można taniej?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marzenchen
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2014, 16:08
Lokalizacja: Polska
można taniej?

autor: marzenchen » 18 lut 2014, 20:33

Witam serdecznie
Przymierzamy się do budowy domu. Do gustu zdecydowanie przypadły nam domy o nowoczesnej bryle, np. ten: http://lk-projekt.pl/lkand1095-produkt-8793.html. Tylko cena stanu deweloperskiego - 690 000 netto - powala. Myślicie, że można taniej?

Jeśli link nie działa - projekt LK&1095

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: można taniej?

autor: Enerbau » 18 lut 2014, 22:48

Skąd kolego wiedziałeś, że link nie działa? :D Strona nie dopracowana?












Nie po to izolujemy, by robić centralne.

marzenchen
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2014, 16:08
Lokalizacja: Polska
Re: można taniej?

autor: marzenchen » 19 lut 2014, 6:23

Po zatwierdzeniu wpisu kliknęłam w link i pojawił się błąd, dlatego edytowałam wpis dopisując tylko numer projektu. Nie reklamuję tutaj nikogo.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: można taniej?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 lut 2014, 7:29

Taniej można i to zdecydowanie - pod warunkiem, że dom będzie izolowany lub nawet pasywny. Odpadają drogie koszty ogrzewanie centralnego. Pełen komfort - ciepło zimą chłodno latem . A przy takiej bryle za taką kasę - to można by zeroenergetyczny.

marzenchen
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2014, 16:08
Lokalizacja: Polska
Re: można taniej?

autor: marzenchen » 19 lut 2014, 9:09

Panie Tomaszu tylko o ile dobrze rozumiem - dom pasywny itp. - to oszczędność już w czasie eksploatacji domu. Natomiast są to rozwiązania, które wymagają chyba większych nakładów w czasie budowy. Chodzi mi bardziej o informację z czego wynika w tym przypadku cena podana w kosztorysie, bo koszt wybudowania innych domów o porównywalnej powierzchni jest jednak niższy.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: można taniej?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 lut 2014, 9:17

marzenchen pisze:Panie Tomaszu tylko o ile dobrze rozumiem - dom pasywny itp. - to oszczędność już w czasie eksploatacji domu. Natomiast są to rozwiązania, które wymagają chyba większych nakładów w czasie budowy. Chodzi mi bardziej o informację z czego wynika w tym przypadku cena podana w kosztorysie, bo koszt wybudowania innych domów o porównywalnej powierzchni jest jednak niższy.

Nie ! Dom Pasywny, to oszczędności w czasie budowy a potem zużycie od 0 do 15 kWh - Inaczej nie ma sensu. Co to znaczy - "droższa budowa" ? przecież mamy kasy określoną ilość i praktycznie zawsze za mało.
Rolą izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania !!!
Jak to określił twórca podstaw w tym temacie prof K. Żmijewski w 1990 - Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.
Domy pasywne są tańsze w budowie.

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: można taniej?

autor: ciekawski83 » 20 lut 2014, 14:37

marzenchen pisze:tylko cena stanu deweloperskiego - 690 000 netto - powala. Myślicie, że można taniej?


1. przeczytaj skąd jest ta cena. TO NIE JEST KOSZTORYS :!: poza tym nawet kosztorys udostępniony do pobrania zawiera błędy merytoryczne

2. może nie powinienem tego pisać, ale za ile oczekujesz wybudować taki dom wg projektu w którym większość to żelbety?

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: można taniej?

autor: ciekawski83 » 20 lut 2014, 14:40

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Nie ! Dom Pasywny, to oszczędności w czasie budowy a potem zużycie od 0 do 15 kWh


jeśli tak by było to wszystkie były by pasywne, polecam artykuł w Z:A Pana Tomasza Gawrona-Gawrzyńskiego

marzenchen
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2014, 16:08
Lokalizacja: Polska
Re: można taniej?

autor: marzenchen » 20 lut 2014, 14:55

@ciekawski83: jestem zupełnym laikiem w budownictwie, dlatego pytam skąd taka cena. Fundamenty żelbetowe czy inne - mnie to nic nie mówi:(. Na stan deweloperski chcielibyśmy przeznaczyć +/-450000 + 150000 na wykończenie. Elektryka, hydraulika, może tynkowanie we własnym zakresie.
Zmiany w takim projekcie są możliwe, czy to musi być żelbeton?

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: można taniej?

autor: ciekawski83 » 20 lut 2014, 16:01

poszukaj coś o mniej skomplikowanej bryle. Nowoczesne budownictwo posiada również prostsze, "zbite" bryły które są tańsze w realizacji. W tym budynku masz nawisy ścian, nawisy stropów, gzymsy słupy. To wszystko podraża ten dom. A jeśli chodzi o te coś co pracownia nazywa kosztorysem to

Kod: Zaznacz cały

Kosztorys zawiera kwotę budowy domu wraz z robocizną do stanu developerskiego, przyjmując od 2200zł do 4200 zł netto za 1m2 (w zależności od stopnia skomplikowania budynku, jego formy, materiałów konstrukcyjnych i instalatorskich) powierzchni użytkowej domu oraz 1800zł netto za 1m2 powierzchni pomieszczeń nie wliczonych do pow. użytkowej domu.
Przyjęta wartość ma charakter orientacyjny.

gracjan33
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2013, 9:25
Re: można taniej?

autor: gracjan33 » 21 lut 2014, 6:40

dobrym rozwiązaniem, żeby budowa domu wyszła taniej, jest kupowanie w tańszych sklepach lub kupowanie tańszych elementów. Ja np. wszystkie elementy z aluminium czy miedzi kupowałem w pwzielonka.pl. Jakość bardzo dobra, a jednak robiąc większe zakupy czuć różnice w kosztach

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:
Re: można taniej?

autor: ciekawski83 » 21 lut 2014, 8:33

gracjan33 pisze:dobrym rozwiązaniem, żeby budowa domu wyszła taniej, jest kupowanie w tańszych sklepach lub kupowanie tańszych elementów. Ja np. wszystkie elementy z aluminium czy miedzi kupowałem w zielonce. Jakość bardzo dobra, a jednak robiąc większe zakupy czuć różnice w kosztach

piszesz to wszędzie gdzie się da? czyżby to spam :?:

WkladyKominkowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 12 sie 2013, 18:22
Lokalizacja: Cesinów-Las 2
Kontaktowanie:
Re: można taniej?

autor: WkladyKominkowe » 22 maja 2014, 11:13

Pewnie,ze można taniej jednak odróżnijmy samo wykonanie projektu i postawienie domu o takiej bryle od wykończenia w środku. Myślę,że koszty w powyższym linku uwzględniają wszystko a i tak mogą zawierać błędy.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: można taniej?

autor: Enerbau » 26 cze 2014, 22:31

Allle jaja! Spamer odpowiada spamerowi! :wink:


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów