor: szadfo » 30 wrz 2012, 22:38

Przepraszam, że odkopuję temat, ale ja również mam 15 lat i zastawiam się nad kwestią profilu klasy:
technik budownictwa
technik drogownictwa
technik geodeta

Proszę o pomoc.

himen1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2014, 13:05
Re: inżynier budownictwa

autor: himen1985 » 17 mar 2014, 10:47

Zapraszam wszystkich przyszłych kandydatów na uprawnienia budowlane do nowego serwisu Budownictwo.ArsLege.pl Posiadamy największa bazę testów w Polsce, które opracowane zostały na podstawie wszystkich specjalizacji! http://www.budownictwo.arslege.pl/#228


Wróć do „Uwagi o naszym Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów