Układanie glazury. Parę pytań

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

montecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2014, 13:19
Układanie glazury. Parę pytań

autor: montecki » 01 mar 2014, 13:43

Witam , mam parę pytań dotyczących układania glazury.w internecie jest dużo poradników lecz nie zawierają tych informacji o które chciałbym zapytać.
1.Jak uniknąć przy układaniu kafelek na ścianie i podłodze efektu podnoszenia poziomicy,co w rezultacie może doprowadzić do tego iż środkowe płytki będą "wisieć w powietrzu"? Czy można używać krótkiej łaty i nią dociskać np. po dwie płytki i czy to da nam równą powierzchnie? Czy wyłącznie korzystać z łaty np 2m .
2. W jaki sposób wyznaczyć drugi rząd płytek tak by pierwszy pod nim składał się z całych płytek jeżeli kafelki nie będą dochodziły do sufitu? Czytałem na stronach że kładzie się płytę gk na podłodze, poziomuje się i stawią na nią płytkę i odmierza kolejną lecz czy to aby na pewno dobry sposób? Gdzie po ułożeniu podłogi, pierwszy rząd płytek i tak będziemy musieli obciąć?
3.Jak rozplanować układanie jeżeli będę miał w łazience zabudowaną wannę i . geberit aby nie wyszły jakieś scinki przy górze wanny czy geberitu?
4. Takie pytanie jeszcze czy można układać płytki pionowo czy tylko poziomo?

Jeżeli ktoś zechce udzielić mi sensownych odpowiedzi będę wdzięczny.

Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości

Gotowe projekty domów