Domek na pochyłym gruncie.

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

slawny7
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2007, 8:21
Lokalizacja: Lębork
Domek na pochyłym gruncie.

autor: slawny7 » 15 sie 2007, 8:33

Z racji pierwszej wizyty witam wszyskich użytkowników.
I tak, jak w temacie. Kupiłem domek na wsi i teraz ,,w praniu,, dostrzegam pewne rzeczy wymagające poprawek. Poziom fundamentów jest kilka cm poniżej poziomu gruntu. Poprzedni właściciel lekko odkopał dom dookoła, ale mnie takie rozwiązanie niebardzo się podoba z uwagi na rów tuż pod murem. Wymyśliłem sobie, że można by wzdłuż ścian zewnetrznych ułożyć pasek folii i zasypać ten brzydki rów, ale...
Niebardzo wiem, czy nie jest to zły pomysł i dlatego chetnie poznam wasze pomysły oraz sugestie związane z moim problemem.

[img][img]http://img67.imageshack.us/img67/3875/izolacjaqw8.th.jpg[/img][/img]

Adam Makowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:55
Lokalizacja: Sopot

autor: Adam Makowicz » 26 sie 2007, 20:52

Jakaś paranoja! Ten poprzedni właściciel wsadził cię na minę przyjacielu. Zapytaj o rozwiązanie naszego "eksperta od hydroizolacji" Brzęczkowskiego. Oj się napoci :P

A na poważnie to musisz obsypać fundamenty na wysokość powyżej granicy przemarzania ale wcześniej wykonaj porządną hydroizolację. Tyle z grubsza ale to nie wszystko.

slawny7
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2007, 8:21
Lokalizacja: Lębork

autor: slawny7 » 26 sie 2007, 22:24

Adam Makowicz pisze:A na poważnie to musisz obsypać fundamenty na wysokość powyżej granicy przemarzania ale wcześniej wykonaj porządną hydroizolację. Tyle z grubsza ale to nie wszystko.



Sorki przyjacielu, ale nic nie kumam z Twojej wypowiedzi. Jak mam obsypać fundamenty powyżej granicy przemarzania? O ile się orientuję, to zazwyczaj robi się ''coś'' PONIŻEJ granicy przemarzania. To raz. Dwa, to wiem że trzeba wykonać porządną hydroizolację i stąd moje pytanie na tym forum.

komarr

autor: komarr » 27 sie 2007, 8:25



Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów