Jak to otynkować?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

johnny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:04
Jak to otynkować?

autor: johnny » 10 mar 2014, 19:16

Witam wszystkich , mam taki problem przerabiam pomieszczenie gospodarcze , które całe było pokryte kafelkami.Kafelki zostały skute, pod nimi znajduje się tynk 2 warstwowy??? Czyli obrzutka w jasnym korze dosyć miękka i bardzo twarda warstwa ,ok 1,5 cm , cementowa na którą były klejone płytki. Mój problem polega na tym iż nie wiem jak, czym teraz tynkować ściany?Naczytałem się o tynach 2 i 3 warstwowych ale co w tym przypadku ?Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

KTH
Re: Jak to otynkować?

autor: KTH » 10 mar 2014, 20:36

warstwa szczepna + obrzutka i tynk cementowo wapienny ;-)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jak to otynkować?

autor: Interno » 10 mar 2014, 23:08

To nie jest tak jak opisujesz a na tynkach się nie znasz.
W pomieszczeniu na słaby tynk może nawet wapienny ktoś nakleił płytki ceramiczne na zaprawę cementową.
Tynki wykonujemy w ten sposób iż na ścianę dajemy mocne podkłady cementowe/szpryce a potem coraz słabsze warstwy te wierzchnie to samo wapno z drobnym piaskiem.
Radzę wszystko skuć lub zagruntować i nakleić płyty gipsowe.

KTH
Re: Jak to otynkować?

autor: KTH » 11 mar 2014, 8:19

oj tam nawet wapienny tynk można wzmocnić jak się kuć nie chce, można ! ale masz rację- po co


skuć to wszystko w diabły do gołej ściany rzucić ( szpryc) warstwę szczepną i tynk na 2-3 razy
wszystko mułkiem przetrzeć i masz gładziutką ścianę

Mont-lup
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2014, 7:45
Lokalizacja: Gołuchowice
Kontaktowanie:
Re: Jak to otynkować?

autor: Mont-lup » 11 mar 2014, 8:40

Proponuje skuć tynk i najtańszym a zarówno najlepszym wyjściem położyć regipsy :)
i ścianka jak malowana:)Malowanie Dachów
Malowanie Dachów Konserwacja Dachów

johnny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:04
Re: Jak to otynkować?

autor: johnny » 12 mar 2014, 20:31

No to zabieram się za kucie,dziękuję za znalezienie rozwiązania.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów