Garaż - półka nad bramą wjazdową

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mho
Garaż - półka nad bramą wjazdową

autor: Mho » 29 lip 2007, 13:58

Przymierzam się do wykonania półki w garażu nad bramą wjazdową. Owa półka miała by długość dwóch metrów i szerokość 2,75m (dokładnie taka odległość jest pomiędzy ścianami). Konstrukcja oparta będzie na dwóch łatach podczepionych do każdej ze ścian. Na tych łatach chciałem oprzeć (w 40cm odstępach) łaty poprzeczne o przekroju 60x60 dodatkowo połączone z elementami na ścianie za pomocą kątowników. Całość od góry byłaby przykryta płytą wiórową (dokręconą wkrętami do łat.
Ponieważ jednak nie jestem specjalistą to nurtuje mnie kilka pytań:
1. Czy podpory, które zostaną umieszczone na ścianie powinny być przykręcone na wkręty (np fi 10 x 5 razy) czy śrubami (ten sam wymiar)?
2. Jakie obciążenie wytrzyma cała kontsrukcja (100kg czy 300kg)?
3. Czy zastosować jakieś dodatkowe wzmocnieniakonstrukcji do ściany (np linka stalowa)?

Andre1983
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:56
Lokalizacja: Lublin

autor: Andre1983 » 11 sie 2007, 22:37

Jako wsparcie proponuję postawić (najlepiej murowany) słupek w srodku szerokości półki :D utrudni nieco wjazd, ale wzmocni konstrukcje :p
Beware of warewolves... They used to bite!

Mho

autor: Mho » 22 sie 2007, 7:47

Bez obrazy kolego, ale Twoja radę pozwoliłem sobie całkowicie zignorować. Zastosowałem rozwiązanie o podobnej skuteczności ale o niebo lepszej użyteczności. Zainteresowanym służę poradą.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów